5. 8. svátek má Kristián
Hejtmanka hledala se zástupci podnikatelů cesty k oživení regionu

31. května 2020   (16:08)
Hejtmanka hledala se zástupci podnikatelů cesty k oživení regionu
foto: pribram.cz, Středočeský kraj

Cílem jednání bylo zjištění reálných dopadů krize na podnikatele a hledání možných forem podpory.


U společného stolu se sešli zástupci kraje – hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, náměstek pro oblast financí a evropských fondů Gabriel Kovács a ředitel Středočeského inovačního centra Marek Špok – se členy vedení zaměstnavatelských svazů. Konkrétně šlo o vicepresidentku Hospodářské komory ČR Irenu Bartoňovou Pálkovou, členku představenstva Svazu průmyslu a obchodu ČR Andreou Gontkovičovou a místopředsedu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Jiřího Belingera. Cílem jednání bylo zjištění reálných dopadů krize na podnikatele a hledání možných forem podpory.

„Iniciovala jsem toto setkání, protože vím, že podnikatelský sektor byl koronavirovou krizí citelně zasažen. Čím dříve se podaří ho znovu nastartovat, tím to sníží dopady na obyvatele kraje,“ je si vědoma hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová. Proto také vytvořila již před časem ekonomickou skupinu, která stála u zrodu bezúročných půjček pro živnostníky poskytovaných krajem.
„Přichází doba, kdy podnikatelé potřebují spolupracovat s regionem, v němž podnikají. Středočeský kraj byl jako první a jediný, který zatím inicioval podobnou schůzku zástupců zaměstnavatelů, aby se nastavily cesty budoucí spolupráce,“ uvedl místopředseda představenstva AMSP ČR Jiří Belinger.
Šlo o první setkání v tomto složení po skončení nouzového stavu. Jeho smyslem bylo, aby se zástupci podnikatelů mohli podělit o dopady koronavirové krize a mohly se hledat cesty k obnovení ekonomického růstu. „S paní hejtmankou jsme si vyjasnili, co nás, jako podnikatele, v současné situaci nejvíc trápí. Přivítali jsme, že Středočeský kraj nebude omezovat investice. Domluvili jsme se na dalších formách rozvoje a obnovy podnikání. Hned na této první schůzce jsme vytvořili pracovní skupiny, jejichž cílem bude firmy ve Středočeském kraji přeorientovat na výrobu s vyšší přidanou hodnotou, využít příležitostí k inovacím a díky tomu posílit jejich konkurenceschopnost,“ zdůraznila vicepresidentka Hospodářské komory ČR Irena Bartoňová Pálková.

„Středočeský kraj se dlouhodobě snaží i prostřednictvím Středočeského inovačního centra propojit vědecko-výzkumná centra s firmami a využít jejich potenciálu k průmyslovým inovacím,“ vyzdvihla hejtmanka. „Pro nás to znamená, že máme relevantního partnera k tomu, abychom mohli ve středních Čechách obnovovat podnikatelský sektor,“ uzavřela vicepresidentka Hospodářské komory ČR.
foto: pribram.cz, Středočeský kraj

foto: pribram.cz, Středočeský kraj


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
Středočeský kraj
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Firma ZAT získala zakázku na dodávky pro pět vodních elektráren na Slovensku Firma ZAT získala zakázku na dodávky pro pět vodních elektráren na Slovensku Firma sídlí v Příbrami a má pobočky v Plzni, Benešově, na Slovensku a na Kubě. Působí … S lukem na hradbách nebo v obraze van Gogha. Cesty virtuální realitou v příbramské galerii jsou akční i snové S lukem na hradbách nebo v obraze van Gogha. Cesty virtuální realitou v příbramské galerii jsou akční i snové V expozici Měkká aréna v Galerii Františka Drtikola najdete nová virtuální díla. Šampioni ve sportovní kynologii se předvedou v Dobříši Šampioni ve sportovní kynologii se předvedou v Dobříši O víkendu 6. až 8. srpna se psí závodníci spolu se svými majiteli poměří ve třech … Blíží se maximum Perseid, podmínky pro pozorování budou skvělé Blíží se maximum Perseid, podmínky pro pozorování budou skvělé Maximum Perseid bude v noci z 12. na 13. srpna. Ve středních Čechách se do sněmovních voleb přihlásilo 18 stran, hnutí a koalic Ve středních Čechách se do sněmovních voleb přihlásilo 18 stran, hnutí a koalic Volby se uskuteční 8. a 9. října. Král: Lávka u Q-klubu – občany v první řadě zajímá smysluplné řešení Král: Lávka u Q-klubu – občany v první řadě zajímá smysluplné řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na vyjádření … Z důvodu umístění hokejové fanzóny bude ve čtvrtek uzavřeno parkoviště u sportovní haly Z důvodu umístění hokejové fanzóny bude ve čtvrtek uzavřeno parkoviště u sportovní haly Ve fanzóně se mohou fanoušci těšit na skákací hrady, Chill zónu, ale i beerjet, který … Agility psí park byl otevřen veřejnosti Agility psí park byl otevřen veřejnosti Od pondělí 2. srpna je v Příbrami otevřeno druhé psí hřiště s agility prvky, které … Zemřel voják zraněný při výbuchu munice v Brdech Zemřel voják zraněný při výbuchu munice v Brdech Druhý zraněný byl propuštěn do domácího ošetřování.
Po potyčce v Březnici zemřel 24letý muž. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení Po potyčce v Březnici zemřel 24letý muž. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení Příbramští kriminalisté řeší případ, který se stal v noci z neděle na pondělí v … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz