8. 8. svátek má Soběslav

Hasiči zasahovali u požáru osobního vozidla

13. června 2018   (18:44)
Dalších 7 fotografií v galeriiHasiči zasahovali u požáru osobního vozidla
foto: am.cz, Info a

Bohužel, jak se zdá, výčet dnešních nešťastných událostí ještě není úplný


Dnes se naše redakce potýká s větším množstvím negativních zpráv. Po nehodě na D4 následovala čelní srážka osobních vozidel u obce Řeteč a dopravní nehoda u Hluboše. Všechny kolize se bohužel neobešly bez vážných zranění. Ačkoli příčiny nehod se teprve vyšetřují, pravděpodobně v nich roli bude hrát mokrý povrch vozovky a nepřizpůsobení řízení vozidla daným podmínkám. Bohužel, jak se zdá, výčet dnešních nešťastných událostí ještě není úplný.

Informaci o požáru osobního vozidla v poklidné rekreační oblasti mezi obcemi Horní Líšnice a Dolní Líšnice na Příbramsku přijala tísňová linka středočeských hasičů ve středu 13. června necelou hodinu po poledni.

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanice HZS Příbram a jednotky Sboru dobrovolných hasičů obcí Dolní Hbity a Solenice. Cesta k zásahu byla pro všechny jednotky velmi složitá, protože se místo požáru nacházelo v poměrně odlehlém členitém terénu, kam vedla z obou směrů jen úzká klikatá silnice.

Po příjezdu první jednotky na místo bylo osobní vozidlo požárem zasaženo v plném rozsahu. Soleničtí hasiči v dýchací technice jedním C proudem požár v několika minutách lokalizovali. Po dojezdu dalších sil byl požár likvidován.
Přímé škody na vozidle tovární značky Citroën C4 Picasso vyčíslil vyšetřovatel požárů částkou sto tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada na elektroinstalaci.

Jak se zachovat při požáru vozidla?

Začne-li se kouřit za jízdy z motorového prostoru, je třeba zastavit, vyndat klíče ze zapalování a rychle auto opustit. Poskytněte pomoc lidem, kteří ji potřebují. Poté ihned zavoláme hasiče na čísle 150 nebo 112. K autu se již raději nepřibližujeme.
Pokud se rozhodneme začínající požár uhasit hasícím přístrojem z výbavy vozidla, je třeba postupovat velmi opatrně. Kapota se musí otvírat pomalu, jinak by nastal takzvaný komínový efekt a plameny by z auta šlehaly do výšky. Při použití hasicího přístroje je potřeba hasit pouze přes mezeru mírně otevřené kapoty.
Dnes se naše redakce potýká s větším množstvím …
foto: am.cz, Info a

foto: am.cz, Info a
foto: am.cz, Info a
foto: am.cz, Info a

Fotogalerie

Hasiči zasahovali u požáru osobního vozidla (1) Hasiči zasahovali u požáru osobního vozidla (2) Hasiči zasahovali u požáru osobního vozidla (3) Hasiči zasahovali u požáru osobního vozidla (4) Hasiči zasahovali u požáru osobního vozidla (5) Hasiči zasahovali u požáru osobního vozidla (6) Hasiči zasahovali u požáru osobního vozidla (7)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Info a
autor: top








Další články

Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu Sběr lesních plodů a borůvek prospívá nejen peněžence, ale také zdraví. A až se … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů Na vybraných autobusových linkách ve středních Čechách by mělo v letech 2028 až 2030 … DOPRAVA Příbram ovládnou překážky! Obstacle Race 3.3 míří na rekordní účast a propojí Nový rybník se Svatou Horou Příbram ovládnou překážky! Obstacle Race 3.3 míří na rekordní účast a propojí Nový rybník se Svatou Horou Před koncem září se Příbram stane dějištěm jedné z největších sportovních akcí … SPORT Už jste byli „V Prdeli“? Brdské rozcestí u Bártova dubu má své lidové jméno — a teď i vlastní cedulku Už jste byli „V Prdeli“? Brdské rozcestí u Bártova dubu má své lidové jméno — a teď i vlastní cedulku V brdských lesích existují místa, která mají oficiální názvy, a pak ta druhá — lidová, … POZNÁVÁME BRDY V Rožmitále pod Třemšínem se uskuteční sraz vojenské a historické techniky. Chybět nebude kaskadérská show ani hudba V Rožmitále pod Třemšínem se uskuteční sraz vojenské a historické techniky. Chybět nebude kaskadérská show ani hudba Areál bývalých kasáren v Rožmitále pod Třemšínem ožije druhý srpnový víkend vojenskou … Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin pořídíte za 39,99 Kč u Silmetu Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin pořídíte za 39,99 Kč u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,99 Kč do 42,50 Kč … AKTUÁLNĚ Možná nehledáte novou práci. Možná jen hledáte místo, kde bude vaše práce dávat větší smysl Možná nehledáte novou práci. Možná jen hledáte místo, kde bude vaše práce dávat větší smysl Každý z nás se někdy zastaví a položí si jednoduchou otázku. „Dělám práci, která mě … PR Tipy na víkend: Dobříšský Festival hudby, Krásnohorské léto a další kulturní akce nejen pod širým nebem Tipy na víkend: Dobříšský Festival hudby, Krásnohorské léto a další kulturní akce nejen pod širým nebem Tento víkend se ponese hlavně v duchu kulturních akcí. Dobříšský zámek bude znít … NEPŘEHLÉDNĚTE Vedra se vracejí. Už od neděle udeří tropické teploty, příští týden bude znovu velmi horký Vedra se vracejí. Už od neděle udeří tropické teploty, příští týden bude znovu velmi horký Po krátkém a sotva znatelném oddechu od veder se do Česka vrátí výrazně teplé počasí. … AKTUÁLNĚ
O víkendu se zavřou tunely na Pražském okruhu. ŘSD toho využije a opraví i výtluky u D5 O víkendu se zavřou tunely na Pražském okruhu. ŘSD toho využije a opraví i výtluky u D5 Pražský okruh čeká o víkendu úplná odstávka dvou tunelů. Lochkov i Cholupice se na 24 … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz