20. 1. svátek má Ilona

Hasiči požadují rozšíření příjezdové komunikace k domovu seniorů

29. října 2019   (11:03)
Hasiči požadují rozšíření příjezdové komunikace k domovu seniorů

Sedlčanský domov seniorů má kapacitu 300 lůžek a v tuto chvíli je obtížně dostupný pro výškovou hasičskou techniku


Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje, územní odbor Sedlčany, dělá několikrát do roka zkušební jízdy po městě. Účelem těchto jízd je analýza průjezdnosti komunikací a dostupnosti výškové techniky. Bylo zjištěno, že komunikace vedoucí k sedlčanskému domovu seniorů je obtížně dostupná pro hasičskou výškovou techniku. Navíc je zde problém s parkováním. Hasiči proto žádají město o rozšíření komunikace.

„Stávající systém na této komunikaci je nevyhovující, průjezdnost naší výškovou technikou je špatná. Stavební úpravy včetně dopravního značení jsou v kompetenci vlastníka pozemku, v tomto případě Městského úřadu Sedlčany,“ uvedl npor. Ing. Petr Hron, velitel HZS Středočeského kraje, územní odbor Sedlčany. Zároveň dodal, že žádné jiné problémové místo, co se týče dostupnosti hasičské výškové techniky, ve městě v tuto chvíli není.

Podle slov starosty Sedlčan dojde k rozšíření komunikace již v následujících týdnech.
S rozšířením příjezdové plochy k domovu seniorů se začne v průběhu tohoto týdne, úpravu komunikace provedou technické služby,“ potvrdil nám starosta Sedlčan Ing. Miroslav Hölzel.
 
Kapacita domova seniorů je 300 osob. Od ledna 2016 je zde poskytována nová služba, a to Domov se zvláštním režimem. Cílovou skupinou této služby jsou osoby s chronickým duševním onemocněním, s alzeheimerovou chorobou a ostatními typy demencí. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto: pribram.czDalší články

Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji S klesajícími teplotami přibývá bezdomovců v místech, kde to ostatním lidem není příjemné. Navíc se do Příbrami vrátilo několik lidí bez domova, kteří byli mezi svátky propuštěni z psychiatrických léčeben. Teď jsou na ulici. 20. ledna 2020   (09:30) Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Vybudování parkourového hřiště nic nebrání. Volejbalové hřiště komplikuje ochranné pásmo Příbramského potoka 20. ledna 2020   (06:20) Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Po dlouhých 18 letech od schválení územního plánu města Příbrami, kde byla trasa obchvatu zanesena a schválena, byl udělán důležitý krok pro jeho realizaci. 19. ledna 2020   (19:47) Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům V rámci rekonstrukce hlediště dojde k instalaci speciální zvukové smyčky pro nedoslýchavé 19. ledna 2020   (12:26) Blíží se konec platnosti dálničních známek Blíží se konec platnosti dálničních známek Platnost loňských dálničních známek k poslednímu lednovému dni končí. Od roku 2021 budou už jen elektronické 19. ledna 2020   (09:23) Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Spravovat ho budou Sportovní zařízení města ve spolupráci s Městským kulturním centrem. 19. ledna 2020   (06:56) Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Renovace hlubošského zámku, který byl v roce 1958 prohlášen za kulturní památku, se prodraží o 50 milionů korun 18. ledna 2020   (19:31) Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Každodenně se setkáváme s případy, kdy jsou povětšinou naši senioři zlákáni, oklamáni a okradeni takzvanými „šmejdy“. V Příbrami bude o této problematice přednášet Zbyněk Prousek. 18. ledna 2020   (17:16) Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Díky rychlému zásahu městských strážníků nestačil nic odcizit. 18. ledna 2020   (14:23)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz