Hasiči požadují rozšíření příjezdové komunikace k domovu seniorů

29. října 2019   (11:03)
Hasiči požadují rozšíření příjezdové komunikace k domovu seniorů

Sedlčanský domov seniorů má kapacitu 300 lůžek a v tuto chvíli je obtížně dostupný pro výškovou hasičskou technikuHasičský záchranný sbor Středočeského kraje, územní odbor Sedlčany, dělá několikrát do roka zkušební jízdy po městě. Účelem těchto jízd je analýza průjezdnosti komunikací a dostupnosti výškové techniky. Bylo zjištěno, že komunikace vedoucí k sedlčanskému domovu seniorů je obtížně dostupná pro hasičskou výškovou techniku. Navíc je zde problém s parkováním. Hasiči proto žádají město o rozšíření komunikace.

„Stávající systém na této komunikaci je nevyhovující, průjezdnost naší výškovou technikou je špatná. Stavební úpravy včetně dopravního značení jsou v kompetenci vlastníka pozemku, v tomto případě Městského úřadu Sedlčany,“ uvedl npor. Ing. Petr Hron, velitel HZS Středočeského kraje, územní odbor Sedlčany. Zároveň dodal, že žádné jiné problémové místo, co se týče dostupnosti hasičské výškové techniky, ve městě v tuto chvíli není.

Podle slov starosty Sedlčan dojde k rozšíření komunikace již v následujících týdnech.
S rozšířením příjezdové plochy k domovu seniorů se začne v průběhu tohoto týdne, úpravu komunikace provedou technické služby,“ potvrdil nám starosta Sedlčan Ing. Miroslav Hölzel.
 
Kapacita domova seniorů je 300 osob. Od ledna 2016 je zde poskytována nová služba, a to Domov se zvláštním režimem. Cílovou skupinou této služby jsou osoby s chronickým duševním onemocněním, s alzeheimerovou chorobou a ostatními typy demencí. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto: pribram.cz

Další články

Strakonická zažívá další komplikace. Řidič superbu skončil za svodidly na střeše Strakonická zažívá další komplikace. Řidič superbu skončil za svodidly na střeše Nakaženou dívku zaskočily nenávistné reakce: Vyhrožovali mi, že mě pobodají nebo rozbijí hlavu Nakaženou dívku zaskočily nenávistné reakce: Vyhrožovali mi, že mě pobodají nebo rozbijí hlavu U Lazska narazil taxík do stromu, řidiče odvezli do nemocnice U Lazska narazil taxík do stromu, řidiče odvezli do nemocnice Hasiči museli zraněného muže z vozidla vyprostit. 3. srpna 2020   (08:39) Fanoušci vojenských a historických aut zbystřete: Až sto vozů se předvede v Rožmitále pod Třemšínem Fanoušci vojenských a historických aut zbystřete: Až sto vozů se předvede v Rožmitále pod Třemšínem Druhý srpnový víkend se do Rožmitálu pod Třemšínem sjedou vojenská a historická vozidla. Hlavní program se odehraje během soboty 8. srpna, kdy posádky čeká orientační závod, návštěvníky pak zábavné odpoledne s hudbou. 3. srpna 2020   (06:16) Růžička v Letech vyzval k odsouzení projevů anticikanismu Růžička v Letech vyzval k odsouzení projevů anticikanismu Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holocaustu připomněl také více než tři tisíce Romů povražděných nacisty v noci na 3. srpen 1944 při likvidaci takzvaného cikánského rodinného tábora v Osvětimi. 2. srpna 2020   (16:03) Na transparentní účet pro rodinu zemřelých ve Lhotě bylo zatím vybráno téměř 70 tisíc Na transparentní účet pro rodinu zemřelých ve Lhotě bylo zatím vybráno téměř 70 tisíc Hygienici opět zkontrolovali kvalitu vody na koupalištích. Na některých místech doporučují po vykoupání sprchu Hygienici opět zkontrolovali kvalitu vody na koupalištích. Na některých místech doporučují po vykoupání sprchu Kvalita vody na některých přírodních koupalištích se zhoršila. Nový rybník v Příbrami má vodu na nejlepším stupni. 2. srpna 2020   (10:49) Z Lázu znělo cinkání postrojů a řehtání koní Z Lázu znělo cinkání postrojů a řehtání koní Stovky lidí přilákala soutěž tažných koní nedaleko Příbrami 2. srpna 2020   (07:28) V budově léčebny dlouhodobě nemocných v příbramské nemocnici oznámil anonym bombu V budově léčebny dlouhodobě nemocných v příbramské nemocnici oznámil anonym bombu
Dvě hasičské jednotky vyjížděly k požáru bytového domu, jednalo se o grilování Dvě hasičské jednotky vyjížděly k požáru bytového domu, jednalo se o grilování Policisté byli připraveni v případě skutečného zahoření pomoci hasičům s evakuací obyvatel. 1. srpna 2020   (20:17)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz