Hasiči očima dětí: Soutěž přinesla originální pohled na práci záchranářů
FOTOGALERIE
21. května 2025 (11:20)
foto, video: Ludmila Zelenková
Dvaadvacátý ročník výtvarné soutěže Hasiči očima dětí ukázal, jak nejmladší generace vnímá práci těch, kteří každý den chrání naše bezpečí.
Soutěž každoročně organizuje Hasičský záchranný sbor a jejím cílem je nejen podpora dětské kreativity, ale také edukace mladé generace. Letos bylo hlavním podtématem „Hasiči a povodně“ a dorazilo přes 200 prací ve čtyřech kategoriích. Čím děti překvapily tentokrát?
Výtvarná soutěž „Hasiči, jak je vidím já“ se letos konala už po dvaadvacáté. Děti z Příbrami, Berouna a Benešova opět ukázaly, jak vnímají statečnost, pomoc v krizových situacích a význam hasičské práce. Slavnostní vyhodnocení se konalo v úterý 20. května v Kulturním domě Příbram a ocenění předával starosta města Jan Konvalinka (ANO) spolu se zástupci HZS Středočeského kraje. Porota měla nelehký úkol vybrat ty nejlepší práce, protože každý obrázek nesl osobité kouzlo a originální pohled na práci hasičů.
„Je velmi zajímavé, jak děti umí téma uchopit. Chceme jejich prostřednictvím ukázat široké veřejnosti, jak vnímají práci hasičů, protože často mají informace pouze z televize nebo od rodičů,“ uvedl ředitel územního odboru HZS ČR v Příbrami Tomáš Horváth.
Kromě klasických kreseb vznikaly i literární nebo trojrozměrné práce, které se letos objevily v soutěži ve větší míře. „Nejvíce mě zaujaly právě 3D výtvory, děti dokázaly ztvárnit práci hasičů velmi kreativně,“ doplňuje Horváth.
„Je velmi zajímavé, jak děti umí téma uchopit. Chceme jejich prostřednictvím ukázat široké veřejnosti, jak vnímají práci hasičů, protože často mají informace pouze z televize nebo od rodičů,“ uvedl ředitel územního odboru HZS ČR v Příbrami Tomáš Horváth.
Kromě klasických kreseb vznikaly i literární nebo trojrozměrné práce, které se letos objevily v soutěži ve větší míře. „Nejvíce mě zaujaly právě 3D výtvory, děti dokázaly ztvárnit práci hasičů velmi kreativně,“ doplňuje Horváth.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Ludmila Zelenková
Související
•Jak se žilo na vesnici za napoleonských válek? Skanzen Vysoký Chlumec ožije historií
•Mladí zachránci života: Krevní challenge přinesla 141 odběrů, vyhrálo SOŠ a SOU Dubno
Další články
Je to tu! Veselý Mikuláš opět vyráží do rodin a přináší kouzelný zážitek
I letos vyrazí Veselý Mikuláš do dobříšských domácností a přinese s sebou kouzelnou …
Listopad na středočeských silnicích: čtyři oběti, mezi nimi i řidička z tragické nehody v Mokrovratech
V listopadu zemřeli na středočeských silnicích čtyři lidé, tedy o dva méně než ve …
Nový přivaděč vody má zlepšit zásobování oblastí Dobříše a Nového Knína
Na Příbramsku vznikne nový přivaděč vody, který bude zásobovat oblasti Dobříše a …
Gastro agent: Malej podnik
Fast-food je hlavně o rychlosti. Ale když se z jídla stane jen logistika, hledáme …
FOTO
Advent v Hornickém muzeu Příbram: betlémy, koncert, hornické i venkovské Vánoce
Hornické muzeum Příbram připravilo na závěr roku mimořádně pestrý adventní program. …
Rachejtle jen na Silvestra. Příbram chystá novou vyhlášku o pyrotechnice
Na zasedání zastupitelstva města Příbram ve středu 3. prosince budou zastupitelé …
Extraliga volejbalu: Příbram padla s Kladnem 0:3, fanoušci byli slyšet
Deváté kolo ČEZ extraligy volejbalu mužů nabídlo v Příbrami jasnou výhru Kladna. Hosté …
Kraj přispěje na projekt mapující osudy vystěhovaných obcí. Týká se to i příbramského muzea na projekt Lidé bez domova
Středočeský kraj výrazně podpoří vzdělávací aktivity svých muzeí a galerií. Chystá se …
Vánočka: královna českých Vánoc
Když se řekne české Vánoce, málokdo si představí stůl bez vánočky. Tento sladký …
Rekordní triumf! Jan Tománek kraloval na nejtěžší trati v historii světových šampionátů
Paratriatlonista Jan Tománek dosáhl mimořádného úspěchu, když na IRONMAN 70.3 World …





















