Hasiči by dnes měli předat místo po rozsáhlém požáru v Žebráku majiteli
16. srpna 2023 (09:01)
foto: HZS Středočeského kraje
U požáru zasahovalo při největším nasazení přes 150 hasičů s více než 30 cisternami a další technikou. V pondělí, kdy se část haly zřítila, s hašením pomáhal vrtulník Blackhawk s bambivakem.
Hasiči by měli dnes dopoledne předat místo po rozsáhlém požáru průmyslové haly v Žebráku majiteli a ukončit zásah. Hala, která patří společnosti Novares CZ Zebrak vyrábějící plastové díly do aut, začala hořet v pondělí před polednem. V úterý dopoledne ho hasiči ještě dohašovali a vyhledávali skrytá ohniska. V noci na dnešek na místo dohlíželo několik hasičů s termokamerami. Podle poslední ranní kontroly se v areálu nic nerozhořelo, řekl dnes kolem 8:15 mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.
"V noci se ještě objevilo pár kouřících míst, která byla dohašena, při posledních kontrolách se už neobjevilo vůbec nic, hala jako taková je v pořádku," řekl Sýkora. Hasiči podle něj budou místo dál sledovat, likvidaci by měli vyhlásit během dopoledne.
U požáru zasahovalo při největším nasazení přes 150 hasičů s více než 30 cisternami a další technikou. V pondělí, kdy se část haly zřítila, s hašením pomáhal vrtulník Blackhawk s bambivakem. Na několik hodin byl vyhlášen nejvyšší stupeň požárního poplachu. Poté, co se požár v pondělí odpoledne přestal šířit, ho hasiči postupně snižovali, na základní se dostal v úterý ráno. Halu opustilo v pondělí po vypuknutí požáru 70 zaměstnanců firmy, všichni vyvázli bez zranění.
Škoda po požáru haly je podle policie 1,8 miliardy korun, čtvrtá nejvyšší od roku 1990. Policie požár vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti. Kriminalisté pracují se dvěma verzemi, jednou je nedbalost, druhou technická závada. Zdravotníci v pondělí ošetřili 15 hasičů, kteří se většinou dehydratovali při zásahu, tři převezli k dalšímu vyšetření do nemocnice.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•V Žebráku shořela hala na výrobu plastů, škoda je čtvrtá nejvyšší za 33 let
•Dopravu na Příbramsku omezily dvě nehody, čtyři zranění
•Hasiči přes noc likvidovali požár haly v Žebráku, hledají skrytá ohniska
Další články
V Pičíně se ve středu k večeru čelně srazil peugeot s traktorem
Oba řidiči vyvázli z nehody bez zranění.
Břitvy i strojky pod dohledem hygieniků. Riziko nákazy? Minimální
Krajská hygienická stanice Středočeského kraje se letos zaměřila na kontroly barber …
Atraktivní turistické trasy v Brdech: kam vyrazit pěšky
Brdy mají pro pěší turisty nekonečně mnoho inspirativních cest, cestiček a naučných …
TIP NA VÝLET
Zůstat na ulici je blíž, než si myslíte. Odsuzovat nestačí
Bezdomovec. Feťák. Nepřizpůsobivý. Slova, která v běžné řeči zní jako nálepky. Ale za …
Nepodceňte zimu: správné obutí vozu může zachránit život
S příchodem chladných měsíců se mění nejen počasí, ale i podmínky na silnicích. …
Policie kontroluje chaty: prevence proti zimním vloupáním
Policisté Krajského ředitelství policie Středočeského kraje provádějí každoroční …
Do lékárny jen jednou: Nemocnice Příbram spouští online rezervaci léků
Díky novince bude možné objednat nedostupné léky z pohodlí domova.
Pět pravidel, která vám mohou v mlze zachránit život
Podzim a zima přinášejí nejen chladné počasí, ale i častou mlhu, déšť a šero. Právě …
Příbram má nové parkování v ulici Jana Drdy. Radnice teď sbírá tipy na další místa
Ve vnitrobloku ulice Jana Drdy v Příbrami vzniklo nové parkoviště, které pojme zhruba …
Středočeský kraj pokračuje v podpoře nákupu AED přístrojů pro záchranu lidských životů
Rada kraje schválila pořízení 82 nových defibrilátorů pro záchranáře, policii i …




