28. 2. svátek má Lumír

Festival Repete Fest bude mít čtvrté opáčko. Rožmitálský zámek přivítá kapely Ida The Young, Tygroo nebo badfocuss

7. července 2024   (07:00)
Festival Repete Fest bude mít čtvrté opáčko. Rožmitálský zámek přivítá kapely Ida The Young, Tygroo nebo badfocuss
foto: Jakub Cabálek, zdroj: spolek Odd!Spot / se souhlasem

Festival organizovaný partou vysokoškolských studentů se uskuteční o víkendu 26. až 28. července. Posláním akce je finanční podpora probíhající obnovy zámku.


Na zámek v Rožmitále pod Třemšínem se v polovině letních prázdnin vrátí akce Repete Fest. Program opět dostojí multižánrovému zaměření, návštěvníci se mohou těšit na koncerty, promítání animovaných filmů, výstavy, divadlo či workshopy.

Festival začíná v pátek 26. července večer, kdy se nádvořím zámku ponese hudba od interpretů Ida The Young, Cringe Prince, Russian Sleep Experiment, Jay Austin, Randal bois Design, který si můžete dovolit a DJ KHG.
Hlavní festivalový den, sobota 27. července, nabídne i jiné kulturní zážitky. Filmovou tvorbu představí Jitka Nemikinsová (Světla), Vojtěch Kiss (Anatomie pavouka), Matouš Kaleta (Dobré ráno, Věro!) a Klára Kubenková. S divadelním titulem Peče (se) celá Země přijede soubor Zkouška sirén a kolektiv Lopfopforus impejamus z JAMU uvede hru Siesta nepřichází. Nebudou chybět výstavní přehlídky. Zámek bude přístupný pro prohlídky, otevře second hand pop-up, beauty a hena koutek.
Hlavní festivalový den, sobota 27. července, …
foto: Jakub Cabálek, zdroj: spolek Odd!Spot / se souhlasem
„Celý program završí večerní koncerty. Na nádvoří vystoupí kapely Tygroo, Fumar Mata, The Ashtrays, Cold Meat Party a Ondrřej Běhan & Orange High. Letos bude nově i druhá stage uvnitř zámku, kde zahrají badfocus, Luba, Twisted DV, Nikolay Tretyachenko, Kapitán Krab a Niam,“ jmenuje muzikanty Julie Brabcová ze spolku Odd!Spot, který festival pořádá.

Spolek tvoří studenti oboru Arts management z Fakulty podnikohospodářské VŠE v Praze. „Spojuje nás láska ke kultuře, ale zároveň ctíme hmotné české kulturní dědictví, které je často náročné zachovávat. I proto jsme se rozhodli pomoci k obnově zámku formou Repete Festu. Díky tomu má památka nová vstupní vrata. Benefiční koncert Báry Polákové zase přispěl na opravu střechy a všeobecnou správu zámku,“ zmiňuje Julie Brabcová koncert známě zpěvačky, jenž spolek rovněž organizoval.
Podpořit opravy zámku je i letošním cílem festivalu. Aktuální ročník je realizován pod záštitou spolku Rožmitálský zámek, který se stará o správu objektu. Vstupenky bude možné zakoupit na místě a k dispozici jsou i v online předprodeji na webu repetefest.com. Pro obyvatele Příbramska platí snížené vstupné.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Ani v sobotu neměli záchranáři a hasiči klidný den a zasahovali u nehody v Obořišti, … FOTOGALERIE Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Zastupitelstvo města Příbram na svém únorovém jednání schválilo poskytnutí finanční … POLITIKA Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Ještě nedávno jsme si nastavovali budík na pět ráno, četli knihy o produktivitě a měli … LIFESTYLE Máte doma „zapomnětlivého génia“? ADHD u dospělých je častější, než si myslíme Máte doma „zapomnětlivého génia“? ADHD u dospělých je častější, než si myslíme Když se řekne ADHD, většina lidí si představí neposedné dítě ve školní lavici. Jenže … NEPŘEHLÉDNĚTE Hýbou se Příbramáci dost? Využívají místní sportoviště, nebo zůstávají prázdná? Hýbou se Příbramáci dost? Využívají místní sportoviště, nebo zůstávají prázdná? Příbram nabízí na své poměry poměrně široké možnosti sportovního vyžití. Obyvatelé … ANKETA Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce Držení telefonu za jízdy nebo zastavování na autobusových zastávkách. To jsou podle … DOPRAVA Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola V sobotu 28. února od 16 hodin se uskuteční dernisáž a komentovaná prohlídka výstavy … Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků II. Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků II. Brdy nejsou určitě tak bohaté na lišejníky jako například Šumava nebo Jeseníky, ale … POZNÁVÁME BRDY Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Příbramská rodačka a jedna z nejznámějších českých MMA bojovnic Lucie Pudilová má za … SPORT
Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí Vybrat si správnou střední školu není jednoduché. Příbramsko však nabízí překvapivě … ŠKOLSTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz