Elegáni na čtyřech i dvou kolech. Obořiště přivítá milovníky veteránů
15. srpna 2025 (17:00)
Další 4 fotografie v galerii
foto: Josef Peták / se souhlasem
Veteráni se do obce na Příbramsku sjedou v sobotu 16. srpna. Během akce pro širokou veřejnost bude vyhlášen nejlepší auto-moto veterán a udělena cena pořadatele.
Obořiště na Příbramsku se stane v sobotu 16. srpna dějištěm sedmého ročníku srazu veteránů. „Na akci přijíždí stále více vystavovatelů, což je skvělé,“ pochvaluje si rostoucí účast jeden z organizátorů Josef Peták. Oficiální start programu je ve 13.00 na fotbalovém hřišti. Vozidla sem budou najíždět již od 11.00.
V loňském roce mohli lidé v Obořišti obdivovat už 280 veteránů, přičemž na první ročník akce se jich sjelo „jen“ 108. „Mojí vysněnou hranicí byla účast stovky veteránů a splnil ji už první ročník,“ konstatuje Josef Peták. Vyšší zájem sem přivádí stále zajímavější vozidla jako např. prvorepublikové automobily. Mezi vystavenými stroji se objevuje i legendární značka motocyklů Indian, nechybí vojenská technika nebo traktory.
Akce je připravena jako rodinná s dobrovolným vstupným. Děti se mohou těšit na nafukovací hrad, malování na obličej, tetování a jízdu na koni. Dospělí se poměří v disciplíně přehazování kola na čas či slalomu na motocyklu. Součástí odpoledne je také hlasování o nejlepšího veterána v kategorii auto-moto a udělení ceny pořadatele. O večerní zábavu se od 19.00 do půlnoci postará DJ Jenda. Sraz pořádají obec Obořiště, Veterán klub Dobříš a Asociace klubů historických vozidel.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník
Ve středu 14. ledna odpoledne přistál na náměstí T. G. Masaryka vrtulník. Záchranáři …
Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase
Síť rychlého občerstvení KFC v poslední době čelí zvýšené pozornosti veřejnosti v …
Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí
Dva dny, které obrátily Dakar vzhůru nohama. Zatímco Aleš Loprais včera vyhrál 9. …
Sport
Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba
Policisté z Územního odboru v Příbrami a následně i středočeští krajští kriminalisté …
V Jiráskových sadech našli na toaletách mrtvého muže
Policie prošetřuje nešťastný případ, který se stal v Příbrami. V rekonstruovaných …
VIDEO
Příbram si připomněla Františka Drtikola. Na městském hřbitově byla odhalena nová pamětní deska
Příbram si v úterý připomněla výročí úmrtí významného rodáka, fotografa a umělce …
VIDEO
Silnice přes hráz Orlíku je uzavřená na dva roky. Lávka v Solenicích zatím nefunguje
Silnice přes hráz vodního díla Orlík je od 12. ledna uzavřená na dva roky kvůli …
AKTUÁLNĚ
Útok nožem v Příbrami: žena obviněna z pokusu o vraždu
Policisté stíhají kvůli pokusu o vraždu třiadvacetiletou ženu, která podle nich v …
Dobrovolníci v příbramské nemocnici věnovali pacientům za loňský rok 636 hodin času
Rok 2025 byl pro nemocniční dobrovolnictví v Oblastní nemocnici Příbram výjimečný. …
ROZHOVOR
Hovory M v D- klubu: nový cyklus inspirativních večerů odstartoval v lednu. Prvním hostem byl Vladimír Kořen
Příbramský D-klub vstupuje do nového roku s čerstvou energií. Od ledna zde odstartuje …
FOTOGALERIE








