Dvořákův památník loni přilákal více návštěvníků, letos zve na koncerty
KULTURA
25. ledna 2025 (14:00)
foto: MusEquality (zdroj: Památník A.D. / PR)
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě zaznamenal rekordní návštěvnost a na pestrý program láká i v letošním roce.
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě loni navštívilo téměř 10.400 lidí, meziročně o pět procent více. Návštěvnost poprvé přesáhla hranici 10.000 lidí. Na letošek památník chystá kromě jiného vzdělávací koncerty pro školy. V lednu až březnu se mohou návštěvníci také těšit na hudební cyklus Setkání s..., který se zaměřuje na hudební žánry blízké klasické hudbě a neobvyklé žánrové fúze, informoval ředitel památníku Vojtěch Poláček.
Cyklus Setkání s... se koná v pohostinství U Cempírka. Na prvním koncertě tuto sobotu vystoupí hudební těleso MusEquality, které spojuje klasickou a lidovou hudbu. Vedle houslí, violy a kontrabasu návštěvníci uslyší také akordeon a cimbál. Na dalším koncertě 25. února vystoupí Swing Pigs, jež vedle klasiky a folkloru hrají také swing, blues, jazz či soul. Cyklus zakončí 22. března Gankino Quintet. "Také v tomto případě půjde o pestrý a svěží žánrový mix. Těleso čerpá inspiraci v etnické hudbě Balkánu, ale třeba i v jazzu," dodal Poláček.
Podle Jana Hájka z památníku loni lidé častěji mířili na jednorázové akce - koncerty, opery, besedy a přednášky. Nárůst počtu návštěvníků přisuzuje většímu povědomí širokého okolí o činnosti památníku. Diváci, kteří mířili na opery Rusalka a Čert a Káča, mohli využít i speciální autobusovou linku z Prahy.
Památník Antonína Dvořáka (1841 až 1904) sídlí v novorenesančním zámečku, který dal postavit v roce 1878 skladatelův švagr hrabě Václav Kounic. Zdejší rozsáhlý park, Rusalčino jezírko, vila Rusalka i okolní krajina inspirovaly řadu Dvořákových děl.
Památník Antonína Dvořáka (1841 až 1904) sídlí v novorenesančním zámečku, který dal postavit v roce 1878 skladatelův švagr hrabě Václav Kounic. Zdejší rozsáhlý park, Rusalčino jezírko, vila Rusalka i okolní krajina inspirovaly řadu Dvořákových děl.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Další články
Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím
Majitelé chytrých telefonů s operačním systémem Android by měli zbystřit. Podle …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky
Legendární pražská Lucerna zažila další boxerskou noc, na kterou se jen tak …
SPORT
Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu?
Obrátili jsme se na realitní kancelář RE/MAX Nova s prosbou o stručné vysvětlení. …
PR
Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva!
V Hornickém muzeu opět proběhne akce „Dědo, jak to tenkrát bylo?”, v Brdech se budete …
Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec.
Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu.
Pokračujeme v naší sérii krátkých …
VIDEO
Díky!FEST se vrací počtvrté. Nabídne hudbu, zábavu i poděkování dárcům krve
Jsme hrdým mediálním partnerem této akce, která se uskuteční už 19.6. v příbramském …
Nemocnice zavádí AI přístroj Aireen. Pomůže s preventivní diagnostikou zraku u diabetiků
Nový diagnostický přístroj s prvky umělé inteligence pomáhá v nemocnici s včasným …
AKTUÁLNĚ
Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata
Milovníci přírody i rodinných výletů by si neměli nechat ujít XII. jarní výstup na …
TIP NA VÝLET
Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,10 Kč …
DOPRAVA
V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy
Na silnici I/19 zasahují záchranáři u dopravní nehody osobního vozu. Na místě byla i …
AKTUALIZOVÁNO




