26. 2. svátek má Dorota




Dvořákův festival nabídne interpretaci jeho díla východními umělci

27. února 2015   (17:23)
Dvořákův festival nabídne interpretaci jeho díla východními umělci
foto: sxc

Festival začíná 29. dubna a potrvá do 4. června tohoto roku.



Již za několik týdnů začíná 47. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka v Příbrami. Letošním tématem bude Antonín Dvořák očima Východu. V rámci devíti koncertů budou mít diváci možnost seznámit se s interpretací díla Antonína Dvořáka očima umělců, kteří žijí na východ od naší republiky, tedy Slovenska, Indie a Číny.

„Kromě standardního repertoáru představí umělci originální úpravy některých skladeb A.Dvořáka (např. pro kytaru a housle, pro dvě harfy). Festival bude také dějištěm světové premiéry skladby anglického skladatele indického původu Jonathana Mayera s názvem Hiawatha’s Song. Tato skladba je inspirována Dvořákovou „Novosvětskou“ symfonií a vzniká speciálně pro HF AD Příbram,“ sdělila programová ředitelka festivalu Albína Houšková.

Součástí festivalu jsou rovněž projekty věnované mladému divákovi: operní představení pro školy „Žvanivý slimejš“ (prezentované souborem Divadla J. K. Tyla Plzeň) a dále program Open air, jehož součástí je vystoupení orchestru studentů příbramského gymnázia „Gymband“ a dále premiéra pohádky pro děti s názvem „Čert a Káča aneb Jak šly noty do pekla“ na motivy opery Antonína Dvořáka. Tato inscenace vzniká speciálně pro Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram.

Koncerty se kromě Divadla A. Dvořáka v Příbrami uskuteční také v kostele sv. Jakuba, Galerii Františka Drtikola a v areálu Hořejší Obory. Mimo Příbram také na Památníku A. Dvořáka ve Vysoké u Příbrami a na březnickém zámku. Předprodej vstupenek bude zahájen 1. března.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: HFAD
autor: MJ, HFAD








Další články

Příbramští bojovníci uspěli na turnaji Slovak Open v Pezinku Příbramští bojovníci uspěli na turnaji Slovak Open v Pezinku Na mezinárodním turnaji ve slovenském Pezinku se představili hned tři zástupci Rasken … SPORT Řidič dodávky srazil chodkyni, ta na místě zemřela Řidič dodávky srazil chodkyni, ta na místě zemřela Ve čtvrtek 26. února dopoledne srazil řidič dodávky ženu v Sedlčanech. Únorové zastupitelstvo bylo nabité. Odpady, parkoviště u LEKA i prodej statku — přehled toho nejdůležitějšího Únorové zastupitelstvo bylo nabité. Odpady, parkoviště u LEKA i prodej statku — přehled toho nejdůležitějšího Únorové zastupitelstvo bylo nabité od začátku do konce. Zastupitelé řešili roky … POLITIKA Sezona záchranných stanic se rozjela. Na Příbramsku už pečují o první nalezené zajíčky Sezona záchranných stanic se rozjela. Na Příbramsku už pečují o první nalezené zajíčky Jaro klepe na dveře a s ním i nejrušnější část roku pro všechny záchranné stanice. Ta … ROZHOVOR Na D4 mezi Mníškem a Dobříší začalo oplocování. Denně tudy projede 30 tisíc aut Na D4 mezi Mníškem a Dobříší začalo oplocování. Denně tudy projede 30 tisíc aut Ředitelství silnic a dálnic zahájilo práce na výstavbě nového oplocení podél dálnice … NEPŘEHLÉDNĚTE Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče Zastupitelstvo města Příbram se dnes 25. února 2026 schází k únorovému jednání. V … ON-LINE PŘENOS Výstava žáků v Obecnici pomůže k nákupu výtvarných pomůcek! Výstava žáků v Obecnici pomůže k nákupu výtvarných pomůcek! Brdská příroda, její klid, barvy i jedinečná atmosféra se staly inspirací pro mladé … U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno Krátce po poledni ve středu 25. února byl nahlášen požár v obci Mokřice u Krásné … Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst Linka bezpečí v posledních letech zaznamenává výrazný nárůst počtu dětí a … NEPŘEHLÉDNĚTE
Rozhodčí Příbramska se připravují na novou fotbalovou sezónu Rozhodčí Příbramska se připravují na novou fotbalovou sezónu Fotbalová hřiště na Příbramsku se brzy znovu zaplní a přípravy na novou soutěžní … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz