16. 10. svátek má Havel
Dvořákovi na stopě. Putovní hra ukáže dětem život a dílo českého skladatele

25. dubna 2021   (09:38)
Dvořákovi na stopě. Putovní hra ukáže dětem život a dílo českého skladatele
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Deset povinných a jedno bonusové stanoviště s úkoly najdete v Příbrami a okolí až do 8. června.


Měl Antonín Dvořák rád švestkové knedlíky a co mu věnovala anglická královská rodina? Nejen to se děti dozví v pátračce sledující stopy světoznámého skladatele, které jsou rozmístěny na celkem jedenácti místech v Příbrami a okolí. Putování je přednostně určeno 6–12letým „detektivům“ a jejich společníkům.
 

Hru Po stopách Antonína Dvořáka připravil k blížícímu se 180. výročí narození umělce Hudební festival Antonína Dvořáka (HFAD). Na deseti stanovištích (a jednom bonusovém) čekají schované nebo na první pohled viditelné nápovědy a úkoly. Instruktáž ke každému z míst a mapu najdou děti v knížečce, kterou je možné spolu s pracovním listem stáhnout na webu www.hfad.cz. Brožurky jsou k vyzvednutí také v infocentru v Zámečku-Ernestinu a v dětském oddělení Knihovny Jana Drdy Příbram.
 
„Za každý vyplněný dvoulist získají děti v dětském oddělení knihovny nebo v informačním centru malou odměnu. Pro dvacet vylosovaných pak budou připraveny velké odměny,“ slibuje HFAD. Vyhlášení vítězů se uskuteční on-line na facebookovém profilu festivalu. Ceny si výherci převezmou buď individuálně, nebo na společném setkání v Domě Natura.
 
Pátračka začala 20. dubna a potrvá až do 8. června, tedy v době původně plánovaného 52. ročníku Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram. „V případě pokračujícího nouzového stavu proběhne hra s menšími úpravami, ale určitě bude,“ ujišťuje HFAD. Dotazy k soutěži zodpoví na e-mailu festival@dvorakovopribramsko.cz.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz