vývoj COVID-19
27. 1. 2021
Bezděkov 6
Bohostice 3
Bohutín 8
Borotice 4
Bratkovice 1
Březnice 41
Buková u Pb 3
Bukovany 1
Čenkov 1
Cetyně 1
Chotilsko 7
Chrást 1
Čím 12
Daleké Dušníky 1
Dlouhá Lhota 2
Dobříš 75
Dolní Hbity 6
Drahenice 3
Drahlín 17
Dubenec 8
Dublovice 6
Dubno 6
Háje 7
Hluboš 2
Hlubyně 4
Horčápsko 2
Hřiměždice 4
Hudčice 1
Hvožďany 16
Jablonná 4
Jesenice 6
Jince 13
Kamýk n. V. 6
Klučenice 4
Korkyně 1
Kosova H. 5
Koupě 1
Kozárovice 3
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 3
Lazsko 2
Lešetice 3
Lhota u Pb 3
M. Hraštice 10
Milín 16
Modřovice 1
Mokrovraty 7
Nalžovice 3
Narysov 6
Nechvalice 4
Nečín 2
Nedrahovice 3
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 6
Nové Dvory 5
Nový Knín 19
Občov 2
Obecnice 16
Obořiště 7
Obory 1
Ohrazenice 1
Osečany 1
Ostrov 1
Ouběnice 1
Pečice 4
Petrovice 15
Pičín 8
Podlesí 15
Příbram 288
Příčovy 4
Prosen. L. 2
Radětice 1
Rosovice 8
Rožmitál p. T. 36
Rybníky 1
Sádek 3
Sedlčany 37
Sedlec-Prč. 40
Smolotely 2
Solenice 12
Stará Huť 9
Štětkovice 1
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Svatý Jan 2
Tochovice 7
Třebsko 6
Trhové Dušníky 6
Velká Lečice 2
Věšín 3
Višňová 6
Volenice 4
Voznice 2
Vrančice 1
Vranovice 1
Vys. Chlumec 3
Vysoká u Příbramě 1
Zduchovice 1
Županovice 1
Dvacka, granule, deky. I tak přispějete na lepší život koček a psů v útulcích

30. listopadu 2020   (06:19)
Dvacka, granule, deky. I tak přispějete na lepší život koček a psů v útulcích

Nemohou si o ně napsat, ale mají je také. Předvánoční charitativní sbírky pomohou plnit přání našich čtyřnohých přátel.


Češi jsou podle statistik vášnivými chovateli domácích mazlíčků. Ne vždy se ale podaří navázat stabilní vztah a bezprizorní zvířata končí v útulcích. V Příbrami se o kočky bez domova starají tři spolky – Kočičiny, Příbramské kočky a Spolek pro kočku. Ztraceným a opuštěným psům poskytuje přístřeší a péči útulek v Lazci. Fungování organizací lze celoročně podpořit zasláním finančních darů na transparentní účty nebo nehmotnou pomocí. Další charitativní aktivity probíhají právě v předvánočním čase.
 

„Aktuálně lze útulek spolku Kočičiny podpořit na facebookové akci Dvacka za dvacku, která trvá do konce listopadu,“ říká předsedkyně spolku Kočičiny Lucie Čornyjová Brokešová. Aktivita zdůrazňuje, že i drobná finanční částka (např. 20 korun), přinese při zapojení velkého množství dobrovolníků významný výsledek. Kočičiny se snaží získat podporu také prostřednictvím virtuálního sbírkového bazaru spolku Gertrudy, kdy veškerý výtěžek z prodeje domácích výrobků míří ke zvířatům v nouzi. „V prosinci budeme součástí další facebookové akce na podporu koček v útulku Kočičí přání,“ doplňuje Lucie Čornyjová Brokešová.
 
Celoročního projektu Kočičí přání se účastní rovněž Příbramské kočky. Zatím poslední přání se týká jednoho z krmicích míst pro kočky, další vánoční prosba pak může být vyslyšena od poloviny prosince. „Do 6. prosince navíc potrvá na našem facebookovém profilu předvánoční aukce,“ uvádí předseda spolku Příbramské kočky Václav Štefan. Spolku nyní lidé věnují i nehmotné dary – kromě krmiva a steliva nosí přikrývky či polystyrenové krabice a desky, ze kterých vznikají kočičí domečky pro snazší přečkání zimy venku. Čistotě holdujícím kočičkám se hodí i dezinfekční a úklidové prostředky.
 
Organizace zároveň zmiňují každoroční spolupráci s veterináři. „Hned 1. prosince spustí klinika Na Weilovně Mikulášskou sbírku, do které mohou lidé zakoupit vánoční balíčky pro kočky, odčervovací tablety, pasty nebo pipety proti blechám,“ vysvětluje předsedkyně Spolku pro kočky Soňa Čápová. V prostorách kliniky bude pro tyto účely připraveno odběrové místo s pytlem, kam je možné vkládat i krmivo a další kočičí nezbytnosti (stelivo, deky, přepravky, hračky). „V rámci Stromu splněných přání věnuje Veterinární klinika Na Zdaboři za každé darované krmivo stejné množství krmiva, které poputuje do útulku a na krmicí místa,“ připomíná Lucie Čornyjová Brokešová.
 

Kromě adopce nebo finančního daru mohou milovníci psů přispět lazeckému útulku také krmivem. Vzhledem k předchozím zažívacím problémům u zvířat, ale útulek preferuje pouze určité značky. Stále je také vítáno (po předchozí telefonické domluvě) venčení místních obyvatel.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Příbramské kočky

autor: Magdalena Rezková

Další články

Žáci dostanou pololetní hodnocení, většina z nich elektronicky Žáci dostanou pololetní hodnocení, většina z nich elektronicky V pátek čekají školáky jednodenní pololetní prázdniny. Další lidé z Dobříše, Hájů a Staré Huti začnou na jaře s kompostováním Další lidé z Dobříše, Hájů a Staré Huti začnou na jaře s kompostováním Nové nádoby na biologicky rozložitelný odpad z kuchyně a ze zahrad dostanou stovky … Utrhl oleandr a olízl si prsty. V obavě o svůj život si opilec v Bohosticích zavolal záchranku Utrhl oleandr a olízl si prsty. V obavě o svůj život si opilec v Bohosticích zavolal záchranku Z preventivních důvodů skončil v nemocnici. V Příbrami srazilo auto na přechodu dva chodce. Řidička ujela, ale nakonec se vrátila V Příbrami srazilo auto na přechodu dva chodce. Řidička ujela, ale nakonec se vrátila Policisté ve středu v podvečer šetřili příčinu dopravní nehody u OBI. Starostou Rožmitálu se stal Pavel Bártl, místostarostou je Josef Kaiser Starostou Rožmitálu se stal Pavel Bártl, místostarostou je Josef Kaiser Ke změně ve vedení města muselo dojít kvůli úmrtí Josefa Vondráška, který stál v čele … Nepřehlédněte Středočeský kraj trápí nedostatek vakcín, nemocnice ruší tisíce rezervací Středočeský kraj trápí nedostatek vakcín, nemocnice ruší tisíce rezervací V Příbrami očkování veřejnosti nad 80 let zatím neodstartovalo. Proti sloučení příbramských gymnázií vznikla petice Proti sloučení příbramských gymnázií vznikla petice Petici je možné podepsat do 1. března tohoto roku. V Příbrami se s vykradenými sklepy roztrhl pytel. Zloděje nezastavil ani nouzový stav V Příbrami se s vykradenými sklepy roztrhl pytel. Zloděje nezastavil ani nouzový stav V zimním období se do sklepů častěji vkrádají zloději, kteří nepohrdnou žádným zbožím. … Právní poradna on-line: Pozvání do chatu přijal příbramský advokát Michal Janík Právní poradna on-line: Pozvání do chatu přijal příbramský advokát Michal Janík Na vaše dotazy bude zdarma odpovídat 11. února od 13:00. Otázky můžete klást již … CHAT S OSOBNOSTÍ
Policisté pátrají po svědcích nehody, při které mělo dojít ke střetu auta s chodcem Policisté pátrají po svědcích nehody, při které mělo dojít ke střetu auta s chodcem K nehodě mělo dojít v úterý odpoledne.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz