17. 9. svátek má Naděžda
Dvacka, granule, deky. I tak přispějete na lepší život koček a psů v útulcích

30. listopadu 2020   (06:19)
Dvacka, granule, deky. I tak přispějete na lepší život koček a psů v útulcích
foto: pribram.cz

Nemohou si o ně napsat, ale mají je také. Předvánoční charitativní sbírky pomohou plnit přání našich čtyřnohých přátel.


Češi jsou podle statistik vášnivými chovateli domácích mazlíčků. Ne vždy se ale podaří navázat stabilní vztah a bezprizorní zvířata končí v útulcích. V Příbrami se o kočky bez domova starají tři spolky – Kočičiny, Příbramské kočky a Spolek pro kočku. Ztraceným a opuštěným psům poskytuje přístřeší a péči útulek v Lazci. Fungování organizací lze celoročně podpořit zasláním finančních darů na transparentní účty nebo nehmotnou pomocí. Další charitativní aktivity probíhají právě v předvánočním čase.
 

„Aktuálně lze útulek spolku Kočičiny podpořit na facebookové akci Dvacka za dvacku, která trvá do konce listopadu,“ říká předsedkyně spolku Kočičiny Lucie Čornyjová Brokešová. Aktivita zdůrazňuje, že i drobná finanční částka (např. 20 korun), přinese při zapojení velkého množství dobrovolníků významný výsledek. Kočičiny se snaží získat podporu také prostřednictvím virtuálního sbírkového bazaru spolku Gertrudy, kdy veškerý výtěžek z prodeje domácích výrobků míří ke zvířatům v nouzi. „V prosinci budeme součástí další facebookové akce na podporu koček v útulku Kočičí přání,“ doplňuje Lucie Čornyjová Brokešová.
 
Celoročního projektu Kočičí přání se účastní rovněž Příbramské kočky. Zatím poslední přání se týká jednoho z krmicích míst pro kočky, další vánoční prosba pak může být vyslyšena od poloviny prosince. „Do 6. prosince navíc potrvá na našem facebookovém profilu předvánoční aukce,“ uvádí předseda spolku Příbramské kočky Václav Štefan. Spolku nyní lidé věnují i nehmotné dary – kromě krmiva a steliva nosí přikrývky či polystyrenové krabice a desky, ze kterých vznikají kočičí domečky pro snazší přečkání zimy venku. Čistotě holdujícím kočičkám se hodí i dezinfekční a úklidové prostředky.
 
Organizace zároveň zmiňují každoroční spolupráci s veterináři. „Hned 1. prosince spustí klinika Na Weilovně Mikulášskou sbírku, do které mohou lidé zakoupit vánoční balíčky pro kočky, odčervovací tablety, pasty nebo pipety proti blechám,“ vysvětluje předsedkyně Spolku pro kočky Soňa Čápová. V prostorách kliniky bude pro tyto účely připraveno odběrové místo s pytlem, kam je možné vkládat i krmivo a další kočičí nezbytnosti (stelivo, deky, přepravky, hračky). „V rámci Stromu splněných přání věnuje Veterinární klinika Na Zdaboři za každé darované krmivo stejné množství krmiva, které poputuje do útulku a na krmicí místa,“ připomíná Lucie Čornyjová Brokešová.
 

Kromě adopce nebo finančního daru mohou milovníci psů přispět lazeckému útulku také krmivem. Vzhledem k předchozím zažívacím problémům u zvířat, ale útulek preferuje pouze určité značky. Stále je také vítáno (po předchozí telefonické domluvě) venčení místních obyvatel.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Na místo byl přivolán i zdravotnický vůz pro evakuace a mimořádné situace. Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Podle znaleckého posudku mají pozemky hodnotu 5 milionů korun. Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Ulice Příbrami zaplní již tuto sobotu překážky a jezdci na kolech. Již popáté se … Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Událost se stala v noci na neděli 1. srpna kolem 2:00. Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 O rekonstrukci aquaparku budou ještě jednou rozhodovat zastupitelé. V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko Do vítězné trojky mezi většími městy se dostala i Příbram Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Do celorepublikové výzvy Ukliďme Česko se na Příbramsku zapojí Višňová, Jince, Lazsko … Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Řidič měl za nedodržení vzdálenosti podle prvotní sněmovní verze dostat pokutu až … Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Ve středu 22. září představí svou novou knihu v příbramském Junior klubu také …
Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Od začátku září probíhá postupná realizace opatření na nové cyklotrase vedoucí z …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz