15. 10. svátek má Tereza

Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma

17. září 2019   (10:21)
Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma

Na program včerejšího jednání Rady města byl opětovně zařazen bod týkající se placeného parkování pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P


S narůstající dopravou se parkování stává oříškem pro většinu měst v Česku. Ani Příbram není výjimkou. V uplynulém volebním období byla spuštěna reorganizace parkovacího systému ve městě, kdy došlo k zavedení a zpoplatnění parkovacích zón. Povinnost platit parkovné mají také držitelé průkazů ZTP a ZTP/P.

Začátkem září jednali radní o možnosti osvobodit držitele těchto průkazů od placení parkovného. Bylo však rozhodnuto, že povinnost platit parkovné bude pro držitele ZTP a ZTP/P zachována. Jedním z důvodů bylo čím dál častější zneužívání bezplatného parkování, a to zejména v centru města. Toto rozhodnutí však u obyvatel města vyvolalo vlnu nevole.
 
Na základě širší debaty ve vedení byl na programu včerejšího jednání Rady města opětovně zařazen bod týkající se placeného parkování pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P.

"Ne všechna rozhodnutí se musí napoprvé podařit. Zkusíme se dohodnout na nějakém kompromisu zvýhodnění. Radní jsou jen lidé a i starosta může mít na něco špatný názor. Věřím, že v pondělí přijmeme vstřícnější usnesení,“ uvedl k zařazení bodu do programu starosta města Jan Konvalinka.

Jaký je tedy výsledek včerejšího jednání?
 
„Na včerejším jednání Rada města znovu projednala osvobození držitelů průkazu ZTP a ZTP/P od poplatku za parkování. Odhlasovali jsme trochu jinou variantu, než byla ta původní. Nově budou mít držitelé průkazu ZTP a ZTP/P parkování první dvě hodiny zdarma," uvedl pro pribram.cz Jan Konvalinka.


„Cílem původního rozhodnutí nebylo nikoho ze znevýhodněných poškozovat. Možná byla věc jen nešťastným způsobem komunikována. Přijali jsme kompromisní variantu, která je k držitelům průkazů ZTP a ZTP/P vstřícnější. Běžné pojížďky si nyní vyřídí bez placení za parkování. Zneužívání míst pro dlouhodobé stání pak snad bude vyloučeno zpoplatněním třetí a následujících hodin. Věřím, že se nebude opakovat stav, kdy byla místa celodenně obsazena,“ dodal starosta.
 
Zároveň došlo u držitelů průkazů ZTP a ZTP/P ke zvýhodnění parkovacích karet pro rezidenty parkující v jinak zpoplatněných zónách, například na nám. 17. listopadu. Nově držitele průkazu ZTP a ZTP/P bude rezidenční parkovací karta stát 160 Kč/měsíc, 800 Kč/pololetí, 1 600 Kč rok. Běžné ceny rezidenčních karet jsou 200/1000/2000 Kč.
 
Rada města přistoupila ke změnám na základě přezkumu původního usnesení a ve snaze o vstřícný krok ke znevýhodněným spoluobčanům.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. „Setkali jsme se s případy, kdy se lidé museli ze své nemovitosti odstěhovat, protože to tam nedávali,“ říká Lenka Charvátová, která se s manželem zabývá paranormálními jevy 15. října 2019   (20:35) V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk Dodavatel přivezl zboží z Mozambiku 15. října 2019   (17:03) Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu V rámci přípravy na možné vyhlášené krizové stavy či mimořádné události a jejich řešení, jsou většinou jednou ročně předsedou krizového štábu nařízena cvičení. 15. října 2019   (14:32) Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Rekonstrukce osvětlení by měla být dokončena v nejbližších dnech 15. října 2019   (12:49) Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Kaštanovník se dožívá i několika set let a dorůstá do velikosti až 30 metrů. 15. října 2019   (11:50) Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Nepřehlédněte Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nepřehlédněte Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz