Dodatečné volby v Třebsku, kde nebyly minulý týden, budou 7. ledna 2023
30. září 2022 (10:22)
Komunální volby koncem září nebyly kvůli nedostatku kandidátů v Třebsku na Příbramsku. Novinářům to již dříve řekl ředitel odboru voleb ministerstva vnitra Tomáš Jírovec. Informaci pribram.cz potvrdil i starosta obce Martin Kazda. Před čtyřmi lety se volby ze stejných důvodů nekonaly v 17 obcích.
Dodatečné komunální volby v Třebsku, kde se nekonaly minulý týden kvůli nedostatku kandidátů, se uskuteční příští rok 7. ledna. Termín vyhlásil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Lhůta pro podání kandidátních listin končí 2. listopadu. Na webu o tom informovalo ministerstvo vnitra.
Komunální volby nebudou spojeny s volbou prezidenta. Její první kolo bude 13. a 14. ledna příštího roku a druhé 27. a 28 ledna.
Dodatečné volby se budou v lednu konat v 11 obcích – Brodec na Lounsku, Břežany na Znojemsku, Buková v okrese Plzeň-jih, Cebiv na Tachovsku, Líšná na Přerovsku, Nevězice na Písecku, Ohařice na Jičínsku, Rokytovec na Mladoboleslavsku, Trokavec na Rokycansku, Třebsko v okrese Příbram a Všeradov v okrese Chrudim.
Ve většině těchto obcí žije od osmi desítek do tří stovek obyvatel. Výjimkou jsou Břežany se 767 obyvateli, do letošních voleb do zastupitelstva se tu přihlásil jediný nezávislý kandidát. Podobné to bylo v dalších třech obcích, v sedmi nebyla podána žádná kandidátní listina.
Ve třech obcích se přesto minulý týden volební místnosti otevřely. Důvodem byly souběžné senátní volby. Senátora si mohli vybrat lidé v obcích Nevězice, Buková a Ohařice.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Nejvíce zastupitelů získali ze stran ve Středočeském kraji STAN, druhá ODS
•Povolební glosa: Kdo bude spokojen a kdo ostrouhal
•ANO v Příbrami chce vytvořit širší koalici, jedná s ODS, SPD a Příbramí 2030
Další články
Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata
Milovníci přírody i rodinných výletů by si neměli nechat ujít XII. jarní výstup na …
TIP NA VÝLET
Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,10 Kč …
DOPRAVA
V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy
Na silnici I/19 zasahují záchranáři u dopravní nehody osobního vozu. Na místě byla i …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram útočí na krajské trůny: Vocílka, Bobcats i Tománek jdou do boje o titul nejlepších sportovců!
Velký sportovní večer se blíží a Příbram u toho nebude chybět. Hned několik jmen z …
SPORT
Desítky veteránů projedou Příbramí. Tady máte tipy, kde je chytit
Příbramsko čeká v sobotu 25. dubna nevšední podívaná. Silnice regionu zaplní desítky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HOTOVO! Jiráskovy sady se po uzavírce znovu otevírají. První autobus projede už v sobotu v 4:30
Jiráskovy sady, které byly od 1. dubna uzavřené kvůli výměně vodovodu a kanalizace, se …
AKTUÁLNĚ
Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti
Myslíš si, že máš na to stát se policistou? Teď si to můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. …
AKTUÁLNĚ
Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online
Ve středu 22. dubna 2026 zasedne příbramské zastupitelstvo k dalšímu jednání. Jednání …
ON-LINE PŘENOS
Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla
Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. …
Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter
Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně …
FOTOGALERIE





