28. 10. je státní svátek
Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků

16. září 2021   (06:26)
Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků
foto: pribram.cz/Tomáš Pečenka

Do celorepublikové výzvy Ukliďme Česko se na Příbramsku zapojí Višňová, Jince, Lazsko nebo Rožmitál pod Třemšínem.


Organizace Ukliďme Česko opět vyzývá k akci, která „zamete“ s nepořádkem ve vašem okolí. Úklid ohlášený na sobotu 18. září se odehraje při příležitosti celosvětové iniciativy World Cleanup Day, jež se koná již počtvrté a má za sebou nemalé výsledky – 50 milionů dobrovolníků ze 180 zemí při úklidech vyčistilo přírodu od 280 tisíc tun odpadů.

S úspěchy se mohou pochlubit také milovníci čisté krajiny z České republiky. Během letošního roku bylo podle spolku Ukliďme Česko zorganizováno 1800 úklidů s účastí více než 40 tisíc dobrovolníků. Do práce se lidé zapojili rovněž po tornádu, kdy dávali do pořádku pole v okolí obcí Hrušky, Moravská Nová Ves a Mikulčice.
Mapa úklidů (najdete ji na webu www.uklidmecesko.cz) ukazuje, že na Příbramsku se do přípravy akce o nadcházející sobotě pustily obce, školy a další organizace. Poprázdninový úklid v okolí pořádá Základní a mateřská škola Višňová, v Jincích, Běříně a Rejkovicích proběhne sběr železného šrotu a úklid parků. Další dobrovolníci se s odpadkovými pytli vydají ke kapličce na Stříbrném, kolem Stříbrného rybníku u Lazska a dále do lesa směrem k Památníku Vojna. V pozdějším termínu 22. září pročistí obecní lesíky a okolí v Pičíně. Mapa naviguje na konkrétní místa srazu a najdete zde i další informace k jednotlivým úklidům. Pro účastníky je opět připravena foto a video soutěž.
„V minulém roce a letošní jaro úklidy probíhaly převážně formou zřizování takzvaných pytlomatů, a dobrovolníci tak uklízeli jednotlivě, či v rodinných týmech,“ připomenul za organizátory Miroslav Kubásek. Pokud jste solitéři nebo jste ve vašem okolí žádný zaregistrovaný úklid nenašli, můžete se o očistu postarat sami i během podzimu.


 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz