20. 8. svátek má Bernard

Dobříšský příměstský tábor byl netradiční

10. srpna 2019   (07:29)
Dobříšský příměstský tábor byl netradiční

Střílelo se ze vzduchovky a z praku. Děti nakoukly do služebního vozidla Policie ČR, vyzkoušely si balistickou vestu, zjistily, co všechno obsahuje kriminalistický kufr


Poměrně netradiční příměstský tábor se letos již podruhé uskutečnil v Dobříši.
Orgán sociálně-právní ochrany dětí při Městském úřadu v Dobříši i letos vybral 10 dětí ve věku od šesti do deseti let, které strávily týden plný dobrodružství a zábavy. Tábor se uskutečnil v týdnu 15. - 19. 7. 2019. Zázemí měly děti v jedné ze tříd dobříšské 4. MŠ Fričova. Ve třídě však příliš času nestrávily, většinou totiž běhaly venku na čerstvém vzduchu. Hrály míčové hry, střílely ze vzduchovky a praku, navštívily ZOO a Dinopark v Plzni.
 
Čím byl tábor netradiční? Kromě různých her, soutěží a výletů děti nakoukly k Městské policii Dobříš a na Obvodní oddělení PČR Dobříš.
 
U Městské policie Dobříš děti poznaly, jak funguje AED - automatický externí defibrilátor, jak se pracuje s odchytovou tyčí na odchyt zvířat, jakým způsobem se provádí měření alkoholu v dechu osob. Vyzkoušely si balistickou vestu a zhlédly ukázku z výcviku služebního psa.
 
Na Obvodním oddělení Dobříš dětem policisté ukázali samopal či vybavení služebního vozidla Policie ČR. Děti nahlédly do kriminalistického kufru, který mimo jiné obsahuje sadu na sběr biologických a daktyloskopických stop. Viděly, jak se pracuje se zastavovacím pásem k zastavení ujíždějících řidičů. Poznaly odlišný typ balistické vesty, kterou policisté používají.
 
Součástí týdenního příměstského tábora byl i sociálně-terapeutický program, který měl u dětí rovněž velmi kladné ohlasy.
 
„Ze strany města Dobříš je zájem realizovat tento příměstský tábor i v roce 2020. Bude pak tedy záležet už jen na dostatečném zájmu z řad dětí rodičů,“  uvedl pro pribram.cz strž. Bc. Václav Svoboda, manažer prevence kriminality MP Dobříš.
 
Podle slov Václava Svobody byl program pro děti upraven tak, aby se podporovala komunikace mezi nimi, respekt jeden k druhému a vstřícnost.

Poměrně netradiční příměstský tábor se letos …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Brdská vřesoviště jsou v plném květu Brdská vřesoviště jsou v plném květu Vřesoviště vznikla v Brdech na dopadových plochách. Jsou nevídaného rozsahu a v této zeměpisné šířce a nadmořské výšce v Evropě zcela unikátní 20. srpna 2019   (11:46) Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Vzniklá škoda byla stanovena na 15 tisíc korun. 20. srpna 2019   (09:23) ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček Nedostatky se většinou opakují. 20. srpna 2019   (08:32) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Výtěžek z této akce bude použit ve prospěch místních psích a kočičích útulků 20. srpna 2019   (06:19) Rostou! Houbaři nosí plné koše Rostou! Houbaři nosí plné koše V posledních dnech konečně nosí houbaři domů plné košíky. 19. srpna 2019   (18:46) Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černého mrzí neúspěch i kvůli fanouškům, kteří mu vyjadřovali po několik dní opět obrovskou podporu! 19. srpna 2019   (15:38) Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem V neděli odpoledne omezila vážná dopravní nehoda provoz na silnici I/4 19. srpna 2019   (12:51) Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Oba dva kříženci byli odchyceni v Příbrami 19. srpna 2019   (10:36) Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Úprava kruhového objezdu byla potřeba po nasazení delších autobusů na trase do Prahy 19. srpna 2019   (08:38) Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolník by měl být empatický a otevřený člověk. Je dobré, když se dokáže na pacienta napojit a vycítit, zda je zrovna vítán, či zda pacient nemá zájem o společnost, protože i to se může stát, říká Mgr. Dina Rišianová, koordinátorka dobrovolníků Amelie 19. srpna 2019   (06:18)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz