16. 10. svátek má Havel

Dobříšský příměstský tábor byl netradiční

10. srpna 2019   (07:29)
Dobříšský příměstský tábor byl netradiční

Střílelo se ze vzduchovky a z praku. Děti nakoukly do služebního vozidla Policie ČR, vyzkoušely si balistickou vestu, zjistily, co všechno obsahuje kriminalistický kufr


Poměrně netradiční příměstský tábor se letos již podruhé uskutečnil v Dobříši.
Orgán sociálně-právní ochrany dětí při Městském úřadu v Dobříši i letos vybral 10 dětí ve věku od šesti do deseti let, které strávily týden plný dobrodružství a zábavy. Tábor se uskutečnil v týdnu 15. - 19. 7. 2019. Zázemí měly děti v jedné ze tříd dobříšské 4. MŠ Fričova. Ve třídě však příliš času nestrávily, většinou totiž běhaly venku na čerstvém vzduchu. Hrály míčové hry, střílely ze vzduchovky a praku, navštívily ZOO a Dinopark v Plzni.
 
Čím byl tábor netradiční? Kromě různých her, soutěží a výletů děti nakoukly k Městské policii Dobříš a na Obvodní oddělení PČR Dobříš.
 
U Městské policie Dobříš děti poznaly, jak funguje AED - automatický externí defibrilátor, jak se pracuje s odchytovou tyčí na odchyt zvířat, jakým způsobem se provádí měření alkoholu v dechu osob. Vyzkoušely si balistickou vestu a zhlédly ukázku z výcviku služebního psa.
 
Na Obvodním oddělení Dobříš dětem policisté ukázali samopal či vybavení služebního vozidla Policie ČR. Děti nahlédly do kriminalistického kufru, který mimo jiné obsahuje sadu na sběr biologických a daktyloskopických stop. Viděly, jak se pracuje se zastavovacím pásem k zastavení ujíždějících řidičů. Poznaly odlišný typ balistické vesty, kterou policisté používají.
 
Součástí týdenního příměstského tábora byl i sociálně-terapeutický program, který měl u dětí rovněž velmi kladné ohlasy.
 
„Ze strany města Dobříš je zájem realizovat tento příměstský tábor i v roce 2020. Bude pak tedy záležet už jen na dostatečném zájmu z řad dětí rodičů,“  uvedl pro pribram.cz strž. Bc. Václav Svoboda, manažer prevence kriminality MP Dobříš.
 
Podle slov Václava Svobody byl program pro děti upraven tak, aby se podporovala komunikace mezi nimi, respekt jeden k druhému a vstřícnost.

Poměrně netradiční příměstský tábor se letos …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Marie (95): Chtěli mě nasadit do říše. Nakonec jsem vyšetřovala postřelené vojáky a lidi nakažené tuberkulózou Marie (95): Chtěli mě nasadit do říše. Nakonec jsem vyšetřovala postřelené vojáky a lidi nakažené tuberkulózou O tom, že by ve svém životě něco zpětně udělala jinak, nikdy nepřemýšlela. 16. října 2019   (19:02) Demolice mostu u Řitky omezí provoz na Strakonické Demolice mostu u Řitky omezí provoz na Strakonické Po dálnici D4 se z Jíloviště do Mníšku pod Brdy po dobu čtrnácti hodin nedostanete. Opačným směrem bude dálnice uzavřena mezi Mníškem a Řitkou 16. října 2019   (18:30) Žhář nebo souhra náhod? Druhé zapálené auto na Příbramsku Žhář nebo souhra náhod? Druhé zapálené auto na Příbramsku Během necelého měsíce došlo k zahoření dvou odstavených vozidel 16. října 2019   (16:56) Zuzana (35): Vyměnila pohodlí velkoměsta za vesnický život. Nechtěla žít ve smogu Zuzana (35): Vyměnila pohodlí velkoměsta za vesnický život. Nechtěla žít ve smogu Rodilá Pražačka chtěla se svým manželem změnu. 16. října 2019   (11:11) Ve čtvrtek proběhne setkání fanoušků se zástupci 1.FK Příbram Ve čtvrtek proběhne setkání fanoušků se zástupci 1.FK Příbram Setkání se zúčastní majitel klubu Jan Starka, marketingový manažer Tomáš Větrovský a hlavní trenér Roman Nádvorník 16. října 2019   (09:05) Sedlčany: Na krytý plavecký bazén nejsou momentálně peníze Sedlčany: Na krytý plavecký bazén nejsou momentálně peníze Do roku 2025 splácí město úvěr na přivaděč pitné vody. Další půjčka by znamenala ekonomickou likvidaci města 16. října 2019   (06:11) Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. „Setkali jsme se s případy, kdy se lidé museli ze své nemovitosti odstěhovat, protože to tam nedávali,“ říká Lenka Charvátová, která se s manželem zabývá paranormálními jevy 15. října 2019   (20:35) V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk Dodavatel přivezl zboží z Mozambiku 15. října 2019   (17:03) Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu V rámci přípravy na možné vyhlášené krizové stavy či mimořádné události a jejich řešení, jsou většinou jednou ročně předsedou krizového štábu nařízena cvičení. 15. října 2019   (14:32) Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Rekonstrukce osvětlení by měla být dokončena v nejbližších dnech 15. října 2019   (12:49)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz