Dobříš plánuje výstavbu budovy s policejní stanicí
1. října 2024 (07:00)
Dobříš na Příbramsku plánuje výstavbu budovy s policejní stanicí. Dosavadní prostory policejního oddělení v ulici 28. října jsou podle radnice ve velmi špatném až dezolátním stavu a je nutné je přestavět. Práce potrvají do roku 2026, policisté během nich budou obývat provizorní prostory v areálu bývalých rukavičkářských závodů, informovala včera v tiskové zprávě mluvčí městského úřadu Denisa Havlíčková. Předpokládanou výši investice radnice neuvedla.
"Zachovat v centru našeho města služebnu policie je pro bezpečí ve městě a okolí zcela zásadní," uvedl starosta Pavel Svoboda (za ODS a nezávislé).
V městské budově staré téměř 50 let je zázemí obvodního policejního oddělení a osm malometrážních městských bytů. Podle radnice má objekt závažné technické a infrastrukturální nedostatky, které omezují řádný provoz policie. Letos kvůli tomu musely být ukončeny nájemní smlouvy u všech bytů.
V městské budově staré téměř 50 let je zázemí obvodního policejního oddělení a osm malometrážních městských bytů. Podle radnice má objekt závažné technické a infrastrukturální nedostatky, které omezují řádný provoz policie. Letos kvůli tomu musely být ukončeny nájemní smlouvy u všech bytů.
foto: MěÚ Dobříš
V nově vybudovaném dvoupodlažním objektu mají být moderně vybavené kanceláře, monitorovací systém, dispečink a speciální prostory pro zadržení výtržníků. Cílem je také vytvořit bezbariérový přístup a dostatek parkovacích míst.
Dělníci obnoví přilehlé veřejné prostory, vysadí zeleň a a vytvoří odpočinkové zóny. Architekti podle Havlíčkové navrhli budovu tak, aby respektovala okolní zástavbu, zapadla do kontextu městského prostoru a měla i dostatečný volný venkovní prostor. Součástí projektu budou i tři byty.
Dělníci obnoví přilehlé veřejné prostory, vysadí zeleň a a vytvoří odpočinkové zóny. Architekti podle Havlíčkové navrhli budovu tak, aby respektovala okolní zástavbu, zapadla do kontextu městského prostoru a měla i dostatečný volný venkovní prostor. Součástí projektu budou i tři byty.
foto: MěÚ Dobříš
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Související
•Zabijačková sezona začíná
•Topná sezona bude levnější než loni, ceny paliv klesly
•Bednění upozornilo i na rodiny v bytové nouzi. Nemít svoje doma je pro dítě velká zátěž, říká koordinátorka nízkoprahového klubu v Příbrami
Další články
Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek
Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo …
LIFESTYLE
PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic
Situace kolem afrického moru prasat (AMP) se v příhraničí dramaticky zhoršuje. …
AKTUÁLNĚ
Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve
Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se …
Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky?
Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle …
AKTUÁLNĚ
Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony.
Už několik dní se na sociálních sítích objevovaly varovné příběhy lidí, kteří …
AKTUÁLNĚ
Má váš pes čip? Bez registrace je to jen „mrtvý“ kus plastu pod kůží
Povinné čipování psů v Česku platí už několik let, přesto tisíce majitelů dělají …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám?
V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i …
ZAJÍMAVOSTI
Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmnáct sběrných míst
Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 …
Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů
Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? Na D4 otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis
Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá …
AKTUÁLNĚ





