Dobříš daruje seniorům nad osmdesát let respirátory zdarma
4. února 2021 (06:26)
Řada nových studií pomáhá lépe pochopit, jaká je skutečně úmrtnost na nový koronavirus a také to, jaké skupiny společnosti jsou touto nemocí nejvíce ohrožené. Navzdory rozdílům mezi jednotlivými státy je potvrzeno, že nejzranitelnější skupinou jsou senioři, přičemž větší riziko hrozí starším mužům nad osmdesát let. Také očkování je zaměřeno v první fázi na lidi z prioritních skupin, které by mělo být hotové nejpozději v březnu.
V Dobříši se z důvodu ochrany zdraví nejstarších obyvatel rozhodli, že než dojde k proočkování nejrizikovější skupiny, pomohou těmto lidem zajistit ochranné pomůcky. Vedení města v uplynulých dnech nakoupilo respirátory FFP2, které zdarma doručí seniorům nad osmdesát let. Ve městě je těchto lidí momentálně 450. „Každý senior v příštím týdnu obdrží 3ks originálních jednotlivě balených respirátorů,“ uvedlo město na sociálních sítích s tím, že distribuci zajistí dobrovolníci z řad skautů až domů.
I Příbram pomáhá seniorům. „Na území našeho města je asi čtyřikrát více těchto lidí. V minulém měsíci jsme zřídili bezplatnou linku, na které ochotně pomáháme nejstarším obyvatelům s registrací na očkování proti covidu-19.,“ řekl pribram.cz starosta Jan Konvalinka.
Na zelené lince města Příbram 800 555 600 jsou pracovníci připraveni pomoci s registrací v pracovních dnech v čase od 8 do 15 hodin.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce
Držení telefonu za jízdy nebo zastavování na autobusových zastávkách. To jsou podle …
DOPRAVA
Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola
V sobotu 28. února od 16 hodin se uskuteční dernisáž a komentovaná prohlídka výstavy …
Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků II.
Brdy nejsou určitě tak bohaté na lišejníky jako například Šumava nebo Jeseníky, ale …
POZNÁVÁME BRDY
Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy!
Příbramská rodačka a jedna z nejznámějších českých MMA bojovnic Lucie Pudilová má za …
SPORT
Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí
Vybrat si správnou střední školu není jednoduché. Příbramsko však nabízí překvapivě …
ŠKOLSTVÍ
Masopustní veselí i plesová noc: Rožmitálsko čeká den plný tradic a tance
Poslední únorová sobota nabídne na Rožmitálsku pestrý program pro malé i velké. …
MASOPUST
Historie pití kávy od orientální rarity k českému „turkovi“
V přízemí Kopáčkova domu je volně přístupná výstava Muzea města Dobříše, která …
ANKETA
V Rožmitále hořel nakladač
Hasiči zasahovali v Rožmitále u nahlášeného požáru nakladače.
AKTUÁLNĚ
Klučenice se třesou dál. Po nočních otřesech přišel další během dne
Obyvatele Klučenic a okolních obcí probudil ve čtvrtek pozdě večer nečekaný otřes. …
AKTUÁLNĚ
U Višňové narazilo auto do stromu, hasiči vyproštovali řidiče
Vážná dopravní nehoda se stala před 11. hodinou dopoledne v pátek 27. února u obce …
AKTUALIZOVÁNO





