vývoj COVID-19
5. 3. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 2
Bohutín 27
Borotice 8
Bratkovice 3
Březnice 44
Buková u Pb 1
Bukovany 5
Čenkov 5
Cetyně 2
Chotilsko 3
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 5
Dlouhá Lhota 8
Dobříš 146
Dolní Hbity 14
Drahenice 1
Drahlín 12
Drásov 8
Drevníky 6
Drhovy 3
Dubenec 2
Dublovice 10
Dubno 5
Háje 11
Hluboš 22
Hlubyně 1
Horčápsko 1
Hřiměždice 7
Hudčice 9
Hvožďany 12
Jablonná 15
Jesenice 6
Jince 47
Kamýk n. V. 17
Klučenice 11
Kňovice 3
Kosova H. 10
Kotenčice 3
Koupě 1
Krásná H. 10
Křepenice 5
Křešín 2
Láz 14
Lazsko 5
Lešetice 2
Lhota u Pb 8
M. Hraštice 21
Milešov 8
Milín 24
Modřovice 2
Mokrovraty 25
Nalžovice 18
Narysov 9
Nechvalice 10
Nečín 6
Nedrahovice 9
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 4
Nový Knín 31
Obecnice 30
Obořiště 8
Obory 1
Ohrazenice 6
Osečany 12
Ostrov 4
Ouběnice 4
Pečice 6
Petrovice 18
Pičín 5
Počaply 2
Počepice 2
Podlesí 15
Příbram 605
Prosen. L. 12
Řadíč 3
Rosovice 28
Rožmitál p. T. 51
Rybníky 4
Sádek 5
Sedlčany 102
Sedlec-Prč. 40
Sedlice 4
Smolotely 3
Solenice 6
Stará Huť 22
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 14
Svatý Jan 4
Svojšice 2
Tochovice 8
Třebsko 21
Trhové Dušníky 7
Tušovice 4
Velká Lečice 6
Věšín 6
Višňová 18
Volenice 1
Voznice 7
Vrančice 7
Vranovice 9
Vševily 2
Vys. Chlumec 6
Vysoká u Pb 6
Zalužany 5
Zduchovice 10
Županovice 2

Dobříš bude letos pokračovat ve výstavbě Pražské ulice a připravuje demolici brownfieldu bývalého kina

16. ledna 2021   (07:27)
Dobříš bude letos pokračovat ve výstavbě Pražské ulice a připravuje demolici brownfieldu bývalého kina

K největším realizovaným investicím loňského roku patřil v Dobříši nový pavilon a rozšíření varny a jídelny v místní škole. Výčet projektů za rok 2020 a plány obnovy města pro tento rok přináší další ze série článků o investicích měst a městysů na Příbramsku.


Rok 2020 zahájilo město Dobříš „v plné síle“. V prvním čtvrtletí bylo dokončeno několik velkých investičních projektů započatých v roce 2019. Základní škola ve Školní ulici (2. ZŠ) získala nový pavilon a rozšířena byla varna a jídelna. Na zimním stadionu bylo renovováno chladicí zařízení a ledová plocha a investicí do sportovní haly se snížila její energetická náročnost. „Celková hodnota zmíněných projektů činí více než 150 milionů korun. Město z vlastního rozpočtu vydalo asi 28,5 milionů korun a zbytek byl hrazen ze získaných dotací,“ uvádí místostarosta Dobříše Tomáš Vokurka.
 

Mezi finančně nákladnější projekty roku 2020 patřily opravy místních komunikací včetně obnovy vodovodů a kanalizací, výstavby nových chodníků a parkovacích míst. Na rekonstrukce jižních částí ulic Mládeže a U Slovanky a úpravu komunikací Jeřábová a Nad Papežem na sídlišti Větrník tak město vynaložilo přes devět milionů korun. Na opravy ulic Jiráskova, Horymírova, U Slávie a Mládeže (severní část) a chodníku v ulici Žižkova poskytl městský rozpočet 15,5 milionů korun.  
 
Do multifunkčního sportovního areálu Dobříš „poslala“ přes tři milionu korun na nový povrch atletického oválu a výměnu umělého trávníku fotbalového hřiště. Ve sportovní hale vznikla nová horolezecká stěna a rekonstrukcí prošlo vybavení sauny. Díky dotaci byla za téměř jeden milion korun kompletně opravena barokní kaple sv. Jáchyma stojící na silnici směrem do Rosovic.

 
K menším investicím se řadí např. přesun posilovny a výstavba nové nářaďovny ve sportovní hale, stavební úpravy hygienického zázemí a jazykové učebny 4. pavilonu 2. ZŠ nebo obnova aleje na Bzdinku. Od některých předpokládaných aktivit, např. výstavby nové knihovny, ovšem muselo být vzhledem k chybějícím financím upuštěno.

 

„V roce 2021 hodláme pokračovat v dlouhodobě připravovaných investičních akcích nebo investicích, které již započaly v roce 2020 – zejména v druhé etapě výstavby Pražské ulice, kompletní rekonstrukci ubytovny na Větrníku a rekonstrukci ulice Březová,“ uvádí Tomáš Vokurka. Na jmenované projekty bude vynaloženo celkem 45 milionů korun.
 
V přípravě je rovněž rekonstrukce Komenského náměstí, jejíž hlavní část bude uskutečněna v roce 2022, a demolice brownfieldu bývalého kina (aktuálně jsou zjišťovány možnosti dodavatelů s ohledem na technologické podmínky demolice).
 
Město se nyní chystá na výpadek daňových příjmů. V souvislosti s přijatými legislativními změnami v rámci tzv. daňového balíčku zaktualizuje finanční analýzu. „Na základě analýzy sestavíme rozpočet města na rok 2021, který předložíme ke schválení na únorovém zasedání města,“ uzavírá Tomáš Vokurka.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: město Dobříš

autor: Magdalena Rezková

Další články

Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci "Jsme nuceni reagovat na déle než rok trvající pandemii covid-19 a skutečnost, že … Zalítat si na Padáku. V březnu se běžci vydají po lojových koulích Zalítat si na Padáku. V březnu se běžci vydají po lojových koulích Organizátoři zimních běhů Brdského běžeckého poháru vytyčili další trať pro … Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 14.600 nakažených Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 14.600 nakažených Kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá Středočeský kraj do nemocnic … Nemocnice zdvojnásobila kapacitu antigenního testování Nemocnice zdvojnásobila kapacitu antigenního testování Denně se tak bude moci nechat otestovat zhruba 200 zájemců. Anketa: Do tohoto stavu by se neměla tahat politika a předvolební boje Anketa: Do tohoto stavu by se neměla tahat politika a předvolební boje Zeptali jsme se několika obyvatel, jak nahlížejí na současná vládní nařízení. Sociální bydlení, komunitní centrum nebo dětské hřiště. Bývalé Moserovo sanatorium v Jincích ožívá Sociální bydlení, komunitní centrum nebo dětské hřiště. Bývalé Moserovo sanatorium v Jincích ožívá V bývalých lázních bude na jaře dokončeno sedm sociálních bytů. Od září se otevřou … Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada upozorňuje, že může dojít ke snížení … V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku Případem se zabývá policie. Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Středočeský kraj kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá do nemocnic …
Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů V souvislosti s mrazivým počasím a následným prudkým oteplením v minulých dnech …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz