16. 9. svátek má Ludmila

Dobrá zpráva: Našel se organizátor Běhu města Dobříše

6. září 2019   (17:13)
Dobrá zpráva: Našel se organizátor Běhu města Dobříše

Termín zůstal (15. září 2019), trať se změnila. Nepoběží se městem, ale v zámeckém parku


Na konci srpna jsme vás informovali o tom, že Běh města Dobříše se letos neuskuteční. Zrušení závodu odůvodnilo město Dobříš tím, že se nepodařilo sehnat vhodného organizátora akce, který by závod zorganizoval s nižším rozpočtem, než tomu bylo v minulých letech. Tuto informaci nyní rádi bereme zpět. Běh bude.

Poběží se Dobříšská zámecká osmička.

Podle slov místostarostky Bc. Dagmar Mášové se na poslední chvíli přihlásil organizátor, který byl již dříve osloven. Běh se tedy uskuteční, a to dokonce i v původně plánovaném termínu, tedy 15. září 2019. Organizátorem závodu je Sportovní akademie Dobříš.


"Organizátorům se podařilo velice výrazně snížit rozpočet akce, oslovili dobrovolníky  a mimo jiné se pořadatelsky zapojilo Tenis centrum Dobříš a Okrašlovací spolek města Dobříše,"  uvedla pro pribram.cz Dagmar Mášová.

Trasa závodu bude zcela jiná. Nepoběží se městem, ale v zámeckém parku, a to na 
dvoukilometrovém okruhu. Součástí závodu je běh na 8 km včetně štafet 4 x 2 km, běh pro ženy na 4 km a hlavně dětské běhy podle věku. Děti mají startovné zdarma, dospělí platí 150 Kč online a 200 Kč na místě. Registrace na závod je možná na webových stránkách Brdského běžeckého poháru do 14. září do 20 hodin. Poté je možné se registrovat i na místě.

"Dobříšská osmička alias Běh města Dobříše. Termín zůstal, trať se změnila. Děti i běžci se nohou asfaltu nedotknou. Pojďme z toho udělat tradici s pohodovou atmosférou. Snad nás všechny nadchne krásné prostředí zámeckého parku, kde stačí se jen kochat tou nádherou," říká za organizátory Filip Kahoun.
???? 
"Děkujeme majitelům i vedeni zámku za možnost využít tak krásný prostor. Slibujeme, že krásný a uklizený zůstane i po závodě,"
dodává Filip, který chce, aby byl závod v duchu eko.

Odtrhněte své děti od mobilů a přijďte si s nimi zaběhat do zámeckého parku! Uvidíte, jakou budou mít radost, až překonají sami sebe. 

Na konci srpna jsme vás informovali o tom, že …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Z údajů České statistického úřadu vyplývá, že v posledních letech rozvodovost v Česku klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17) Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Pátek třináctého byl ve znamení Dne požární bezpečnosti. Projeli jsme s hasiči příbramská sídliště. 14. září 2019   (17:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz