19. 11. svátek má Alžběta

Dobrá zpráva: Našel se organizátor Běhu města Dobříše

6. září 2019   (17:13)
Dobrá zpráva: Našel se organizátor Běhu města Dobříše

Termín zůstal (15. září 2019), trať se změnila. Nepoběží se městem, ale v zámeckém parku


Na konci srpna jsme vás informovali o tom, že Běh města Dobříše se letos neuskuteční. Zrušení závodu odůvodnilo město Dobříš tím, že se nepodařilo sehnat vhodného organizátora akce, který by závod zorganizoval s nižším rozpočtem, než tomu bylo v minulých letech. Tuto informaci nyní rádi bereme zpět. Běh bude.

Poběží se Dobříšská zámecká osmička.

Podle slov místostarostky Bc. Dagmar Mášové se na poslední chvíli přihlásil organizátor, který byl již dříve osloven. Běh se tedy uskuteční, a to dokonce i v původně plánovaném termínu, tedy 15. září 2019. Organizátorem závodu je Sportovní akademie Dobříš.


"Organizátorům se podařilo velice výrazně snížit rozpočet akce, oslovili dobrovolníky  a mimo jiné se pořadatelsky zapojilo Tenis centrum Dobříš a Okrašlovací spolek města Dobříše,"  uvedla pro pribram.cz Dagmar Mášová.

Trasa závodu bude zcela jiná. Nepoběží se městem, ale v zámeckém parku, a to na 
dvoukilometrovém okruhu. Součástí závodu je běh na 8 km včetně štafet 4 x 2 km, běh pro ženy na 4 km a hlavně dětské běhy podle věku. Děti mají startovné zdarma, dospělí platí 150 Kč online a 200 Kč na místě. Registrace na závod je možná na webových stránkách Brdského běžeckého poháru do 14. září do 20 hodin. Poté je možné se registrovat i na místě.

"Dobříšská osmička alias Běh města Dobříše. Termín zůstal, trať se změnila. Děti i běžci se nohou asfaltu nedotknou. Pojďme z toho udělat tradici s pohodovou atmosférou. Snad nás všechny nadchne krásné prostředí zámeckého parku, kde stačí se jen kochat tou nádherou," říká za organizátory Filip Kahoun.
???? 
"Děkujeme majitelům i vedeni zámku za možnost využít tak krásný prostor. Slibujeme, že krásný a uklizený zůstane i po závodě,"
dodává Filip, který chce, aby byl závod v duchu eko.

Odtrhněte své děti od mobilů a přijďte si s nimi zaběhat do zámeckého parku! Uvidíte, jakou budou mít radost, až překonají sami sebe. 

Na konci srpna jsme vás informovali o tom, že …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Železné neděle vystřídaly černé skládky Železné neděle vystřídaly černé skládky Z dob před rokem 1989 si určitě mnozí ze starší generace vzpomenou na takzvané železné neděle, kdy se cokoli, co dosloužilo a obsahovalo alespoň trochu železa, vyneslo před dům nebo někam na náves, odkud se pak hromadně sváželo. 18. listopadu 2019   (21:03) Pavel Nový: Spal jsem tři a půl měsíce, mám naspáno do foroty Pavel Nový: Spal jsem tři a půl měsíce, mám naspáno do foroty Herec Pavel Nový v roce 2007 onemocněl a ochrnul, tři a půl měsíce byl v kómatu. Vše rozcvičil a vrátil se do divadla. Za roli ve filmu Bába z ledu získal ocenění Český lev 18. listopadu 2019   (17:45) Hygienici varují: V souvislosti s chřipkou v České republice umírá průměrně 1500 osob za rok Hygienici varují: V souvislosti s chřipkou v České republice umírá průměrně 1500 osob za rok Onemocnění chřipkou může způsobit vážné zdravotní komplikace i u zcela nerizikových pacientů 18. listopadu 2019   (15:04) Muzeum zlata v Novém Kníně nabídne výstavu regionálních betlémů Muzeum zlata v Novém Kníně nabídne výstavu regionálních betlémů K vidění budou regionální betlémy nejrůznějších provedení. 18. listopadu 2019   (12:37) Namol opilá řidička najela s Yarisem na svodidla, nadýchala tři promile Namol opilá řidička najela s Yarisem na svodidla, nadýchala tři promile Na silnici mezi Tochovicemi a Horčápskem byla doprava řízena kyvadlově. 18. listopadu 2019   (09:37) Pochod svobody prošel přes Příbram Pochod svobody prošel přes Příbram Příběhy politických vězňů si připomněli návštěvníci nejen z Příbramska, ale i z Březnice nebo Prahy. Zazněly také autentické příběhy politických vězňů. 18. listopadu 2019   (09:21) V Dobříši se protestovalo proti drezuře zvířat v cirkusech V Dobříši se protestovalo proti drezuře zvířat v cirkusech Protestní akci uspořádala jedna z obyvatelek Dobříše, svůj nesouhlas se zvířaty v cirkusech přišlo vyjádřit osm lidí 18. listopadu 2019   (06:06) Heřmánek, zázvor nebo šalvěj. I bylinky pomáhají při nachlazení Heřmánek, zázvor nebo šalvěj. I bylinky pomáhají při nachlazení V podzimním období náš imunitní systém snadno podléhá různým virózám, chřipkám nebo i jen obyčejnému nachlazení. Jak se proti nim bránit? 17. listopadu 2019   (17:45) Bojíte se AIDS? Nechte se anonymně a zdarma otestovat Bojíte se AIDS? Nechte se anonymně a zdarma otestovat Bezplatné a anonymní testování se v Příbrami uskuteční na konci listopadu. 17. listopadu 2019   (15:07) Mléko v sáčku a máslo, které nešlo namazat. Vzpomínáte na jídlo před revolucí? Mléko v sáčku a máslo, které nešlo namazat. Vzpomínáte na jídlo před revolucí? Přestože odborníci tvrdí, že před sametovou revolucí nebyly potraviny kvalitnější než dnes, mnozí nedají na tehdejší produkty dopustit 17. listopadu 2019   (11:58)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz