23. 5. svátek má Vladimír

Do dražby jste vložili více než 30 000

18. listopadu 2018   (09:02)
Do dražby jste vložili více než 30 000

Spolek Radost Příbramáčkům se stal komunitou sdružující lidi s dobrým srdcem z celého regionu.


Spolek Radost Příbramáčkům se stal mostem spojujícím lidi s dobrým srdcem a všechny potřebné. Jak již napovídá jeho název, je zaměřen především na lokální pomoc. Primárně spolupracuje s Dětským domovem Pepa v Lazci, ale díky tomu, že obyvatelé našeho města nejsou lhostejní, často může podat pomocnou ruku i jinde.
Minulý týden proběhla na facebookovém profilu spolku dražba předmětů, které někteří z vás věnovali. Celkem se za dva dny utržilo 30 650 korun. Peníze budou použity průběžně během roku na pořízení dárků a dortů k narozeninám pro všechny děti z Dětského domova Pepa.

„Chtěla bych strašně moc poděkovat těm, kteří nás celou dobu podporují a dávají věci do dražby, ale samozřejmě i členům skupiny, kteří se tak úžasně zapojili a vyšla z toho skvělá částka. Všechny peníze jsou samozřejmě na transparentním účtu,“ děkuje zakladatelka spolku Jana Puklová.

Paní Jana také děkuje všem, kteří darovali cokoli do mikulášské nadílky: „Je toho tolik, že jsem se rozhodla, udělat radost více dětem. Balíčky věnujeme také malým dětem z azylového domu v Sedlčanech a dětem z farní charity. Pro všechny děti není běžné dostat nadílku od Mikuláše.“

„Setkávám se i s lidskými příběhy, které nekončí dobře. Proto bych chtěla vzkázat, buďte šťastní, buďte na sebe hodní, tolerantní a neřešte hlouposti...  Ony to jsou hrozné kecy, ale já se toho držím. Komukoli z nás se může stát taková věc, že všechno je rázem pryč...“ apeluje paní Jana, která se denně setkává s lidským neštěstím.

Brzy se rozběhne akce nazvaná Strom splněných přání. Děti z dětského domova svá přání namalují, obrázky budou k vidění ve facebookové skupině. Můžete se stát jejich Ježíškem. „Dárečky odvezu dětem 22. prosince, kdy v domově probíhá Štědrý večer. Dvacátého čtvrtého některé z dětí totiž odjíždí na návštěvu k rodinám. Už potřetí budu součástí toho dne. Moc se těším. Všechno je vždy krásně připravené, děti předtím napečou cukroví, já se kochám a se slzami v očích sleduji jejich radost při rozbalování dárků,“ svěřuje se s dojetím paní Puklová. Podílet se na štěstí dětí, můžete i vy. Činnost spolku a aktuální dění i lidské příběhy „Příbramáčků“ naleznete ZDE.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: DD Pepa

autor: jkDalší články

PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho Za měsíc se spouští PID, víme, kolik zaplatíte za cestu. 23. května 2019   (19:25) Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový provozovatel počítá i se zachováním počtu zaměstnanců. Do Příbrami by se mohlo přesunout i sídlo firmy. 23. května 2019   (17:22) Uzavírka ulice Balbínova končí Uzavírka ulice Balbínova končí Do konce května měla být z důvodu výměny vodovodního řadu uzavřena křižovatka ulic Balbínova, Hrabákova a Na Leštině. Práce jsou již dokončeny a křižovatka bude v průběhu pár hodin otevřena. 23. května 2019   (15:19) Město zakládá své kulturní centrum, fungovat bude od září Město zakládá své kulturní centrum, fungovat bude od září Jedna z verzí počítala s integrací všech kulturních organizací do jednoho centra, od této myšlenky se ale upustilo. 23. května 2019   (12:45) Zranění se z nepřístupných Brd brzy svezou na čtyřkolce Zranění se z nepřístupných Brd brzy svezou na čtyřkolce Nová technika bude sloužit pro transport zraněných imobilních osob, případně pro hlášení skrytých ohnisek požárů uvnitř nepřístupného terénu CHKO Brdy 23. května 2019   (10:55) Z třetího prvním Z třetího prvním Jan Konvalinka se vyjadřuje ke svému zvolení na pozici starosty města Příbrami. 23. května 2019   (08:48) Některé příbramské základní školy zakazují dětem mobily i o přestávkách Některé příbramské základní školy zakazují dětem mobily i o přestávkách Příbramské základní školy sice regulují používání mobilů mezi žáky, využití moderních technologií při výuce se však nebrání 23. května 2019   (06:16) Děkujeme za stále narůstající návštěvnost! Děkujeme za stále narůstající návštěvnost! Hranice 2 milionů návštěv v tomto roce padla. Jak to vnímá majitel portálu pribram.cz Tomáš Pečenka? 22. května 2019   (20:16) ROZHOVOR HC Příbram zakoupil licenci 2. hokejové ligy České republiky HC Příbram zakoupil licenci 2. hokejové ligy České republiky Hokejový klub HC Příbram se rozhodl pro následující sezónu 2019/20 zajistit pro své hráče licenci třetí nejvyšší soutěže ledního hokeje v České republice 22. května 2019   (17:34) Parkování v centru omezí vinaři, dopravu poblíž divadla dětské atrakce Parkování v centru omezí vinaři, dopravu poblíž divadla dětské atrakce O nadcházejícím víkendu musí řidiči v Příbrami počítat s několika dopravními omezeními 22. května 2019   (14:36)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz