Do ankety Sportovec Středočeského kraje 2021 jsou nominovaní i sportovci z Příbramska
12. května 2022 (06:20)
foto: Antoní Barák, Okresní sdružení ČUS Příbram
Úspěšnou sezonu za sebou mají Andrea Kossányiová, Antonín Barák, Tomáš Zikmund, Jan Mašek a David Eliáš. Ti nejlepší si ocenění převezmou 17. května na galavečeru v Neratovicích.
Středočeská organizace České unie sportu (ČUS) v příštím týdnu vyhlásí vítěze ankety Sportovec Středočeského kraje za rok 2021. Nejlepší jednotlivci, kolektivy a trenéři budou oceněni v úterý 17. května na galavečeru v Neratovicích. Šance na umístění mají také sportovci z Příbramska.
Do hlavní kategorie Nejlepší sportovec jsou nominovaní Tomáš Zikmund z klubu Triatlon Team Příbram a Jan Mašek z Pankration gym. „Vrcholem velice povedené sezony Tomáše Zikmunda bylo páté místo na Mistrovství Evropy v aquatlonu v kategorii K23 a celkově desáté místo v kategorii Elite,“ shrnuje úspěchy Okresní sdružení ČUS Příbram. Jan Mašek získal v uplynulé sezoně titul mistra republiky v MMA, druhé místo na soutěži WAKO K-1 World Grand Prix 2021 a je rovněž vítězem ligy MMA.
Dvě želízka v ohni má Příbramsko v kategorii Nejlepší odchovanec. Prvním z nich je fotbalový záložník a člen reprezentačního výběru Antonín Barák. „Za jeho nominací stojí nejen velice povedená sezona v nejvyšší italské soutěži, ve které vstřelil sedm branek, ale i pravidelné nastupování v základní sestavě národního týmu, včetně úspěšného evropského šampionátu,“ uvádí sdružení. Kapitánka české volejbalové reprezentace Andrea Kossányiová, která minulou sezonu odehrála v klubu Volley Wrocław, se zúčastnila ME 2021. „Je odchovankyní TJ Baník Příbram. Pyšnit se může jedenácti lety strávenými v reprezentačním výběru a ziskem tří titulů v tuzemské nejvyšší soutěži,“ doplňuje organizace.
V mládežnické kategorii o nejlepší sportovní talent do 18 let zabojuje David Eliáš z Tri Klubu Příbram. Všestranný sportovec vybojoval v loňském roce medaile hned ve třech sportech – triatlonu, biatlonu a běhu na lyžích. Kromě uvedených individuálních kategorií se soupeří také o nejlepší sportovní kolektiv dospělých a mládeže. Ocenění se dále předává v kategorii Nejlepší trenér a Handicapovaný sportovec, součástí slavnostního večera bude i uvedení do Síně slávy.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Itálii miluji, stejně jako svůj domov, říká Antonín Barák
•Daniel Rosenbaum: Po letech končím u A-týmu a budu se věnovat pouze juniorům
•Daniel Rosenbaum: Sezóna byla dobrá, ale s předsedou klubu Peterkou se názorově rozcházíme
Další články
Příbramské divadlo má prázdniny. Herci ale v srpnu zahrají pod širým nebem
Než se v září znovu otevře opona na domovské scéně Divadla A. Dvořáka Příbram, čeká …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Supercela se zformovala nad Příbramskem. Po nedávných ničivých bouřkách měli lidé znovu důvod ke znepokojení
V úterý přes náš region přešlo několik bouřek. Ta první, nejvýraznější přinesla …
POČASÍ
Řidič při policejní akci nadýchal půl promile. Policie rozdávala nealko piva
Policisté společně s pracovníkem BESIP uspořádali v úterý 14. července v Bohutíně …
DOPRAVA
Na náměstí 17. listopadu je nové mlžítko. Město reagovalo na přání občanů, část veřejnosti má ale obavy
Na náměstí 17. listopadu je nově zprovozněné mlžítko, které má v horkých dnech pomáhat …
AKTUÁLNĚ
Traktor se 17 tunami obilí zablokoval silnici, hasiči museli náklad přečerpat
Dopravní nehoda zemědělské soupravy komplikovala v úterý odpoledne provoz na místní …
AKTUALIZOVÁNO
Středočeští hygienici provedli zatím na táborech 43 kontrol, zjistili dvě závady
Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 43 …
AKTUÁLNĚ
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic měla v létě každou celou hodinu spouštět …
AKTUÁLNĚ
Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo
Zemědělci ve středních Čechách dosud sklidili zhruba 81 procent ploch s ozimým …
Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr
Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které v úterý 14. července zasáhnou …
AKTUALIZOVÁNO
Orlická přehrada: hladina klesá, lodní výtah stojí
Orlická přehrada se dostala výrazně pod dlouhodobý normál. Hladina je aktuálně osm …
FOTOGALERIE




