Dnes večer se ochladí, bude pršet nebo sněžit, srážky mohou namrzat
5. prosince 2022 (08:44)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Odpoledne a večer přibude deště, který bude za postupující studenou frontou od vyšších poloh přecházet do sněžení.
Od dnešního večera se začne postupně ochlazovat. V následujících dnech bude pršet a i v nižších polohách sněžit. V noci klesnou teploty pod bod mrazu. Srážky mohou místy namrzat. Vyplývá to z předpovědi počasí, kterou dnes na webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Dnešek bude s teplotami od tří do sedmi stupňů nejteplejším dnem z celého týdne. Odpoledne a večer přibude deště, který bude za postupující studenou frontou od vyšších poloh přecházet do sněžení. V noci na úterý začne sněžit i v nižších polohách nad 300 metrů. Roztávající sníh a teploty kolem bodu mrazu mohou způsobit potíže řidičům.
V úterý se budou teploty pohybovat mezi jedním a pěti stupni, v noci kolem nuly. Během středeční noci klesnou teploty k minus dvěma stupňům a ve čtvrtek v noci až na minus pět stupňů. V polovině týdne bude přes den oblačno až zataženo, ojediněle sněhové přeháňky. Objeví se i mrznoucí mlhy. V pátek očekávají meteorologové denní teploty mezi minus jedním a plus třemi stupni. Zataženo až oblačno a místy občasné sněžení nebo sněhové přeháňky budou i o víkendu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Opilý řidič zdemoloval semafor u „Asie“ a ujel
•V listopadu zemřelo na silnicích ve Středočeském kraji sedm lidí, meziročně víc
•Policisté pátrají po řidiči volkswagenu, který v noci sjel na kolejiště a utekl
Další články
/ROZHOVOR/ Jaromír 99 + Jaroslav Rudiš vystoupí v Junior klubu již tuto sobotu, zbývají poslední lístky
Do příbramského Junior klubu zavítá na své vánoční turné známý hudebník a ilustrátor …
PR
Co je vlastně advent? Čas očekávání, tajemství a lidových tradic
Advent je spojen s očekáváním narození Ježíše Krista i řadou starobylých lidových …
Naháňka v Brdech: Plešivec bude v pátek pro veřejnost uzavřen
V pátek 12. prosince od 8 hodin ráno proběhne v revíru Plešivec společný lov – naháňka …
Nepřehlédněte
Chřipky, virózy a respirační onemocnění jsou na vzestupu v celém regionu
Spousty dětí, ale i dospělých trpí v současné době nachlazeními, virózami, ale i …
Po nehodě skončilo auto na střeše v potoce
Ve středu 10. prosince krátce před sedmou hodinou ranní byla policie přivolána k …
FOTO
Příbramské gymnázium se připojilo k studentskému protestu za klima
V úterý 9. prosince v 9:35 vyšli studenti Gymnázia Příbram před budovu školy, aby se …
ANKETA
Černé a šedé e-shopy s dálničními známkami vás mohou připravit o desetitisíce. Na co si dát pozor při nákupu?
Elektronická dálniční známka v Česku funguje už pět let. Přesto se na internetu stále …
Adventní koncert FIT SENIOR přilákal do auly přes stovku návštěvníků
Příbram se opět rozezněla adventními tóny. Třetí ročník koncertu FIT SENIOR přivedl do …
„Rozpočet je proinvestiční, máme finanční rezervu. Bazén se blíží,“ říká místostarosta Karpíšek
Město Příbram schválilo rozpočet na rok 2026 i střednědobý výhled do let 2027–2028. …
ROZHOVOR
Nové výsadby vracejí brdským lesům jejich přirozenou podobu
V CHKO Brdy probíhá řada projektů zaměřených na obnovu a podporu přirozené druhové …




