Dnes nastane vraní superúplněk. Naznačuje konec zimy, stejně jako vraní krákání
9. března 2020 (11:28)
foto: pribram.cz
Astrologové radí, abyste se na vše pokusili podívat z ptačí perspektivy. A také, abyste neplýtvali svou životní silou tam, kde to nestojí za to
Dnes v 18:48 nastane magický superúplněk. Od indiánů dostal název vraní nebo také červí. Vraní krákání totiž odpradávna označovalo konec zimy a na povrchu půdy se již začínají objevovat stopy žížal. Tento úplněk také ohlašuje návrat stěhovavých ptáků a byl odjakživa považován za poslední úplněk zimy.
Astrologové radí, abyste se na vše pokusili podívat z ptačí perspektivy. A také, abyste neplýtvali svou životní silou tam, kde to nestojí za to. Raději se máte jako vrány „přemístit“ tam, kde se vám bude dařit lépe.
Známa je ale také pověst o jedné vraní chybě. Vrána milovala svůj stín. Chtěla s ním přátelit, neustále do něj klovala a snažila se ho dotknout. Tak urputně na něj myslela, až mu předala svou životní energii. Jednoho dne stín ožil, ale vrána zmizela. Lidé by proto měli rozlišovat stín od skutečnosti a nedávat svou energii do něčeho, co za to nestojí. Tím takové věci pouze posilují.
Dnešní superúplněk se odehraje ve znamení Panny. Panna je nejproduktivnějším ze všech znamení zvěrokruhu. Nic nedělá napůl, vše musí mít dokonalé. Toto období se proto údajně výborně hodí pro náročnější projekty, které jsme dlouho odkládali. Pozor však na puntičkářství.
Stejně jako Měsíc hýbe oceánem, hýbe i živými organismy na Zemi. Prokazatelně se například odráží v chování některých zvířat, jejich migraci a páření. Ovlivňuje ale i růst rostlin, táhne vodu do jejich nadzemních částí. Za úplňku jsou tak tyto části rostlin citlivější než kdy jindy a nedoporučuje se je proto stříhat nebo zaštipovat.
Zářící měsíc se zrcadlí i v člověku. Má vliv i na lidskou psychiku. Lidé jsou emotivnější, náladovější a někdy dokonce i agresivnější. Své city prožívají více než kdy jindy. Právě za úplňku údajně dochází k nejvíce násilným trestným činům. Během úplňku se lidem také hůře spí. Sílu Měsíce nezastaví ani zatažené žaluzie. A když člověk usne, může mít divoké sny.
Zářící měsíc se zrcadlí i v člověku. Má vliv i na lidskou psychiku. Lidé jsou emotivnější, náladovější a někdy dokonce i agresivnější. Své city prožívají více než kdy jindy. Právě za úplňku údajně dochází k nejvíce násilným trestným činům. Během úplňku se lidem také hůře spí. Sílu Měsíce nezastaví ani zatažené žaluzie. A když člověk usne, může mít divoké sny.
Ještě větší sílu než Měsíc v úplňku má tzv. modrý úplněk. Jev, kdy úplněk zaznamenáváme dvakrát v témže měsíci. Rok 2020 ho přichystal na říjen.
Jak působí úplněk na Vás?
Jak působí úplněk na Vás?
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Miloslava Ritschlová
Další články
Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí
Když se řekne Mezinárodní den žen, těm starším se okamžitě vybaví červený karafiát, …
Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí
Hepatitida typu A se dál šíří Českem a počet případů letos opět rychle roste. Jen od …
ZDRAVOTNICTVÍ
Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči
V sobotu odpoledne hasiči likvidovali požár suché trávy nad prodejnou McDonald's …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram představila investiční plány na rok 2026. Dodavatelům je přiblížila prostřednictvím projektu Meet the Buyer
Město Příbram i letos představilo své plánované investice prostřednictvím projektu …
/PÁTRANÍ/ Muže hledá policie i kamarádi, rád se toulá po Brdech
Od 5. března je vyhlášeno pátrání po muži z Berounska.
FOTO
Rozpadá se milínský mančaft? Z milínského hřiště odcházejí klíčoví hráči
Fotbalový klub z Milína vstupuje do jarní části sezony s výraznými změnami v kádru. …
Příbram poprvé doma na jaře. Jízda, šance, tyč v nastavení — s Jihlavou remíza 1:1
Fotbalisté Příbrami se ve druhém jarním kole poprvé představili domácím fanouškům a …
VIDEO
První čáp černý už je doma v Brdech. Je prvním svého druhu na našem území
Brdy hlásí mimořádnou zprávu. Do zdejších lesů se vrátil čáp černý a podle dosavadních …
POZNÁVÁME BRDY
Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta
Tradiční jarní pochod s humorem a pohodovou atmosférou se vrací. Už v sobotu 7. března …
POZNÁVÁME BRDY
RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída
Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, …
PR




