28. 2. svátek má Lumír

Den Středočeského kraje otevře muzea a památníky za snížené vstupné

22. října 2024   (18:00)
Den Středočeského kraje otevře muzea a památníky za snížené vstupné
foto: Skanzen Vysoký Chlumec, zdroj: Hornické muzeum Příbram

Za korunu můžete v pondělí 28. října navštívit Hornické muzeum Příbram a Památník Karla Čapka ve Staré Huti. Na „korunový“ program zve především dětské návštěvníky Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké.


S oslavou 105. výročí vzniku samostatného československého státu je spojen Den Středočeské kraje. V pondělí 28. října se mnohé středočeské památníky, galerie a muzea otevřou za symbolické nebo snížené vstupné. Za korunu přivítají návštěvníky i kulturní instituce na Příbramsku.

V Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě se od 10.00 do 11.15 uskuteční koncert v podání Orbis tria s odborným výkladem o hudbě a Antonínu Dvořákovi. Od 11.30 do 14.30 si vyzkoušíte malování na obličej, k dispozici pro vaše dotazy u kávy bude ředitel památníku Vojtěch Poláček. Ve 14.00 začíná loutkové představení Kocour v Botách divadla Studna. Po celou dobu bude otevřena kavárna Sládkovna. Vzhledem k omezené kapacitě památník doporučuje rezervaci míst na jednotlivé akce. Program uzavře koncert smyčcového kvarteta Quatuor Akilone od 16.00 (informace o vstupném na toto představení najdete na webu antonindvorak.cz).
Areál Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše bude ve sváteční pondělí otevřen od 9.00 do 17.00. Během dne se uskuteční mimořádné komentované prohlídky krátkodobé výstavy Krakatit s jejím autorem a ředitelem památníku Zdeňkem Vackem, v přízemí hlavní budovy začínají v 10.00, 13.00 a 15.00.
Za korunové vstupné přivítá návštěvníky také Hornické muzeum Příbram. Otevřeno je od 9.00 do 17.00, a to včetně mimopříbramských poboček: Památníku Vojna Lešetice, Skanzenu Vysoký Chlumec, Muzea zlata Nový Knín a Muzea Špýchar Prostřední Lhota. Po celý den si prohlédnete také jednotlivé trasy včetně podzemí ve skanzenu na Březových Horách.

V areálu Ševčinského dolu bude navíc od 10.00 do 16.00 připraven zábavný program pro rodiny s dětmi Havířské šprýmování, který hravou formou přiblíží práci i každodenní život horníků v minulosti. Návštěvníci se mohou těšit na zábavné kvízy a pohybové aktivity s hornickou tematikou, na havířskou štreku, jízdu hornickým vláčkem nebo hledání vzorků minerálů na odvalu (zájemcům muzeum doporučuje přinést si vlastní kladívka).
Na Den Středočeského kraje připravuje speciální program také berounské Muzeum Českého krasu, Městské Muzeum v Žebráku a Muzeum Hořovicka. Podrobnosti najdete na stránkách muzeum-beroun.cz.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Ani v sobotu neměli záchranáři a hasiči klidný den a zasahovali u nehody v Obořišti, … FOTOGALERIE Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Zastupitelstvo města Příbram na svém únorovém jednání schválilo poskytnutí finanční … POLITIKA Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Ještě nedávno jsme si nastavovali budík na pět ráno, četli knihy o produktivitě a měli … LIFESTYLE Máte doma „zapomnětlivého génia“? ADHD u dospělých je častější, než si myslíme Máte doma „zapomnětlivého génia“? ADHD u dospělých je častější, než si myslíme Když se řekne ADHD, většina lidí si představí neposedné dítě ve školní lavici. Jenže … NEPŘEHLÉDNĚTE Hýbou se Příbramáci dost? Využívají místní sportoviště, nebo zůstávají prázdná? Hýbou se Příbramáci dost? Využívají místní sportoviště, nebo zůstávají prázdná? Příbram nabízí na své poměry poměrně široké možnosti sportovního vyžití. Obyvatelé … ANKETA Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce Držení telefonu za jízdy nebo zastavování na autobusových zastávkách. To jsou podle … DOPRAVA Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola V sobotu 28. února od 16 hodin se uskuteční dernisáž a komentovaná prohlídka výstavy … Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků II. Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků II. Brdy nejsou určitě tak bohaté na lišejníky jako například Šumava nebo Jeseníky, ale … POZNÁVÁME BRDY Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Příbramská rodačka a jedna z nejznámějších českých MMA bojovnic Lucie Pudilová má za … SPORT
Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí Vybrat si správnou střední školu není jednoduché. Příbramsko však nabízí překvapivě … ŠKOLSTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz