Daňové přiznání půjde podat ve vybraných obcích bez finančního úřadu
16. února 2023 (13:10)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
První obcí, kde bude možné takto přiznání podat, bude Březnice na Příbramsku.
Daňové přiznání v papírové podobě bude možné v březnu podat i ve vybraných obcích, v nichž nesídlí finanční úřady. Přehled obcí a dnů, kdy v nich bude možné přiznání podat, dnes zveřejnila Finanční správa na svých internetových stránkách. Nejzazší termín pro podání přiznání daně z příjmu za loňský rok v papírové podobě připadá na pondělí 3. dubna, pro elektronické podání je to úterý 2. května.
Finanční správa uskuteční výjezdy do obcí na základě zájmu tamních starostů. Uskuteční se ve všech krajích s výjimkou Prahy, kde je dostupnost finančních úřadů dostatečná, a Plzeňského kraje, kde se obce s příslušnými finančními úřady na výjezdech nedohodly. První obcí, kde bude možné takto přiznání podat, bude Březnice na Příbramsku 1. března, v poslední termín 3. dubna bude možné podání v Rýmařově a ve Vrbnu pod Pradědem na Bruntálsku.
Češi mohou daňové přiznání podat více způsoby. Přiznání lze podat v papírové podobě osobně na podatelnách finančních úřadů nebo poštou. Finanční správa doporučuje elektronické podání prostřednictvím portálu Moje daně, kam se lze přihlásit pomocí bankovní identity, občanského průkazu s čipem nebo datové schránky. Pro společnosti, které mají datovou schránku zřízenou ze zákona, platí povinnost elektronického podání přiznání.
Papírové daňové přiznání je letos nutné podat do 3. dubna, elektronické do 2. května. V případě využití služeb daňového poradce je lhůta pro odevzdání stanovena do 3. července.
Do poloviny února přijala Finanční správa 137.462 daňových přiznání, z toho 112.824 od fyzických osob a 24.638 od firem. Zatímco u firem byla naprostá většina elektronických podání, u fyzických osob tvořila 55 procent papírová daňová přiznání. Loni Finanční správa přijala 2,83 milionu daňových přiznání k dani z příjmu za rok 2021, z toho zhruba 2,3 milionu bylo od fyzických osob a 523.000 od firem.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Rada města projedná výpověď Bedně, chce ji přestěhovat do jiných prostor
•Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem
•Příbram a Diamo směřují k dohodě ohledně těžby kameniva z uranové haldy u Brodu
Další články
Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka
Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má …
ROZHOVOR
Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu
Zatímco sociální sítě baví videa červeného monopostu Ferrari na D4, v zákulisí zuří …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin
Jsou rostliny, které v krajině nepřehlédnete, a pak takové, které musíte hledat. Mezi …
POZNÁVÁME BRDY
Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno!
Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani …
LIFESTYLE
Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady!
Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! V …
SPORT
Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program
Tento víkend se v Příbrami budou opět konat farmářské trhy, podívat se můžete i na …
NEPŘEHLÉDNĚTE
TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu
Už 18. dubna se Náměstí T. G. Masaryka od 10:00 do 19:00 promění v ráj všech milovníků …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie
Plzeňská filharmonie spolu s britskou violoncellistkou Laurou van der Heijdenovou …
KULTURA
Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti?
Policisté na příbramských silnicích v rámci celostátní akce Speed Marathon ve středu …
AKTUÁLNĚ
Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly
I když sami řidiči mohli navrhovat místa k měření rychlosti, bezmála tři sta z nich …
VIDEO




