vývoj COVID-19
26. 2. 2021
Bohostice 1
Bohutín 14
Borotice 6
Bratkovice 1
Březnice 57
Buková u Pb 1
Bukovany 7
Čenkov 5
Cetyně 1
Chotilsko 3
Chrást 1
Chraštice 1
Čím 2
Dlouhá Lhota 6
Dobříš 111
Dolní Hbity 9
Drahenice 2
Drahlín 8
Drásov 3
Drevníky 3
Drhovy 6
Dubenec 1
Dublovice 10
Dubno 9
Háje 13
Hluboš 10
Hlubyně 1
Horčápsko 2
Hřiměždice 5
Hudčice 7
Hvožďany 10
Jablonná 11
Jesenice 5
Jince 31
Kamýk n. V. 18
Klučenice 6
Kňovice 4
Kosova H. 14
Krásná H. 7
Křepenice 2
Křešín 1
Láz 5
Lazsko 3
Lešetice 1
Lhota u Pb 4
M. Hraštice 16
Milešov 8
Milín 24
Modřovice 1
Mokrovraty 22
Nalžovice 15
Narysov 7
Nechvalice 8
Nečín 8
Nedrahovice 2
Nová Ves p. P. 17
Nové Dvory 2
Nový Knín 33
Obecnice 30
Obořiště 6
Ohrazenice 3
Osečany 6
Ostrov 3
Ouběnice 4
Pečice 9
Petrovice 13
Pičín 6
Počepice 5
Podlesí 16
Příbram 475
Prosen. L. 20
Řadíč 3
Rosovice 8
Rožmitál p. T. 28
Rybníky 3
Sádek 4
Sedlčany 72
Sedlec-Prč. 32
Sedlice 3
Smolotely 1
Solenice 7
Stará Huť 21
Štětkovice 1
Suchodol 1
Svaté Pole 10
Svatý Jan 3
Svojšice 3
Tochovice 4
Třebsko 8
Trhové Dušníky 2
Tušovice 4
Velká Lečice 2
Věšín 8
Višňová 12
Volenice 8
Voznice 8
Vrančice 4
Vranovice 2
Vševily 1
Vys. Chlumec 11
Vysoká u Příbramě 2
Zalužany 3
Zbenice 2
Zduchovice 8
Další důležitá stopa k dopadení žhářů pizzerie v Příbrami. Na videu jsou vidět oba pachatelé

Nepřehlédněte
20. ledna 2021   (13:24)
Další důležitá stopa k dopadení žhářů pizzerie v Příbrami. Na videu jsou vidět oba pachatelé

Na nově zveřejněném videu, je vidět, jak pachatelé přicházejí k zadní části pizzerie a po dvaceti minutách odjíždí z místa činu.


V noci na 4. prosince došlo v Příbrami v Pražské ulici k požáru nové provozovny pizzerie. Podle policie byla škoda vyčíslena na 1,5 milionu korun. Během zásahu hasičů bylo navíc nutné evakuovat 8 osob. Příčiny požáru se prošetřují, policie usilovně pátrá po pachatelích, které zachytila bezpečnostní kamera. 

O požáru se majitel pizzerie dozvěděl druhý den ráno a zůstal v absolutním šoku. „Nejdříve jsem přemýšlel nad tím, jestli jsme při rekonstrukci neudělali něco špatně, ukázalo se ovšem, že za neštěstím stojí žhář,“ řekl pribram.cz majitel pizzerie Jan Krejčík. Majitel akt žhářství označil za čin čirého zoufalství. „Nic nenasvědčovalo tomu, že by proti nám byl někdo z místních konkurenčních pizzerií, nebo podobného stravování. Nikdo nám nevyhrožoval, s nikým jsme neměli rozepři,“ uvedl Krejčík.
Video, které později zveřejnila policie, zachycuje maskovaného pachatele, který se dostal oknem do objektu, rozlil po provozovně hořlavinu a zapálil ji. Později zapálil i auto zaparkované ve dvoře. Pachatelé podle policejní mluvčí Moniky Schindlové z místa odjeli vozidlem kombi tmavé barvy, typově odpovídajícím Škodě Superb III nebo Audi A6, a to směrem do Žižkovy ulice.
Na nově zveřejněném videu je vidět, jak pachatelé přicházejí k zadní části pizzerie a po dvaceti minutách odjíždí z místa činu. Policisté stále po osobách pátrají. „V dané věci probíhají úkony trestního řízení, čekáme na odborná vyjádření,“ řekla redakci dnes Schindlová s tím, že policie nadále žádá veřejnost o pomoc při pátrání po pachatelích zachycených na kamerách. „Navíc bychom chtěli požádat občany, kteří nám píší či volají jakékoli poznatky, aby na sebe nechávali telefon nebo e-mail, a především aby byli i následně kontaktní. Anonymita jim však zůstane samozřejmě zachována,“ dodala Schindlová.
 

Za dopadení žháře nabízí pizzerie odměnu
„Nabízíme odměnu za informace vedoucí k dopadení pachatele 500 tisíc korun,“ řekl pribram.cz majitel pizzerie Jan Krejčík. Původní odměnu tak navýšili o sto procent. „Peníze máme připravené za pomoci našich dodavatelů a přátel. Vzhledem k situaci obecného ohrožení, kdy pachatelé pro způsobení velkých škod použili benzín a následky mohly jít do extrémní podoby např. při explozi tlakových nádob a sesuvu celé budovy, si dovolujeme vyřknout, že odměna za tyto informace by měla být již dostatečně motivující,“ dodal Krejčík. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto a video Jakub Pečenka
PČR

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Dodržování restrikcí pohlídá 30.000 policistů, vojáků a celníků. Benevolentní budou jen krátce Dodržování restrikcí pohlídá 30.000 policistů, vojáků a celníků. Benevolentní budou jen krátce Policie bude dodržování zpřísněných vládních opatření o omezení pohybu, zakrývání úst … Janeček: Pokud se nezavře výroba, nebudeme dodržovat opatření Janeček: Pokud se nezavře výroba, nebudeme dodržovat opatření Například pivovar Malý Janek v Jincích na Příbramsku bude pro lidi dále vařit, zájemci … Starosta: I když náš pohár trpělivosti možná přetéká, tak musíme následující období přetrpět Starosta: I když náš pohár trpělivosti možná přetéká, tak musíme následující období přetrpět Starosta Příbrami Jan Konvalinka reaguje na vyhlášení lockdownu. Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne opět zdražila Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne opět zdražila Na Příbramsku nakoupíte litr Naturalu 95 v průměru za 29,07 Kč, naftu pak za 28,06 … Příbram chce zlepšit parkování pro návštěvníky CHKO Brdy Příbram chce zlepšit parkování pro návštěvníky CHKO Brdy Brdy se těší velké oblibě turistů, v době pandemie se návštěvnost ještě … Přehledně: Jak se od pondělí zpřísní opatření Přehledně: Jak se od pondělí zpřísní opatření Opatření mají platit tři týdny, tedy do 21. března. Autoservisy fungovat můžou, zákazníci ale nesmí dovnitř Autoservisy fungovat můžou, zákazníci ale nesmí dovnitř Kontakt se zákazníkem musí být zcela omezen pouze na předání vozidla ve venkovních … Do Sněmovny bude za TOP 09 kandidovat příbramský zastupitel Marek Školoud Do Sněmovny bude za TOP 09 kandidovat příbramský zastupitel Marek Školoud V koalici SPOLU jsme připraveni dostat naši zem z krize zdravotní i ekonomické. … Úklid v ulicích, kácení stromů, opravy výtluků. Město se chystá na jaro Úklid v ulicích, kácení stromů, opravy výtluků. Město se chystá na jaro S přicházejícím teplým počasím začíná předjarní údržba ulic a zeleně, obnova dětských …
Březen odstartuje sérií teplých dní, víkend ale bude opět studený Březen odstartuje sérií teplých dní, víkend ale bude opět studený Srážkově bude letošní březen nanejvýš průměrný, možná i mírně sušší.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz