vývoj COVID-19
1. 3. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 2
Bohutín 17
Borotice 6
Bratkovice 1
Březnice 58
Bukovany 7
Čenkov 5
Cetyně 1
Chotilsko 3
Chrást 1
Chraštice 1
Čím 3
Dlouhá Lhota 9
Dobříš 135
Dolní Hbity 10
Drahenice 2
Drahlín 9
Drásov 4
Drevníky 2
Drhovy 8
Dubenec 1
Dublovice 8
Dubno 9
Háje 11
Hluboš 13
Hlubyně 1
Horčápsko 2
Hřiměždice 6
Hudčice 8
Hvožďany 11
Jablonná 13
Jesenice 3
Jince 37
Kamýk n. V. 18
Klučenice 9
Kňovice 3
Kosova H. 13
Kotenčice 1
Krásná H. 10
Křepenice 2
Křešín 1
Láz 7
Lazsko 3
Lešetice 2
Lhota u Pb 4
M. Hraštice 19
Milešov 8
Milín 23
Modřovice 2
Mokrovraty 22
Nalžovice 17
Narysov 9
Nechvalice 7
Nečín 9
Nedrahovice 4
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 3
Nový Knín 35
Obecnice 33
Obořiště 6
Ohrazenice 4
Osečany 11
Ostrov 3
Ouběnice 2
Pečice 9
Petrovice 15
Pičín 4
Počepice 4
Podlesí 16
Příbram 536
Prosen. L. 17
Řadíč 4
Rosovice 14
Rožmitál p. T. 39
Rybníky 3
Sádek 4
Sedlčany 76
Sedlec-Prč. 32
Sedlice 3
Smolotely 2
Solenice 7
Stará Huť 22
Štětkovice 1
Svaté Pole 12
Svatý Jan 5
Svojšice 3
Tochovice 7
Třebsko 8
Trhové Dušníky 3
Tušovice 4
Velká Lečice 3
Věšín 9
Višňová 15
Volenice 6
Voznice 7
Vrančice 5
Vranovice 2
Vševily 1
Vys. Chlumec 10
Vysoká u Příbramě 3
Zalužany 4
Zbenice 1
Zduchovice 7
Další důležitá stopa k dopadení žhářů pizzerie v Příbrami. Na videu jsou vidět oba pachatelé

Nepřehlédněte
20. ledna 2021   (13:24)
Další důležitá stopa k dopadení žhářů pizzerie v Příbrami. Na videu jsou vidět oba pachatelé

Na nově zveřejněném videu, je vidět, jak pachatelé přicházejí k zadní části pizzerie a po dvaceti minutách odjíždí z místa činu.


V noci na 4. prosince došlo v Příbrami v Pražské ulici k požáru nové provozovny pizzerie. Podle policie byla škoda vyčíslena na 1,5 milionu korun. Během zásahu hasičů bylo navíc nutné evakuovat 8 osob. Příčiny požáru se prošetřují, policie usilovně pátrá po pachatelích, které zachytila bezpečnostní kamera. 

O požáru se majitel pizzerie dozvěděl druhý den ráno a zůstal v absolutním šoku. „Nejdříve jsem přemýšlel nad tím, jestli jsme při rekonstrukci neudělali něco špatně, ukázalo se ovšem, že za neštěstím stojí žhář,“ řekl pribram.cz majitel pizzerie Jan Krejčík. Majitel akt žhářství označil za čin čirého zoufalství. „Nic nenasvědčovalo tomu, že by proti nám byl někdo z místních konkurenčních pizzerií, nebo podobného stravování. Nikdo nám nevyhrožoval, s nikým jsme neměli rozepři,“ uvedl Krejčík.
Video, které později zveřejnila policie, zachycuje maskovaného pachatele, který se dostal oknem do objektu, rozlil po provozovně hořlavinu a zapálil ji. Později zapálil i auto zaparkované ve dvoře. Pachatelé podle policejní mluvčí Moniky Schindlové z místa odjeli vozidlem kombi tmavé barvy, typově odpovídajícím Škodě Superb III nebo Audi A6, a to směrem do Žižkovy ulice.
Na nově zveřejněném videu je vidět, jak pachatelé přicházejí k zadní části pizzerie a po dvaceti minutách odjíždí z místa činu. Policisté stále po osobách pátrají. „V dané věci probíhají úkony trestního řízení, čekáme na odborná vyjádření,“ řekla redakci dnes Schindlová s tím, že policie nadále žádá veřejnost o pomoc při pátrání po pachatelích zachycených na kamerách. „Navíc bychom chtěli požádat občany, kteří nám píší či volají jakékoli poznatky, aby na sebe nechávali telefon nebo e-mail, a především aby byli i následně kontaktní. Anonymita jim však zůstane samozřejmě zachována,“ dodala Schindlová.
 

Za dopadení žháře nabízí pizzerie odměnu
„Nabízíme odměnu za informace vedoucí k dopadení pachatele 500 tisíc korun,“ řekl pribram.cz majitel pizzerie Jan Krejčík. Původní odměnu tak navýšili o sto procent. „Peníze máme připravené za pomoci našich dodavatelů a přátel. Vzhledem k situaci obecného ohrožení, kdy pachatelé pro způsobení velkých škod použili benzín a následky mohly jít do extrémní podoby např. při explozi tlakových nádob a sesuvu celé budovy, si dovolujeme vyřknout, že odměna za tyto informace by měla být již dostatečně motivující,“ dodal Krejčík. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto a video Jakub Pečenka
PČR

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Policisté kontrolují opatření omezující volný pohyb mezi okresy i u cestujících z vlaků a autobusů Policisté kontrolují opatření omezující volný pohyb mezi okresy i u cestujících z vlaků a autobusů V úterý se k policii přidají vojáci. V Dobříši začala oprava ubytovny Větrník za 27 milionů korun V Dobříši začala oprava ubytovny Větrník za 27 milionů korun Stavebními úpravami vznikne 29 bytů, z nichž 15 bude stále vyčleněno pro sociálně … V Příbrami otevřeli mateřinku a základní školu. Jsou určené nejen pro děti záchranářů V Příbrami otevřeli mateřinku a základní školu. Jsou určené nejen pro děti záchranářů Tato zařízení budou moci navštěvovat děti ve věku od 2 do 10 let. Policie zahájila kontroly, navštívili jsme jedno ze stanovišť Policie zahájila kontroly, navštívili jsme jedno ze stanovišť Lidé si ode dneška zvykají i na další omezení, která vláda vyhlásila kvůli zhoršování … Soutěže o hodnotné ceny pokračují: Vyhrajte s pribram.cz tři uzené kýty Soutěže o hodnotné ceny pokračují: Vyhrajte s pribram.cz tři uzené kýty Soutěž trvá od 1. 3. 2021 do 24. 3. 2021. K očkování proti covidu se mohou začít hlásit lidé nad 70 let K očkování proti covidu se mohou začít hlásit lidé nad 70 let Na webu ministerstva zdravotnictví lidé nejprve vyplní telefonní číslo, kam jim přijde … Česko se probudilo do lockdownu. Jak omezení vnímají lidé z Příbrami? Česko se probudilo do lockdownu. Jak omezení vnímají lidé z Příbrami? Vláda zavřela školy a školky, omezila pohyb na procházky jen v místě bydliště a … Dodržování restrikcí pohlídá 30.000 policistů, vojáků a celníků. Benevolentní budou jen krátce Dodržování restrikcí pohlídá 30.000 policistů, vojáků a celníků. Benevolentní budou jen krátce Policie bude dodržování zpřísněných vládních opatření o omezení pohybu, zakrývání úst … Janeček: Pokud se nezavře výroba, nebudeme dodržovat opatření Janeček: Pokud se nezavře výroba, nebudeme dodržovat opatření Například pivovar Malý Janek v Jincích na Příbramsku bude pro lidi dále vařit, zájemci …
Starosta: I když náš pohár trpělivosti možná přetéká, tak musíme následující období přetrpět Starosta: I když náš pohár trpělivosti možná přetéká, tak musíme následující období přetrpět Starosta Příbrami Jan Konvalinka reaguje na vyhlášení lockdownu.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz