vývoj COVID-19
21. 1. 2021
Bezděkov 4
Bohostice 6
Bohutín 11
Borotice 6
Březnice 46
Buková u Pb 9
Bukovany 2
Čenkov 4
Cetyně 2
Chotilsko 5
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 9
Daleké Dušníky 1
Dlouhá Lhota 1
Dobříš 110
Dolní Hbity 16
Drahenice 1
Drahlín 14
Drásov 5
Drevníky 1
Dubenec 5
Dublovice 7
Dubno 2
Háje 8
Hluboš 3
Hlubyně 2
Hřiměždice 9
Hudčice 2
Hvožďany 13
Jablonná 6
Jesenice 11
Jince 16
Kamýk n. V. 8
Klučenice 8
Kňovice 1
Korkyně 3
Kosova H. 7
Kotenčice 1
Koupě 2
Kozárovice 3
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 4
Lazsko 3
Lešetice 3
Lhota u Pb 5
M. Hraštice 15
Milín 28
Modřovice 1
Mokrovraty 16
Nalžovice 6
Narysov 7
Nechvalice 12
Nečín 6
Nedrahovice 4
Nepomuk 3
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 5
Nové Dvory 7
Nový Knín 18
Občov 4
Obecnice 23
Obořiště 10
Obory 1
Ohrazenice 1
Osečany 1
Ostrov 4
Ouběnice 2
Petrovice 17
Pičín 6
Počaply 2
Počepice 4
Podlesí 15
Příbram 317
Příčovy 4
Prosen. L. 1
Radětice 1
Rosovice 7
Rožmitál p. T. 46
Sádek 4
Sedlčany 42
Sedlec-Prč. 33
Smolotely 5
Solenice 15
Stará Huť 8
Štětkovice 2
Svaté Pole 2
Svatý Jan 4
Svojšice 3
Tochovice 18
Třebsko 9
Trhové Dušníky 1
Tušovice 1
Velká Lečice 1
Věšín 6
Višňová 7
Volenice 6
Voznice 7
Vrančice 1
Vranovice 4
Vševily 2
Vys. Chlumec 5
Vysoká u Příbramě 3
Zalužany 8
Zduchovice 1
Lidský život naštěstí nevyhasl, ale moc nechybělo, říká majitel vyhořelé pizzerie

Nepřehlédněte
13. prosince 2020   (19:00)
Lidský život naštěstí nevyhasl, ale moc nechybělo, říká majitel vyhořelé pizzerie

Stojí za zapálením pizzerie konkurenční boj a nastává návrat starých praktik z devadesátých let? Za dopadení žháře byla vypsaná odměna 250 tisíc korun.


Minulý týden, v noci na sobotu, v centru Pražské ulice v Příbrami došlo k vyhoření nově otevřené pizzerie. S největší pravděpodobností za činem stojí konkurenční boj, případem se zabývají kriminalisté. Podle informací pribram.cz měli pachatelé použít hořlavou tekutinu, kterou rozlili po místnosti a následně zapálili. Dále došlo k zahoření i firemního vozidla, které bylo zaparkované několik metrů od budovy.

Podle majitele pizzerie Jana Krejčíka se jednalo o vrchol čirého zoufalství někoho, kdo prochází velmi napjatou dobou v odvětví gastronomie za poslední rok a neunesl další podnik ve svém městě. Z druhého pohledu chtěl někdo záměrně zlikvidovat konkurenci a využít starých praktik k demonstraci své síly.
 

Minulý týden jste v otevřeli další ze svých poboček. Co vás vedlo k tomu, že jste si vybrali Příbram?
Město Příbram jsme si nevybrali náhodou, zapadá do konceptu našeho dalšího rozvoje a vhodné umístění jsme zde hledali cca 2 roky. Přece jen jde o významné město ve Středočeském kraji. V budoucnu nám Příbram pomůže i v dalším rozkvětu do sousedních regionů.
Byla nově otevřená pobočka v něčem jiná, než ostatní?
Osobně jsem pobočku v Příbrami nazval pobočkou nové generace, byla zde použita z 90% veškerá skladba nových materiálů a celkového designu, na kterém jsme si dali záležet. Vše jsme si navrhovali sami a na některých komponentech jsme pracovali během celkové rekonstrukce osobně na dílně. Proto i samotná délka rekonstrukce byla velmi nadprůměrná a zdlouhavá. Pokládali jsme zde nové promyšlené stavební kameny, které jsme chtěli v následujících letech zužitkovat a opakovat. Sečteno podtrženo Příbram měla býti ukázkovou pobočkou a nastolit vzor pro následující období.
Hned první den došlo, pravděpodobně, k úmyslnému zapálení prostor pizzerie i vašeho služebního vozidla. Jak a kdy jste se o tom dozvěděl?
Několik dní předtím jsme měli otevřeno jako "okénkový prodej", poté vláda uvolnila opatření a my jsme mohli konečně otevřít své prostory pro veřejnost. Ještě tento den došlo k úmyslnému zapálení naší pobočky a našeho vozu, zaparkovaného několik metrů od budovy. Během rána jsem byl probuzen telefonátem a byl jsem šokován. Když jsem se dozvěděl o požáru, v hlavě mi blesklo několik myšlenek např. naše možné pochybení při elektroinstalaci apod. Bohužel při dalších slovech v telefonátu a při dalším rozjasnění situace, se mi ještě více přitížilo. Už od první chvíle bylo zřejmé, že zmínění pachatelé měli v hlavách fatální úmysl poškodit a napáchat velké škody. Tento den se nepochybně zapíše mezi mé nejhorší dny v mém dosavadním životě. Vše, z čeho jsme měli poslední dny velikou radost, bylo najednou celé pryč.
Hned první den došlo, pravděpodobně, k …

Viníte někoho z tohoto činu?
Vzhledem ke stále živému vyšetřování se k tomuto bohužel nemohu vyjadřovat. Nicméně zájem konkurenčního podniku je v tomto ohledu velice reálný.
Jaké skutečnosti, podle vás, vedly pachatele k tomuto činu?
 Z jednoho pohledu to mohl být vrchol čirého zoufalství někoho, kdo prochází velmi napjatou dobou v odvětví gastronomie za poslední rok a neunesl další gastro podnik ve svém městě. Z druhého pohledu chtěl někdo záměrně zlikvidovat konkurenci a využít starých praktik k demonstraci své síly. Dle dostupných informací, co víme, jsme ale nebyli za poslední dobu jedinou otevřenou pizzerií ve městě. Je jen další otázkou, proč si pachatel vybral právě nás. I kdybychom nechtěli v našem projektu v Příbrami pokračovat, v následujících měsících a letech přijdou jiní budovatelé a budou otevírat své podniky. Nedokáži si představit, že by iniciátor celé této zákeřné akce řešil i další budoucí podniky podobnými praktikami. 

Ve svém životě jsem viděl spousty lidí, kteří v životě udělali zoufalé činy. Nicméně tento čin má svou nebezpečností své místo úplně někde jinde. 
Jaké skutečnosti, podle vás, vedly pachatele k …
Měl jste nějaké indicie, že k tomu dojde?
Celá situace pro nás byla jako onen blesk z čirého nebe. Opravdu jsme neměli žádné indicie, kromě klasických internetových "hate" a uměle vytvořených recenzí od konkurence, které měly poškodit náš rozjezd. Tomuto jsem od začátku nepřikládal takovou důležitost, protože jde o takový evergreen dnešní internetové doby.
Vyhlásili jste odměnu 250 tisíc za informace, které povedou k odhalení případného viníka. Na koho se mohou případní svědci obrátit?
Pro tyto účely byl zřízen speciální email: ferovapribram@turbopizza.cz nebo lze vše nahlásit standardním způsobem na policii.
Odměna za informace k odhalení viníka je dosti vysoká. Co vás k ní vede?
Jedná se o podporu majitele objektu, který je celou situací stejně zaskočen jako naše strana. Za vypsání této odměny moc děkujeme. Vzhledem k situaci obecného ohrožení, kdy pachatelé pro způsobení velkých škod použili benzín a následky mohly jít do extrémní podoby např. při explozi tlakových nádob a sesuvu celé budovy (což na místě potvrdili i zasahující hasiči), si dovolujeme vyřknout, že odměna za tyto informace by měla být ještě vyšší.
Měl jste provozovnu pojištěnou?
Bohužel jsme provozovnu nestihli pojistit.
Měl jste provozovnu pojištěnou?
Bohužel jsme …
Budete opět rekonstruovat prostory a otevřete?
Ano, pobočku chceme znovu otevřít. Od obyvatel Příbrami jsme obdrželi stovky povzbuzujících zpráv, které jsou pro nás velkým hnacím motorem, abychom od kachličky počínaje, vybudovali vše znovu. Vzhledem k fatálním škodám se zde můžeme bavit o jaru 2021. Příbramští obyvatelé nám velmi pomáhají a my si nemůžeme dovolit tuto úžasnou podporu ignorovat. 
Jaká škoda vám vznikla?
Vzhledem k situaci, kdy na všem byl ještě cítit punc novoty, je škoda velmi vysoká a to cca 1,5mil Kč.
Co byste vzkázal těm, kteří tento čin provedli?
Těm, co to provedli nebo i těm, kteří tento celý čin naplánovali či objednali bych vzkázal, že žádný podnikatelský záměr nemá takovou hodnotu jako je hodnota lidského života, který v tento moment naštěstí nevyhasl, ale situace nebyla daleko od pravdy. 

Video z nočního požáru. (zdroj: pribram.cz)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: archiv_Jan Krejčík
video: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Buďte nám věrní a po koronaviru opět přijďte, píše příbramský Sokol svým členům Buďte nám věrní a po koronaviru opět přijďte, píše příbramský Sokol svým členům V dopise zaslaném cvičencům a jejich rodičům tělovýchovná organizace vyčísluje loňskou ztrátu na více než jeden milion korun. Ztrátovost musí příbramský Sokol řešit úvěrem. 21. ledna 2021   (17:04) Lidé vzali příbramské lékárny útokem a vykoupili respirátory Lidé vzali příbramské lékárny útokem a vykoupili respirátory Příbramská policie obvinila muže z prodeje drog, hrozí mu 10 let Příbramská policie obvinila muže z prodeje drog, hrozí mu 10 let Mladík drogy prodával především v okolí Dobříše a Sedlčan. 21. ledna 2021   (12:16) Další příbramský „expert“ si neuvědomil, že po krádeži jsou vidět ve sněhu stopy Další příbramský „expert“ si neuvědomil, že po krádeži jsou vidět ve sněhu stopy Za ukradená lízátka a krmení pro psy může skončit až na osm let ve vězení. 21. ledna 2021   (10:52) Bilance CHKO Brdy 2020: Naučná stezka na Jordánu nebo nové biotopy pro obojživelníky Bilance CHKO Brdy 2020: Naučná stezka na Jordánu nebo nové biotopy pro obojživelníky V Brdech i v roce 2020 pokračovaly pravidelné aktivity – pastva, sečení či výsadba. Pozornosti neunikly invazní druhy ryb a mývalové. Správa Chráněné krajinné oblasti Brdy vyčíslila náklady na téměř pět a půl milionu korun. 21. ledna 2021   (08:49) Přibližně každý třetí. Taková je úspěšnost pro přijetí na osmiletá gymnázia v Dobříši a Příbrami Přibližně každý třetí. Taková je úspěšnost pro přijetí na osmiletá gymnázia v Dobříši a Příbrami Školy lépe poznáte na Facebooku nebo díky virtuální prohlídce. Termín pro podání přihlášky ke studiu na gymnáziích končí 1. března. 21. ledna 2021   (06:32) Příbram darovala Budějovicím penaltu a o gól prohrála Příbram darovala Budějovicím penaltu a o gól prohrála "Z naší strany to byla v některých případech nezodpovědnost hráčů a třeba u Kingueho to nebylo poprvé. Chyby k fotbalu patří, ale někdy je třeba vlastní ego podřídit mužstvu," řekl po utkání trenér Příbrami Pavel Horváth. 20. ledna 2021   (20:17) Glosa: Někdy taková menší bouřka pročistí vzduch a lépe se dýchá Glosa: Někdy taková menší bouřka pročistí vzduch a lépe se dýchá "Dovolte mi krátkou glosu k pondělnímu zastupitelstvu. Píši ji s odstupem dvou dnů, ve chvíli, kdy už snad ty největší emoce opadly a ukazatele politického klimatu v našem městě se vrátily do běžných hodnot," říká starosta Příbrami Jan Konvalinka. 20. ledna 2021   (18:27) Příbram rozšířila informační systém pro návštěvníky města Příbram rozšířila informační systém pro návštěvníky města Ve městě přibylo šest pultových informačních panelů s mapou a fotografiemi a dvě informační tabule. Radnice je dala osadit u kostela svatého Jakuba na náměstí T. G. Masaryka, u Zámečku-Ernestina, poblíž Arnoštových sadů, v Jiráskových sadech, na rohu ulic V Brance a Dlouhé, u kulturního domu a u vstupu na hřbitov z parku V Zátiší. 20. ledna 2021   (16:49)
Další důležitá stopa k dopadení žhářů pizzerie v Příbrami. Na videu jsou vidět oba pachatelé Další důležitá stopa k dopadení žhářů pizzerie v Příbrami. Na videu jsou vidět oba pachatelé
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz