2. 8. svátek má Gustav
Lidský život naštěstí nevyhasl, ale moc nechybělo, říká majitel vyhořelé pizzerie

Nepřehlédněte
13. prosince 2020   (19:00)
Lidský život naštěstí nevyhasl, ale moc nechybělo, říká majitel vyhořelé pizzerie
foto: pribram.cz

Stojí za zapálením pizzerie konkurenční boj a nastává návrat starých praktik z devadesátých let? Za dopadení žháře byla vypsaná odměna 250 tisíc korun.


Minulý týden, v noci na sobotu, v centru Pražské ulice v Příbrami došlo k vyhoření nově otevřené pizzerie. S největší pravděpodobností za činem stojí konkurenční boj, případem se zabývají kriminalisté. Podle informací pribram.cz měli pachatelé použít hořlavou tekutinu, kterou rozlili po místnosti a následně zapálili. Dále došlo k zahoření i firemního vozidla, které bylo zaparkované několik metrů od budovy.

Podle majitele pizzerie Jana Krejčíka se jednalo o vrchol čirého zoufalství někoho, kdo prochází velmi napjatou dobou v odvětví gastronomie za poslední rok a neunesl další podnik ve svém městě. Z druhého pohledu chtěl někdo záměrně zlikvidovat konkurenci a využít starých praktik k demonstraci své síly.
 

Minulý týden jste v otevřeli další ze svých poboček. Co vás vedlo k tomu, že jste si vybrali Příbram?
Město Příbram jsme si nevybrali náhodou, zapadá do konceptu našeho dalšího rozvoje a vhodné umístění jsme zde hledali cca 2 roky. Přece jen jde o významné město ve Středočeském kraji. V budoucnu nám Příbram pomůže i v dalším rozkvětu do sousedních regionů.
Byla nově otevřená pobočka v něčem jiná, než ostatní?
Osobně jsem pobočku v Příbrami nazval pobočkou nové generace, byla zde použita z 90% veškerá skladba nových materiálů a celkového designu, na kterém jsme si dali záležet. Vše jsme si navrhovali sami a na některých komponentech jsme pracovali během celkové rekonstrukce osobně na dílně. Proto i samotná délka rekonstrukce byla velmi nadprůměrná a zdlouhavá. Pokládali jsme zde nové promyšlené stavební kameny, které jsme chtěli v následujících letech zužitkovat a opakovat. Sečteno podtrženo Příbram měla býti ukázkovou pobočkou a nastolit vzor pro následující období.
Hned první den došlo, pravděpodobně, k úmyslnému zapálení prostor pizzerie i vašeho služebního vozidla. Jak a kdy jste se o tom dozvěděl?
Několik dní předtím jsme měli otevřeno jako "okénkový prodej", poté vláda uvolnila opatření a my jsme mohli konečně otevřít své prostory pro veřejnost. Ještě tento den došlo k úmyslnému zapálení naší pobočky a našeho vozu, zaparkovaného několik metrů od budovy. Během rána jsem byl probuzen telefonátem a byl jsem šokován. Když jsem se dozvěděl o požáru, v hlavě mi blesklo několik myšlenek např. naše možné pochybení při elektroinstalaci apod. Bohužel při dalších slovech v telefonátu a při dalším rozjasnění situace, se mi ještě více přitížilo. Už od první chvíle bylo zřejmé, že zmínění pachatelé měli v hlavách fatální úmysl poškodit a napáchat velké škody. Tento den se nepochybně zapíše mezi mé nejhorší dny v mém dosavadním životě. Vše, z čeho jsme měli poslední dny velikou radost, bylo najednou celé pryč.
Hned první den došlo, pravděpodobně, k …
foto: pribram.cz


Viníte někoho z tohoto činu?
Vzhledem ke stále živému vyšetřování se k tomuto bohužel nemohu vyjadřovat. Nicméně zájem konkurenčního podniku je v tomto ohledu velice reálný.
Jaké skutečnosti, podle vás, vedly pachatele k tomuto činu?
 Z jednoho pohledu to mohl být vrchol čirého zoufalství někoho, kdo prochází velmi napjatou dobou v odvětví gastronomie za poslední rok a neunesl další gastro podnik ve svém městě. Z druhého pohledu chtěl někdo záměrně zlikvidovat konkurenci a využít starých praktik k demonstraci své síly. Dle dostupných informací, co víme, jsme ale nebyli za poslední dobu jedinou otevřenou pizzerií ve městě. Je jen další otázkou, proč si pachatel vybral právě nás. I kdybychom nechtěli v našem projektu v Příbrami pokračovat, v následujících měsících a letech přijdou jiní budovatelé a budou otevírat své podniky. Nedokáži si představit, že by iniciátor celé této zákeřné akce řešil i další budoucí podniky podobnými praktikami. 

Ve svém životě jsem viděl spousty lidí, kteří v životě udělali zoufalé činy. Nicméně tento čin má svou nebezpečností své místo úplně někde jinde. 
Jaké skutečnosti, podle vás, vedly pachatele k …
foto: pribram.cz

Měl jste nějaké indicie, že k tomu dojde?
Celá situace pro nás byla jako onen blesk z čirého nebe. Opravdu jsme neměli žádné indicie, kromě klasických internetových "hate" a uměle vytvořených recenzí od konkurence, které měly poškodit náš rozjezd. Tomuto jsem od začátku nepřikládal takovou důležitost, protože jde o takový evergreen dnešní internetové doby.
Vyhlásili jste odměnu 250 tisíc za informace, které povedou k odhalení případného viníka. Na koho se mohou případní svědci obrátit?
Pro tyto účely byl zřízen speciální email: ferovapribram@turbopizza.cz nebo lze vše nahlásit standardním způsobem na policii.
Odměna za informace k odhalení viníka je dosti vysoká. Co vás k ní vede?
Jedná se o podporu majitele objektu, který je celou situací stejně zaskočen jako naše strana. Za vypsání této odměny moc děkujeme. Vzhledem k situaci obecného ohrožení, kdy pachatelé pro způsobení velkých škod použili benzín a následky mohly jít do extrémní podoby např. při explozi tlakových nádob a sesuvu celé budovy (což na místě potvrdili i zasahující hasiči), si dovolujeme vyřknout, že odměna za tyto informace by měla být ještě vyšší.
Měl jste provozovnu pojištěnou?
Bohužel jsme provozovnu nestihli pojistit.
Měl jste provozovnu pojištěnou?
Bohužel jsme …
foto: pribram.cz

Budete opět rekonstruovat prostory a otevřete?
Ano, pobočku chceme znovu otevřít. Od obyvatel Příbrami jsme obdrželi stovky povzbuzujících zpráv, které jsou pro nás velkým hnacím motorem, abychom od kachličky počínaje, vybudovali vše znovu. Vzhledem k fatálním škodám se zde můžeme bavit o jaru 2021. Příbramští obyvatelé nám velmi pomáhají a my si nemůžeme dovolit tuto úžasnou podporu ignorovat. 
Jaká škoda vám vznikla?
Vzhledem k situaci, kdy na všem byl ještě cítit punc novoty, je škoda velmi vysoká a to cca 1,5mil Kč.
Co byste vzkázal těm, kteří tento čin provedli?
Těm, co to provedli nebo i těm, kteří tento celý čin naplánovali či objednali bych vzkázal, že žádný podnikatelský záměr nemá takovou hodnotu jako je hodnota lidského života, který v tento moment naštěstí nevyhasl, ale situace nebyla daleko od pravdy. 

Video z nočního požáru. (zdroj: pribram.cz)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz