21. 7. svátek má Vítězslav

Lidský život naštěstí nevyhasl, ale moc nechybělo, říká majitel vyhořelé pizzerie

Nepřehlédněte
13. prosince 2020   (19:00)
Lidský život naštěstí nevyhasl, ale moc nechybělo, říká majitel vyhořelé pizzerie
foto: pribram.cz

Stojí za zapálením pizzerie konkurenční boj a nastává návrat starých praktik z devadesátých let? Za dopadení žháře byla vypsaná odměna 250 tisíc korun.


Minulý týden, v noci na sobotu, v centru Pražské ulice v Příbrami došlo k vyhoření nově otevřené pizzerie. S největší pravděpodobností za činem stojí konkurenční boj, případem se zabývají kriminalisté. Podle informací pribram.cz měli pachatelé použít hořlavou tekutinu, kterou rozlili po místnosti a následně zapálili. Dále došlo k zahoření i firemního vozidla, které bylo zaparkované několik metrů od budovy.

Podle majitele pizzerie Jana Krejčíka se jednalo o vrchol čirého zoufalství někoho, kdo prochází velmi napjatou dobou v odvětví gastronomie za poslední rok a neunesl další podnik ve svém městě. Z druhého pohledu chtěl někdo záměrně zlikvidovat konkurenci a využít starých praktik k demonstraci své síly.

Minulý týden jste v otevřeli další ze svých poboček. Co vás vedlo k tomu, že jste si vybrali Příbram?
Město Příbram jsme si nevybrali náhodou, zapadá do konceptu našeho dalšího rozvoje a vhodné umístění jsme zde hledali cca 2 roky. Přece jen jde o významné město ve Středočeském kraji. V budoucnu nám Příbram pomůže i v dalším rozkvětu do sousedních regionů.
Byla nově otevřená pobočka v něčem jiná, než ostatní?
Osobně jsem pobočku v Příbrami nazval pobočkou nové generace, byla zde použita z 90% veškerá skladba nových materiálů a celkového designu, na kterém jsme si dali záležet. Vše jsme si navrhovali sami a na některých komponentech jsme pracovali během celkové rekonstrukce osobně na dílně. Proto i samotná délka rekonstrukce byla velmi nadprůměrná a zdlouhavá. Pokládali jsme zde nové promyšlené stavební kameny, které jsme chtěli v následujících letech zužitkovat a opakovat. Sečteno podtrženo Příbram měla býti ukázkovou pobočkou a nastolit vzor pro následující období.
Hned první den došlo, pravděpodobně, k úmyslnému zapálení prostor pizzerie i vašeho služebního vozidla. Jak a kdy jste se o tom dozvěděl?
Několik dní předtím jsme měli otevřeno jako "okénkový prodej", poté vláda uvolnila opatření a my jsme mohli konečně otevřít své prostory pro veřejnost. Ještě tento den došlo k úmyslnému zapálení naší pobočky a našeho vozu, zaparkovaného několik metrů od budovy. Během rána jsem byl probuzen telefonátem a byl jsem šokován. Když jsem se dozvěděl o požáru, v hlavě mi blesklo několik myšlenek např. naše možné pochybení při elektroinstalaci apod. Bohužel při dalších slovech v telefonátu a při dalším rozjasnění situace, se mi ještě více přitížilo. Už od první chvíle bylo zřejmé, že zmínění pachatelé měli v hlavách fatální úmysl poškodit a napáchat velké škody. Tento den se nepochybně zapíše mezi mé nejhorší dny v mém dosavadním životě. Vše, z čeho jsme měli poslední dny velikou radost, bylo najednou celé pryč.
Hned první den došlo, pravděpodobně, k …
foto: pribram.cz

Viníte někoho z tohoto činu?
Vzhledem ke stále živému vyšetřování se k tomuto bohužel nemohu vyjadřovat. Nicméně zájem konkurenčního podniku je v tomto ohledu velice reálný.
Jaké skutečnosti, podle vás, vedly pachatele k tomuto činu?
Z jednoho pohledu to mohl být vrchol čirého zoufalství někoho, kdo prochází velmi napjatou dobou v odvětví gastronomie za poslední rok a neunesl další gastro podnik ve svém městě. Z druhého pohledu chtěl někdo záměrně zlikvidovat konkurenci a využít starých praktik k demonstraci své síly. Dle dostupných informací, co víme, jsme ale nebyli za poslední dobu jedinou otevřenou pizzerií ve městě. Je jen další otázkou, proč si pachatel vybral právě nás. I kdybychom nechtěli v našem projektu v Příbrami pokračovat, v následujících měsících a letech přijdou jiní budovatelé a budou otevírat své podniky. Nedokáži si představit, že by iniciátor celé této zákeřné akce řešil i další budoucí podniky podobnými praktikami.

Ve svém životě jsem viděl spousty lidí, kteří v životě udělali zoufalé činy. Nicméně tento čin má svou nebezpečností své místo úplně někde jinde.
Jaké skutečnosti, podle vás, vedly pachatele k …
foto: pribram.cz
Měl jste nějaké indicie, že k tomu dojde?
Celá situace pro nás byla jako onen blesk z čirého nebe. Opravdu jsme neměli žádné indicie, kromě klasických internetových "hate" a uměle vytvořených recenzí od konkurence, které měly poškodit náš rozjezd. Tomuto jsem od začátku nepřikládal takovou důležitost, protože jde o takový evergreen dnešní internetové doby.
Vyhlásili jste odměnu 250 tisíc za informace, které povedou k odhalení případného viníka. Na koho se mohou případní svědci obrátit?
Pro tyto účely byl zřízen speciální email: ferovapribram@turbopizza.cz nebo lze vše nahlásit standardním způsobem na policii.
Odměna za informace k odhalení viníka je dosti vysoká. Co vás k ní vede?
Jedná se o podporu majitele objektu, který je celou situací stejně zaskočen jako naše strana. Za vypsání této odměny moc děkujeme. Vzhledem k situaci obecného ohrožení, kdy pachatelé pro způsobení velkých škod použili benzín a následky mohly jít do extrémní podoby např. při explozi tlakových nádob a sesuvu celé budovy (což na místě potvrdili i zasahující hasiči), si dovolujeme vyřknout, že odměna za tyto informace by měla být ještě vyšší.
Měl jste provozovnu pojištěnou?
Bohužel jsme provozovnu nestihli pojistit.
Měl jste provozovnu pojištěnou?
Bohužel jsme …
foto: pribram.cz
Budete opět rekonstruovat prostory a otevřete?
Ano, pobočku chceme znovu otevřít. Od obyvatel Příbrami jsme obdrželi stovky povzbuzujících zpráv, které jsou pro nás velkým hnacím motorem, abychom od kachličky počínaje, vybudovali vše znovu. Vzhledem k fatálním škodám se zde můžeme bavit o jaru 2021. Příbramští obyvatelé nám velmi pomáhají a my si nemůžeme dovolit tuto úžasnou podporu ignorovat.
Jaká škoda vám vznikla?
Vzhledem k situaci, kdy na všem byl ještě cítit punc novoty, je škoda velmi vysoká a to cca 1,5mil Kč.
Co byste vzkázal těm, kteří tento čin provedli?
Těm, co to provedli nebo i těm, kteří tento celý čin naplánovali či objednali bych vzkázal, že žádný podnikatelský záměr nemá takovou hodnotu jako je hodnota lidského života, který v tento moment naštěstí nevyhasl, ale situace nebyla daleko od pravdy.

Video z nočního požáru. (zdroj: pribram.cz)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články

Josef Mánes: Milenkou slavného malíře byla dcera truhláře z Kňovic na Sedlčansku Josef Mánes: Milenkou slavného malíře byla dcera truhláře z Kňovic na Sedlčansku Slavný Mánesův portrét Josefína je údajně podobiznou jeho služebné Františky … Březnický zámek byl svědkem jednoho z největších milostných vzplanutí v dějinách Habsburků Březnický zámek byl svědkem jednoho z největších milostných vzplanutí v dějinách Habsburků Obdivuhodně pevný svazek nakonec ocenil i papež a v roce 1576 ho oficiálně uznal. … Při nehodě tří aut u Milína se lehce zranili tři lidé Při nehodě tří aut u Milína se lehce zranili tři lidé Událost se stala v 10:45. Hasiči zasahují u požáru uhlí v obci Drahenice, zřejmě se samovznítilo Hasiči zasahují u požáru uhlí v obci Drahenice, zřejmě se samovznítilo Událost byla nahlášena na tísňovou linku hasičů v deset hodin. Středočeský kraj dal za poslední roky na rozvoj svých nemocnic kolem miliardy Kč Středočeský kraj dal za poslední roky na rozvoj svých nemocnic kolem miliardy Kč Dokončil nebo v nich dokončuje stavby nových pavilonů nebo jejich rekonstrukce. Příbramská nemocnice bude mít chirurgického robota, spustit ho chce v příštím roce Příbramská nemocnice bude mít chirurgického robota, spustit ho chce v příštím roce Oblastní nemocnice v Příbrami dostala zelenou od přístrojové komise ministerstva … Padrť, Záběhlá, Kolvín, Hrachoviště, Velcí. Domy desítek nevinných lidí byly v roce 1952 nenávratně srovnány se zemí Padrť, Záběhlá, Kolvín, Hrachoviště, Velcí. Domy desítek nevinných lidí byly v roce 1952 nenávratně srovnány se zemí Domy po vystěhovaných obyvatelích byly zbořeny, či posloužily jako cvičné terče pro … Pudilová se pokusí v UFC zastavit sérii porážek, v Las Vegas ji čeká Carolinová Pudilová se pokusí v UFC zastavit sérii porážek, v Las Vegas ji čeká Carolinová Příbramská MMA bojovnice Lucie Pudilová se v sobotu v Las Vegas pokusí zastavit sérii … Příbramská rally se blíží, počítejte s uzavírkami silnic i show na náměstí Příbramská rally se blíží, počítejte s uzavírkami silnic i show na náměstí Příznivci motorismu mají v kalendáři poznámku u pátku 26. a soboty 27. července – …
Za Kapsou plnou pohádek se vydáte do Březnice Za Kapsou plnou pohádek se vydáte do Březnice Pohádky pro nejmenší uvede Divadlo Kapsa Andělská hora od 23. července do 1. srpna v …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Rosalota, s.r.o. zakázáno.
2014 - 2024 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies