23. 10. svátek má Teodor
ČOI si došlápla na příbramské obchody, kontrolovala prodej alkoholu mladistvým

2. června 2020   (00:36)
ČOI si došlápla na příbramské obchody, kontrolovala prodej alkoholu mladistvým
foto: pribram.cz

Inspektoři udělili pokuty ve výši 43 tisíc korun


Česká obchodní inspekce (ČOI) vyhodnotila kontroly v oblasti prodeje alkoholu za minulý rok. Zásadní změnou pro kontroly zaměřené na prodej alkoholu bylo nabytí účinnosti zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, který mimo jiné umožňuje ČOI provádět kontroly s mladistvými figuranty.

„Prostřednictvím figurantů jsme uskutečnili v Příbrami 15 kontrol, které byly zaměřeny na zákaz prodeje alkoholu a tabákových výrobků osobám mladším 18 let. Porušení zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek jsme zjistili v 7 případech,“ sdělil pribram.cz Jiří Fröhlich, tiskový mluvčí ČOI.
Porušení zákazu prodeje alkoholu mladistvým osobám bylo zjištěno ve čtyřech případech, při jedné kontrole shledali inspektoři porušení povinnosti řádného seznámení spotřebitele s cenou. Ve dvou případech prodejci tabákových výrobků neumístili pro spotřebitele zjevně viditelný text o zákazu prodeje tohoto zboží osobám mladším 18 let.
Pravomocné pokuty byly uděleny:
  • Pivovar ČZ, s.r.o., pravomocná pokuta 10 000 Kč
  • VD Vinotéky s.r.o., pravomocná pokuta 25 000 Kč
  • podnikající fyzická osoba, pravomocná pokuta 2 000 Kč
  • Penny Market s.r.o., pravomocná pokuta 6 000 Kč (tady se porušení netýkalo prodeje alkoholu mladistvým, ale kontrola byla také provedena), jednalo se o neseznámení spotřebitele s cenou 6 prodávaných výrobků, které inspektoři objevili zároveň při kontrole na tabák a alkohol
  • jedna kontrola je stále ještě bez pravomocné pokuty (inspektoři čekají na nabytí právní moci).


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Dle územního plánu je území zastavitelné bytovými a rodinnými domy. Je to klidná … Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Loni kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením nebyla příliš vysoká poptávka … ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech Bez elektřiny je v tuto chvíli přibližně 800 domácností a dalších odběrných … Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Koupání v přírodním koupališti Nový rybník se letos téměř celé léto nedoporučovalo, na … Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Příbram poskytne dárcům krve volné vstupenky na akce pořádané městem a jeho … Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Řidiče se nepodařilo nalézt. V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh O otevření samostatného covidového oddělení a dalších opatřeních se rozhodne v … Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Společnost ČEZ ve čtvrtek večer kvůli poruchám způsobeným větrem vyhlásila kalamitní … Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko O severské zemi v úterý 26. října povypráví fotograf a cestovatel Václav …
Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun. Do budoucna by stojanů v …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz