5. 8. svátek má Kristián
ČOI si došlápla na příbramské obchody, kontrolovala prodej alkoholu mladistvým

2. června 2020   (00:36)
ČOI si došlápla na příbramské obchody, kontrolovala prodej alkoholu mladistvým
foto: pribram.cz

Inspektoři udělili pokuty ve výši 43 tisíc korun


Česká obchodní inspekce (ČOI) vyhodnotila kontroly v oblasti prodeje alkoholu za minulý rok. Zásadní změnou pro kontroly zaměřené na prodej alkoholu bylo nabytí účinnosti zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, který mimo jiné umožňuje ČOI provádět kontroly s mladistvými figuranty.

„Prostřednictvím figurantů jsme uskutečnili v Příbrami 15 kontrol, které byly zaměřeny na zákaz prodeje alkoholu a tabákových výrobků osobám mladším 18 let. Porušení zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek jsme zjistili v 7 případech,“ sdělil pribram.cz Jiří Fröhlich, tiskový mluvčí ČOI.
Porušení zákazu prodeje alkoholu mladistvým osobám bylo zjištěno ve čtyřech případech, při jedné kontrole shledali inspektoři porušení povinnosti řádného seznámení spotřebitele s cenou. Ve dvou případech prodejci tabákových výrobků neumístili pro spotřebitele zjevně viditelný text o zákazu prodeje tohoto zboží osobám mladším 18 let.
Pravomocné pokuty byly uděleny:
  • Pivovar ČZ, s.r.o., pravomocná pokuta 10 000 Kč
  • VD Vinotéky s.r.o., pravomocná pokuta 25 000 Kč
  • podnikající fyzická osoba, pravomocná pokuta 2 000 Kč
  • Penny Market s.r.o., pravomocná pokuta 6 000 Kč (tady se porušení netýkalo prodeje alkoholu mladistvým, ale kontrola byla také provedena), jednalo se o neseznámení spotřebitele s cenou 6 prodávaných výrobků, které inspektoři objevili zároveň při kontrole na tabák a alkohol
  • jedna kontrola je stále ještě bez pravomocné pokuty (inspektoři čekají na nabytí právní moci).


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Firma ZAT získala zakázku na dodávky pro pět vodních elektráren na Slovensku Firma ZAT získala zakázku na dodávky pro pět vodních elektráren na Slovensku Firma sídlí v Příbrami a má pobočky v Plzni, Benešově, na Slovensku a na Kubě. Působí … S lukem na hradbách nebo v obraze van Gogha. Cesty virtuální realitou v příbramské galerii jsou akční i snové S lukem na hradbách nebo v obraze van Gogha. Cesty virtuální realitou v příbramské galerii jsou akční i snové V expozici Měkká aréna v Galerii Františka Drtikola najdete nová virtuální díla. Šampioni ve sportovní kynologii se předvedou v Dobříši Šampioni ve sportovní kynologii se předvedou v Dobříši O víkendu 6. až 8. srpna se psí závodníci spolu se svými majiteli poměří ve třech … Blíží se maximum Perseid, podmínky pro pozorování budou skvělé Blíží se maximum Perseid, podmínky pro pozorování budou skvělé Maximum Perseid bude v noci z 12. na 13. srpna. Ve středních Čechách se do sněmovních voleb přihlásilo 18 stran, hnutí a koalic Ve středních Čechách se do sněmovních voleb přihlásilo 18 stran, hnutí a koalic Volby se uskuteční 8. a 9. října. Král: Lávka u Q-klubu – občany v první řadě zajímá smysluplné řešení Král: Lávka u Q-klubu – občany v první řadě zajímá smysluplné řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na vyjádření … Z důvodu umístění hokejové fanzóny bude ve čtvrtek uzavřeno parkoviště u sportovní haly Z důvodu umístění hokejové fanzóny bude ve čtvrtek uzavřeno parkoviště u sportovní haly Ve fanzóně se mohou fanoušci těšit na skákací hrady, Chill zónu, ale i beerjet, který … Agility psí park byl otevřen veřejnosti Agility psí park byl otevřen veřejnosti Od pondělí 2. srpna je v Příbrami otevřeno druhé psí hřiště s agility prvky, které … Zemřel voják zraněný při výbuchu munice v Brdech Zemřel voják zraněný při výbuchu munice v Brdech Druhý zraněný byl propuštěn do domácího ošetřování.
Po potyčce v Březnici zemřel 24letý muž. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení Po potyčce v Březnici zemřel 24letý muž. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení Příbramští kriminalisté řeší případ, který se stal v noci z neděle na pondělí v … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz