21. 1. svátek má Běla




Cílem speciálních jízd Festivalu parních lokomotiv budou také Sedlčany

13. září 2023   (13:19)
Cílem speciálních jízd Festivalu parních lokomotiv budou také Sedlčany
foto: ilustrační, Pixabay (Wolfgang Eckert)

Zvláštní historické vlaky vyjedou o víkendu 16. a 17. září z Benešova u Prahy přes Olbramovice a Štětkovice do Sedlčan a zpět.


Do areálu benešovského depa se od 15. do 17. září vypravíte na IV. Festival parních lokomotiv. Do Benešova dorazí salonní vozy Františka Ferdinanda d´Este a T. G. Masaryka, vůz s modelovou železnicí a kinovůz s dětským koutkem. Vedle speciálních jízd historických vlaků a výstavy lokomotiv se seznámíte například s činností organizací, které se věnují renovaci historických vozidel. Součástí programu bude i malá výstava automobilových veteránů, na akci vystoupí country kapela Bessoni.

Nostalgické cestování po železnici zahájí páteční jízda slavnostního parního protokolárního vlaku z Prahy do Benešova. V sobotu a v neděli se uskuteční hvězdicové jízdy vlaků tažených parními lokomotivami, motorovými lokomotivami a vozy. Jednou z destinací budou také Sedlčany. Na trasu z Benešova přes Olbramovice a Štětkovice do Sedlčan a zpět vyjedou soupravy Sedlčanský spěšňák, Sedlčanský odpolední, Sedlčanský vláček a Nedělní sedlčanský. Podrobný jízdní řád se zastávkami najdete na webu festivalparnichlokomotiv.cz.
Pořadatelé – sdružení Posázavský Pacifik a Prievidzský parostrojný spolok – představí i zajímavá zahraniční železniční vozidla. Na festivalu se naposledy v provozu v České republice ukáže rakouská rychlíková parní lokomotiva 310.23 s přezdívkou Hrboun z počátku minulého století, kterou čeká dlouhodobá a náročná oprava.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Nemocenské a sociální pojištění se pro tento rok změnilo: vyšší limity u DPP i nové podmínky Nemocenské a sociální pojištění se pro tento rok změnilo: vyšší limity u DPP i nové podmínky Rok 2026 přinesl několik důležitých novinek v oblasti nemocenského a sociálního … Policie varuje před podvody na Facebooku. Útočníci zneužívají ukradené účty Policie varuje před podvody na Facebooku. Útočníci zneužívají ukradené účty Policie České republiky řeší na začátku roku 2026 zvýšený počet podvodů na sociálních … Příbramská ČOV (ne)má vítěze. Vyřazený uchazeč chystá námitku Příbramská ČOV (ne)má vítěze. Vyřazený uchazeč chystá námitku Rada města vybrala nabídku na rekonstrukci příbramské čistírny odpadních vod, … Politika Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů, krajský úřad zvažuje dotační titul na pořízení defibrilátorů Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů, krajský úřad zvažuje dotační titul na pořízení defibrilátorů Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů. Ošetřili téměř 144.000 pacientů, … Polární záře ve středních Čechách. Snímky ze Sedlčanska vás dostanou Polární záře ve středních Čechách. Snímky ze Sedlčanska vás dostanou Předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu se v pondělí večer potvrdily. Nad … Počasí Chřipka není jen rýmička. Ohrožuje hlavně chronicky nemocné, varují lékaři Chřipka není jen rýmička. Ohrožuje hlavně chronicky nemocné, varují lékaři Chřipka patří mezi vysoce infekční virová onemocnění dýchacích cest a každoročně … Pět důležitých důvodů, proč mít v zimě auto dokonale očištěné a perfektní výhled Pět důležitých důvodů, proč mít v zimě auto dokonale očištěné a perfektní výhled Zima dává řidičům zabrat. Sníh, námraza a špatná viditelnost jsou každodenní realitou. … Srdce Příbrami v Sydney: Adéla Křenková slaví bronz z MS Srdce Příbrami v Sydney: Adéla Křenková slaví bronz z MS České juniorky to dokázaly — potřetí v řadě vezou domů medaili z mistrovství světa. V … Sport Živá voda. Tradice, mýty nebo skutečnost? Živá voda. Tradice, mýty nebo skutečnost? Voda nabraná v noci z 18. na 19. ledna je podle starých tradic i některých moderních … Zajímavosti
Gastro agent: Pizzeria Sicilia Gastro agent: Pizzeria Sicilia Fast‑food má být rychlý, jednoduchý a cenově přijatelný. Ale i u rychlého občerstvení … Fast food
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz