16. 10. svátek má Havel
Cesta z Drkolnova k Flusárně bude pro cyklisty pohodlnější

26. srpna 2021   (08:28)
Cesta z Drkolnova k Flusárně bude pro cyklisty pohodlnější
foto: ilustr/pixabay

Opatření zahrnující svislé a vodorovné dopravní značení, zábrany (tzv. city bloky) a prvky pro nevidomé si vyžádají investici téměř 1,9 milionu korun bez DPH.


Město Příbram má zájem na rozvoji cyklistiky a zlepšování podmínek, které by podpořily vyšší využívání alternativního způsobu dopravy. Alespoň si tyto cíle klade cyklistická koncepce, již město nechalo zpracovat v roce 2019. Aktuálně má dojít k realizaci některých dílčích cyklistických opatření.

Zakázka, na které by měla ještě během srpna začít pracovat společnost Pražské služby, zahrnuje nestavební řešení cyklotrasy v úseku od Flusárny přes ulice Březnická, Seifertova, Karla Kryla, Podbrdská, Jana Drdy až do ulice Šachetní na Drkolnově (zde je už napojení na cyklostezku do Bohutína). „Jedná se zejména o svislé a vodorovné dopravní značení, osazování a montáž takzvaných city bloků a montování pryžových ostrůvků a prvků pro nevidomé,“ uvedl místostarosta Příbrami Martin Buršík.
Společnost Kaska – původní vítěz tendru s nabídkou za více než 1,3 milionu korun (bez DPH) – od projektu odstoupila. Proto byla vybrána druhá nabídka v pořadí od společnosti Pražské služby, která zněla na necelých 1,9 milionu korun (bez DPH). „Na základě smlouvy by firma měla začít s realizací deset dní od jejího zveřejnění,“ dodal Martin Buršík s tím, že smlouva byla zveřejněna 16. srpna.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz