3. 2. svátek má Blažej




Cena vajec na Příbramsku překračuje hranici 6 korun za kus

17. listopadu 2017   (12:57)
Cena vajec na Příbramsku překračuje hranici 6 korun za kus

Nedostatek nosnic se začíná promítat do cen vajec



Do vánočky, do cukroví, na obalování kapra, do salátu, buchet i na chlebíčky. Všude tam potřebujeme vejce. Žádná hospodyňka se bez nich v kuchyni neobejde. Když si zajedete do obchodních domů, zjistíte, že cena vajec se během posledních 14 dní vyšplhala do neuvěřitelných výšin. V jednom z obchodů na Příbramsku jsme narazili na cenu 39,90 Kč za 6 kusů vajec. Jedno vejce tedy koupíte za 6,48 Kč. Cena přitom pomalu rostla už v průběhu roku, ale nyní před Vánocemi je zvyšování znatelnější a zaregistruje ho většina nakupujících. V některých obchodech dokonce dochází k výpadku dodávky vajec, protože není odkud je dovážet.

Vinu na tom má nedostatek slepic v Evropské unii. Řádově jde o miliony nosnic. Ty musely být vybity nebo odstaveny po srpnové aféře s insekticidem fipronil, který způsobil toxicitu některých vajec v Evropě. Insekticid byl objeven ve více než 40 zemích světa, z toho bylo 24 zemí Evropské unie. Díky tomu se nyní cena vajec zvyšuje například i v Německu nebo v Polsku. Letošní Vánoce si budeme proto muset sáhnout hlouběji do kapsy a vánočka nás vyjde pěkně draho také díky vysokým cenám másla.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: ZP








Další články

Kniha Fenomén zalánská madona je v prodeji Kniha Fenomén zalánská madona je v prodeji Zhruba v polovině ledna začal tisk katalogu k výstavě Fenomén zalánská madona. Všechny … Policie zveřejnila čerstvá data. Kriminalita mění tvář, Příbram zůstává mezi nejzatíženějšími Policie zveřejnila čerstvá data. Kriminalita mění tvář, Příbram zůstává mezi nejzatíženějšími Celková kriminalita ve Středočeském kraji v roce 2025 opět mírně poklesla. Policie … Rok partnerství: stát uznal páry, ale ne jejich děti Rok partnerství: stát uznal páry, ale ne jejich děti Stejnopohlavní páry mají po roce partnerství víc práv i větší právní jistotu. Jedna … Nepřehlédněte Cestovatelská vlna se vrací už ve středu: Dobříš opět míří do světa s cyklem Naši našim Cestovatelská vlna se vrací už ve středu: Dobříš opět míří do světa s cyklem Naši našim V únoru odstartoval již čtvrtý ročník oblíbeného cyklu cestopisných besed Naši našim. … Michal z nemocniční recepce: V této pozici jsem se našel, kamarádi se se mnou teď ze srandy fotí Michal z nemocniční recepce: V této pozici jsem se našel, kamarádi se se mnou teď ze srandy fotí Michal z nemocniční recepce se stal během pár dní velmi známým, a to díky příspěvku na … ROZHOVOR František Nedvěd míří do Rožmitálu. Večer plný písní, emocí a nové energie František Nedvěd míří do Rožmitálu. Večer plný písní, emocí a nové energie Hudba, která pohladí po duši, známé melodie i čerstvé novinky. Už v sobotu 7. února od … Leoš Mareš opět rozdával dobro – pomohl moderátorce s vážnou nemocí Leoš Mareš opět rozdával dobro – pomohl moderátorce s vážnou nemocí Moderátor Leoš Mareš i letos nezklamal a pokračuje ve své tradiční dobročinné … Papež Lev XIV. jmenoval Stanislava Přibyla novým pražským arcibiskupem. Přibyl působil na Svaté Hoře Papež Lev XIV. jmenoval Stanislava Přibyla novým pražským arcibiskupem. Přibyl působil na Svaté Hoře Papež Lev XIV. 2. února jmenoval novým pražským arcibiskupem Mons. Stanislava Přibyla. … Problém s kojeneckými výživami. Obsahují nebezpečný toxin! Problém s kojeneckými výživami. Obsahují nebezpečný toxin! Státní hygienická služba upozorňuje rodiče na závažné zdravotní riziko spojené s …
Pyrotechnika u zooparku Jeleni Homole: policie uznala pochybení, areál řeší následky Pyrotechnika u zooparku Jeleni Homole: policie uznala pochybení, areál řeší následky Krajské ředitelství policie Středočeského kraje prověřilo postup hlídky, která 1. … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz