Čeká nás týden s tropickými teplotami, místy se objeví i silné bouřky
19. června 2023 (08:31)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Teplo bude v týdnu i v noci, mohla by tak být zaznamenána první letošní tropická noc, kdy teploty neklesnou pod 20 stupňů Celsia.
Do Česka míří tropy, ode dneška do čtvrtka se nejvyšší denní teploty budou pohybovat kolem 30 stupňů Celsia, v pátek se pak mírně ochladí. Místy se v týdnu vyskytnou bouřky, mohou být i silné. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). První tropický den letošního roku zažilo Česko v neděli, v Plzni - Bolevci bylo 30,3 stupně Celsia. Loni byl zaznamenám první tropický den téměř o měsíc dřív.
"Dnes čekáme na obloze víc oblaků, ale protože k nám začíná před zvlněnou studenou frontou proudit teplý vzduch, bude v průměru o něco tepleji než včera (v neděli). Dá se tak předpokládat, že se dnes objeví další stanice, kde se vyskytne tropický den," uvedl ČHMÚ na svém facebooku. Nejvyšší denní teploty dnes meteorologové očekávají mezi 26 a 30 stupni Celsia.
V úterý bude ještě o něco tepleji, nejvyšší teploty vystoupají až ke 32 stupňům Celsia. Místy se vyskytnou přeháňky a bouřky, ojediněle i silné. Ve východní polovině území se srážky objeví jen ojediněle. Podobný ráz počasí vydrží i ve středu a ve čtvrtek, v oba dva dny očekávají meteorologové nejvyšší denní teploty mezi 27 a 31 stupni Celsia. V pátek teploty přes den klesnou na 22 až 26 stupňů Celsia.
Teplo bude v týdnu i v noci, mohla by tak být zaznamenána první letošní tropická noc, kdy teploty neklesnou pod 20 stupňů Celsia. Nejteplejší noc očekávají meteorologové v pátek, kdy nejnižší noční teploty předpokládají mezi 19 a 15 stupni Celsia.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Česko zažilo první letošní tropický den
•Středočeský kraj dá více peněz stanicím pro handicapované živočichy
•Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům
Další články
Trest pro řidiče formule, se synem se odvolali
Případ, který nejednou rozvířil dění na Příbramsku, má další pokračování. O jízdě …
AKTUÁLNĚ
Vlčavu sjela desítka lodí při tradičním velikonočním sjezdu
Velikonoční víkend v Rožmitále pod Třemšínem doslova ožil vodáckou tradicí. V sobotu …
FOTOGALERIE
Letní tábory ve Středočeském kraji se zaplňují, volná místa ale ještě jsou
Místa na letních táborech ve Středočeském kraji se postupně zaplňují, některé …
Lucie Bílá se vdala na Svaté Hoře. Vybrala si místo, kde si své „ano“ říkají generace Příbramáků
Zpěvačka Lucie Bílá prožila jeden z nejdůležitějších dnů svého života právě v …
LIFESTYLE
Zduchovice: Požár staré slámy potřetí a vyjela už i těžká technika
ZDUCHOVICE – Situace na hnojišti se starou slámou v obci Zduchovice se opět vyhrotila. …
AKTUALIZOVÁNO
Baník znovu bojoval, ale Prostějov byl efektivnější. Série je na hraně, Příbram věří v návrat domů
Příbram padla v Prostějově 2:5 a v semifinálové sérii 2. ligy prohrává 0:3 na zápasy. …
SPORT
Jaro odemyká petrklíč, ale který z nich to je?
Jaro je tady a s ním se v přírodě postupně probouzí jedna květina za druhou. Mezi nimi …
PŘÍRODA
„Lucerna je splněný sen.“ Pudilová jde do ringu a Příbram jí drží palce
Příbramská rodačka a nejznámější česká MMA zápasnice Lucie Pudilová se chystá na další …
SPORT
Syntetická DNA ochrání vaše kolo. Městská policie Příbram spouští značení zdarma
S příchodem jara přichází i příležitost lépe ochránit svůj majetek. Městská policie …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Beránek utekl z formy? Vajíčko prasklo? Sem s tím! Příbram vyhlašuje velikonoční výzvu
Velikonoce jsou od toho, aby byly veselé — a někdy je ta největší zábava právě v tom, …
VELIKONOCE




