29. 9. svátek má Michal

Březnická VOŠ a SOŠ vyhrála v soutěži MISS Panenka Junior

21. května 2021   (11:13)
Březnická VOŠ a SOŠ vyhrála v soutěži MISS Panenka Junior
foto: VOŠ a SOŠ v Březnici/se souhlasem

Každá panenka bude nabídnuta k adopci a pomůže zachránit jeden dětský život.


Na jaře roku 2021 proběhl pod záštitou organizace UNICEF a Středočeského kraje 4. ročník soutěže pro žáky základních a středních škol Středočeského kraje MISS Panenka Junior. Tato soutěž navazuje na projekt UNICEF ČR „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“ a zapojit se do ní mohou základní školy, střední školy a instituce péče o děti ve Středočeském kraji. Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna). Cena jedné panenky je 600 Kč, což odpovídá nákladům na očkování pro jedno dítě. Každá panenka poté bude nabídnuta k adopci na e-shopu UNICEF a pomůže zachránit jeden dětský život.

„Do této soutěže se zapojilo i našich 9 žákyň z prvního, druhého a třetího ročníku oboru sociální činnost. Hlasováním na úrovni naší školy jsme vybrali 4 panenky, které jsme poslali do UNICEF ČR. Celkem se letos sešlo z celého Středočeského kraje 63 ručně šitých panenek a ve veřejném hlasování byla začátkem května vybrána první tři místa. Panenka Lily naší žákyně Lenky Sukové z 2.BS vyhrála první místo, což pro nás všechny byla úžasná zpráva! Na obrázku je panenka Lily v levém dolním rohu,“ řekla pribram.cz ředitelka školy Marie Fiřtíková.
„Lence velmi gratulujeme a děkujeme nejen jí, ale i všem zúčastněným žákyním, že podpořily dobrou věc a reprezentovaly naši školu. Je potěšující, že i v tomto neobvyklém a náročném školním roce se naši žáci a žákyně s nadšením vrhají do dobrovolných aktivit a chtějí pomáhat,“ dodala.
„Lence velmi gratulujeme a děkujeme nejen jí, …
foto: VOŠ a SOŠ v Březnici/se souhlasem


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na nově vznikající … Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Ptačí chřipka se nyní vyskytla v obci Trhové Dušníky. V okolí ohniska se vytyčí … Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Ohnisko je v malochovu v obci Trhové Dušníky. V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále pod Třemšínem se konal v sobotu 25. září další ročník Myslivecko-rybářské … Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína V kalendáři na svátek Václava připadá Den české státnosti. Proč se vůbec slaví a jaké … Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Nejchladnější byl v tomto období rok 1972, kdy průměr klesl na šest stupňů. Naopak v … ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota Provoz bude řízený kyvadlově. K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření Čas na vyplnění a odevzdání dotazníku je do 31. října 2021. Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční v pátek 8. října a v sobotu 9. října.
Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Zcela nejpřirozenějším lidským pohybem je chůze. Aniž bychom o tom přemýšleli, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz