Březnická Kolej ožije jazzem a loutkovým festivalem
14. srpna 2025 (11:03)
foto: kapela Šouflšou / promo
Koncert kapely Šouflšou se na zahrádce V Koleji koná v pátek 15. srpna od 20.00. Loutkové divadlo, škola žonglování a další zábava čeká děti během akce Loutky v Koleji v sobotu 16. srpna od 14.00.
O nadcházejícím víkendu bude Březnice opět žít kulturními akcemi pro dospělé i děti. V pátek 15. srpna vystoupí na zahrádce V Koleji jazzová skupina Šouflšou. O tom, že „jazz není nuda“ diváky přesvědčí ve stejnojmenném programu od 20.00.
Kapela vznikla v roce 2015. V současnosti vystupuje ve složení Ondřej Němeček (banjo), Vojtěch Jasenovec (trumpeta), Jindřich Chytráček (kytara), Jakub Semera (tuba), Zdeněk Horák (klarinet, saxofon) a Kryštof Krása (bicí). „Po melodiích neworleanských jazzbandů a vlastních českých textech je třetí důležitou ingrediencí kapely živá show, kterou prokládají rychlá sóla a ještě rychlejší špičkování mezi muzikanty na pódiu,“ představuje se skupina na svém webu. Její repertoár můžete znát např. z hitparád Českého rozhlasu a Radia Proglas, z festivalů jako Rock for People, Prázdniny v Telči, Sázavafest či městských akcí.
V sobotu 16. srpna se do Březnice vrací akce Loutky v Koleji, která od 14.00 přivítá malé diváky a jejich dospělý doprovod na adrese bývalé jezuitské koleje. Letošní loutkovou přehlídku navštíví Divadlo Šapitó s kejklířskými pohádkami (od 15.00), děti čeká škola žonglování a představení On Quijote (16.30). Místní řemeslníci a prodejci nabídnou ve stáncích letní drinky, zmrzlinu a další dobroty a výrobky pro radost. Děti také zabaví tvořivé dílny a aktivity, které připravuje březnické Rodinné centrum Pampeliška.
„Ulice V Koleji leží hned vedle náměstí a je přirozeným centrem města. V běžných dnech je hlavně průchozí pasáží a my jsme moc rádi, když se při vybraných akcích lidé v ulici a na zahrádce zastaví a společně pobudou,“ zve Pavlína Liebnerová z Oddělení kultury města Březnice na obě akce, které se uskuteční v rámci Březnického léta.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Parkovací dům v Příbrami se konečně plní. Proč je venkovní parkoviště dražší a co město chystá dál
Parkovací dům u vlakového a autobusového nádraží byl jedním z nejsledovanějších …
POLITIKA
Bydlení nejen v Příbrami: Mladí už na vlastní byt jen tak nedosáhnou
Ještě před pár lety se otázka bydlení brala jako něco, co se prostě vyřeší. Člověk …
NÁZOR
Nová neonatologická sekce v Příbrami nabídne intenzivní péči i větší soukromí rodičům
Oblastní nemocnice Příbram dokončuje přestavbu části porodnice, díky níž vznikne …
Auta v Milínské ulici blokují dopravu po srážce
Dopravní nehoda dvou osobních vozů se stala v Milínské ulici v Příbrami před 14. …
AKTUALIZOVÁNO
Jaro začalo smolně. Příbram u lídra držela krok, rozhodl vlastní gól
FK Příbram vstoupila do jarní části Chance Národní ligy bojovným výkonem na hřišti …
VIDEO
Na středočeských silnicích v únoru zemřelo šest lidí, na Příbramsku tři
Na silnicích středočeského kraje zemřelo v únoru při dopravních nehodách šest lidí. …
DOPRAVA
Ochrana přírody podle Středočeského kraje: na Fantově louce se dohodněte s vlastníky
Fantova louka patří k nejcennějším přírodním místům v Příbrami. Mokřadní louky, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Máme vítěze nejlepší pizzy v Příbrami! A vy můžete vyhrát pizzu od medailistů
Týden jste hlasovali, doporučovali a posílali tipy na to, kde v Příbrami a okolí …
SOUTĚŽ
Řidič se údajně vyhýbal protijedoucímu vozu, dostal smyk a auto se přetočilo přes střechu
Nedaleko Nové Vsi pod Pleší v oblasti Bažantnice se v neděli stala nehoda. Řidič …
FOTO
Smrtící dávky nikotinu v oběhu. Hygienici varují před nebezpečnými e-cigaretami s extrémním obsahem
Hygienická stanice hlavního města Prahy vyhlásila hned několik výrobků za nebezpečné. …
NEPŘEHLÉDNĚTE



