17. 9. svátek má Naděžda
Brdské lesy i půvabné rovinky. Květen přinese další běžecké výzvy

30. dubna 2021   (08:53)
Brdské lesy i půvabné rovinky. Květen přinese další běžecké výzvy
foto: Karolína Šejnová, Brdský běžecký pohár

Od 1. do 31. května bude možné zaběhnout Zahořanskou 10 nebo trať se startem a cílem v Orlově. V sobotu 15. května se uskuteční závod Penzion cup.


S příchodem nového měsíce odstartují další běžecké akce. „Na konci dubna končí naše oficiální individuální běhy v Příbrami na Padáku, Vojně a Sázkách. Možností virtuálně se porovnat se soupeři nebo sám se sebou bude ale stále dost,“ informuje o květnovém programu Brdský běžecký pohár.
 

Jednou z příležitostí se ukázat bude Zahořanská 10 neboli Běh okolo Pleše. Ta se letos uskuteční od 1. do 31. května v podmínkách, které respektují aktuální opatření. „Každý běžec si zvolenou trať proběhne sám nebo v malé skupince a výsledný čas zaregistruje společně s přihláškou,“ popisuje organizátor SK Zahořany. Hlavní závod je dlouhý 10,2 kilometru, junioři si dají jedno pětikilometrové kolo.
 
Protože si čas počítá každý běžec samostatně pomocí sportovních hodinek nebo aplikace na mobilním telefonu, je žádoucí dodržet fair-play. Startovné na Zahořanskou 10 je dobrovolné, sportovci ale mohou finančně podpořit partnera běhu, jímž je organizace Společnost pro ranou péči. Přihlášku do závodu najdete na www.zahorany.cz.
 
Další trasou, kterou lze absolvovat během celého května, je devítikilometrový Běh s Maya´s. Vede brdskými lesy se startem a cílem u sochy lesního ducha Fabiána v Orlově. Vítězové i účastníci akce získají pozornost od komerčního partnera běhu.
 

Trénovaní si do kalendáře mohou zapsat termín 15. května, kdy se poběží závod Penzion cup. Běžce čeká devět kilometrů rovinatého terénu. Startuje se od penzionu Nový rybník v Obořišti, kde trať také končí. „Nejistý je zatím jen povolený limit běžců na startu, který by měl být upřesněn v pondělí 3. května. Ve hře je intervalový start dvojic až větší vlnový závod,“ předesílá varianty Brdský běžecký pohár, na jehož webu jsou uvedeny propozice a další podrobnosti ke zmiňovaným běžeckým aktivitám.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Na místo byl přivolán i zdravotnický vůz pro evakuace a mimořádné situace. Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Podle znaleckého posudku mají pozemky hodnotu 5 milionů korun. Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Ulice Příbrami zaplní již tuto sobotu překážky a jezdci na kolech. Již popáté se … Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Událost se stala v noci na neděli 1. srpna kolem 2:00. Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 O rekonstrukci aquaparku budou ještě jednou rozhodovat zastupitelé. V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko Do vítězné trojky mezi většími městy se dostala i Příbram Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Do celorepublikové výzvy Ukliďme Česko se na Příbramsku zapojí Višňová, Jince, Lazsko … Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Řidič měl za nedodržení vzdálenosti podle prvotní sněmovní verze dostat pokutu až … Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Ve středu 22. září představí svou novou knihu v příbramském Junior klubu také …
Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Od začátku září probíhá postupná realizace opatření na nové cyklotrase vedoucí z …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz