2. 12. svátek má Blanka

Bezbariérový vstup do vody, vodní lehátko pro imobilní jedince. Novák si nově užijí i lidé s handicapem

Nepřehlédněte
24. února 2020   (13:34)
Bezbariérový vstup do vody, vodní lehátko pro imobilní jedince. Novák si nově užijí i lidé s handicapem

„Na příští rok také plánujeme vylepšit vstup do vody z mola pro lidi s potížemi chůze,“ uvedl Jan Slaba


Novák se připravuje na novou sezonu. Ta by měla mimo jiné přinést i lepší kvalitu vody. V rybníce byla vybudována nová přehrážka kalníku tak, aby se zachoval průtok. V těchto dnech se pracuje na litorálním pásmu. To bude osazeno vodními a vlhkomilnými rostlinami, které pomohou čištění vody. Budou vysazeny na straně u vtoku tak, aby netvořily překážku pro plavce.

Mezi rostlinami pak vznikne naučná stezka, kde se s nimi návštěvníci budou moci prostřednictvím informačních cedulek seznámit. Litorální pásmo by mělo být hotové na konci března tak, aby se v dubnu mohla postupně dopouštět voda.

Nově si budou moci pobyt v areálu plnohodnotně užít i handicapovaní občané. Podle slov ředitele SZM Jana Slaby se právě nyní buduje bezbariérový vstup do vody.

„Bezbariérový vstup do vody bude opatřen zábradlím. Součástí bude bezplatné zapůjčení vodního lehátka pro imobilní jedince. Na příští rok plánujeme rovněž vylepšit vstup pro lidi s potížemi chůze přímo z mola tak, aby mohli pohodlně vstoupit do vody a plavat,“ uvedl Jan Slaba.
„Vybudovali jsme také nový vjezd do vody pro hasiče. Ten původní byl na místě, kde nyní vzniká zmíněné litorální pásmo. Sjezd poslouží i k návozu nového písku do vody, který děláme jedou za dva roky. Využijí ho však určitě i děcka při koupání,“ dodal.
Začátkem dubna bude rozebrána a rozšířena lávka vedoucí k altánu. Stane se tak bezpečnější, a to nejen pro svatebčany, kteří si altán stále častěji volí pro svůj velký den, ale především pro starší občany, kteří na stávající lávce mohou mít potíže s rovnováhou.
Začátkem dubna bude rozebrána a rozšířena …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Miloslava Ritschlová, foto Tomáš Pečenka

Další články

Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální … Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Přednáška o díle jednoho z nejznámějších českých fotografů v Galerii Františka … V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob Krizový štáb ORP Příbram byl aktivován, první schůzka, při které byla zmapována … O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout Sněžit má i na začátku příštího týdne. Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží V ostatních městech vidíme nové zajímavé projekty a můžeme jen závidět. Právě proto … Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Příbramští kriminalisté prošetřují důvod vzniku požáru řadové garáže v Březnické … Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Lidé na sociálních sítích si začali z nefunkčních semaforů v Příbrami dělat … Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Prosinec a první část ledna bude v Galerii Františka Drtikola mimo jiné patřit … Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Motocykl neměl registrační značky a muž má platný zákaz řízení.
Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Řidič osobního auta zemřel dnes poté, co na silnici mezi Vysokým Chlumcem a Týnčany …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz