18. 9. svátek má Kryštof

Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé

17. června 2019   (08:07)
Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé

V sobotu 22. června se na Bahnech uskuteční jubilejní 30. ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě


V sobotu 22. června (9 - 17 hodin) budou Bahna. Největší přehlídka vojenské techniky v Česku. Záruka vysoké koncentrace pozemní a letecké vojenské techniky, příznivců vojenské historie a fanoušků Armády ČR.

Bahna bez bahna
Bahna sice ani tentokrát moc nebude, ale to vojákům nevadí. Zvládnou udělat pořádnou šou i bez prokluzujících kol a blátem zacákaných obličejů.
Kde? V prostoru bývalého vojenského cvičiště Bahna u Strašic (dnes CHKO Brdy).
 
Hlavní tahák - dynamická ukázka
Armáda České republiky se představí v hlavní dynamické ukázce. Vojáci za podpory letectva a dělostřelectva povedou boj s následným protiútokem. Do ukázky se zapojí 26 bojových vozidel, 2 letouny a 2 vrtulníky.

Hlavní téma - obrana České republiky
Kluby vojenské historie předvedou ukázky z dramatických a vojensky zajímavých okamžiků z první světové války, z válečné operace na východní či západní frontě nebo na území protektorátu. Letošní 30. ročník zahrnuje navíc i ukázku Vypuknutí 2. světové války – Polsko 1939 a Dukla 1944.

Do cvičení Bahna se zapojí na tisíc vojenských profesionálů a studentů vojenských škol s více než tři sta padesáti kusy pozemní i letecké techniky. Účastní se jich též spojenci z členských států NATO se svou současnou bojovou technikou. 

Odjakživa byl Den pozemního vojska známý svými extrémními terénními překážkami, hlubokými brody a všudypřítomným bahnem. I když postupem let bahna citelně ubývá, návštěvnost rok od roku stoupá. Každoročně sem zavítá na 50 tisíc návštěvníků.

Provoz kyvadlových autobusů ze Strašic a Dobřívi bude po loňských zkušenostech prodloužen až do 18 hodin. Navíc jsou nově z obou obcí značeny pěší trasy.

Pro letošní ročník bylo zrušeno parkoviště na Langově louce.

Den pozemního vojska Bahna 2019 organizuje Nadace pozemního vojska ve spolupráci s Armádou České republiky. Do akce se dále zapojí Vzdušné síly AČR, sekce podpory MO, Vojenská policie, Policie ČR, Hasičský záchranný sbor ČR, Vězeňská služba ČR, Muzeum na demarkační linii v Rokycanech, Československá obec legionářská a kluby vojenské historie.

Vstup je zdarma.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mirDalší články

Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Letos poprvé po rekonstrukci náměstí T. G. Masaryka proběhne Václavská pouť přímo v centru města 18. září 2019   (17:43) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Byl vyhlášen i traumaplán 18. září 2019   (14:18) Pražská ulice bezpečnější Pražská ulice bezpečnější Na základě podnětů od občanů se vedení města zabývalo situací, která nastává každý víkend na pěší zóně Pražské ulice. Lidé jdoucí touto nákupní třídou jsou nuceni proplétat se mezi zaparkovanými vozidly. 18. září 2019   (11:44) Konec potemnělým chodníkům v Příbrami? Konec potemnělým chodníkům v Příbrami? Na Flusárně si lidé po setmění svítí na cestu mobily. Město zde v horizontu několika měsíců instaluje LED lampy 18. září 2019   (11:26) Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem? Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem? Velkého ocenění se dostalo městu od sportovních odborníků, kteří se věnují koncepci sportu na celostátní úrovni 18. září 2019   (09:58) Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Jana Puklová Havelková. To je letošní Žena regionu pro Středočeský kraj 18. září 2019   (07:33) V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit Handicapovaní klienti a jejich rodiny mají v Alce vždy dveře otevřené. Dnes budete moci vstoupit i vy 18. září 2019   (06:13) Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Nejzávažnější případ sezóny byla resuscitace jednačtyřicetiletého muže, který trpěl Romano-Wandrovým syndromem. Byl podán jeden výboj pomocí AED. Při součinnosti s ZZS byl pacient přiveden do plného vědomí. 17. září 2019   (20:20) Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32) Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Ochrana fauny ČR představila dětem zvířata, žijící v minizoo na Novém rybníku. 17. září 2019   (16:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz