24. 7. svátek má Kristýna

Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé

17. června 2019   (08:07)
Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé

V sobotu 22. června se na Bahnech uskuteční jubilejní 30. ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě


V sobotu 22. června (9 - 17 hodin) budou Bahna. Největší přehlídka vojenské techniky v Česku. Záruka vysoké koncentrace pozemní a letecké vojenské techniky, příznivců vojenské historie a fanoušků Armády ČR.

Bahna bez bahna
Bahna sice ani tentokrát moc nebude, ale to vojákům nevadí. Zvládnou udělat pořádnou šou i bez prokluzujících kol a blátem zacákaných obličejů.
Kde? V prostoru bývalého vojenského cvičiště Bahna u Strašic (dnes CHKO Brdy).
 
Hlavní tahák - dynamická ukázka
Armáda České republiky se představí v hlavní dynamické ukázce. Vojáci za podpory letectva a dělostřelectva povedou boj s následným protiútokem. Do ukázky se zapojí 26 bojových vozidel, 2 letouny a 2 vrtulníky.

Hlavní téma - obrana České republiky
Kluby vojenské historie předvedou ukázky z dramatických a vojensky zajímavých okamžiků z první světové války, z válečné operace na východní či západní frontě nebo na území protektorátu. Letošní 30. ročník zahrnuje navíc i ukázku Vypuknutí 2. světové války – Polsko 1939 a Dukla 1944.

Do cvičení Bahna se zapojí na tisíc vojenských profesionálů a studentů vojenských škol s více než tři sta padesáti kusy pozemní i letecké techniky. Účastní se jich též spojenci z členských států NATO se svou současnou bojovou technikou. 

Odjakživa byl Den pozemního vojska známý svými extrémními terénními překážkami, hlubokými brody a všudypřítomným bahnem. I když postupem let bahna citelně ubývá, návštěvnost rok od roku stoupá. Každoročně sem zavítá na 50 tisíc návštěvníků.

Provoz kyvadlových autobusů ze Strašic a Dobřívi bude po loňských zkušenostech prodloužen až do 18 hodin. Navíc jsou nově z obou obcí značeny pěší trasy.

Pro letošní ročník bylo zrušeno parkoviště na Langově louce.

Den pozemního vojska Bahna 2019 organizuje Nadace pozemního vojska ve spolupráci s Armádou České republiky. Do akce se dále zapojí Vzdušné síly AČR, sekce podpory MO, Vojenská policie, Policie ČR, Hasičský záchranný sbor ČR, Vězeňská služba ČR, Muzeum na demarkační linii v Rokycanech, Československá obec legionářská a kluby vojenské historie.

Vstup je zdarma.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mirDalší články

Čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár ubytovny Čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár ubytovny Nikdo nebyl zraněn 23. července 2019   (20:45) Drobná nehoda u Kaufladnu vyústila v bitku, jeden z řidičů skončil v poutech Drobná nehoda u Kaufladnu vyústila v bitku, jeden z řidičů skončil v poutech Agrese s přibývajícím vedrem u řidičů stoupá 23. července 2019   (20:21) Po Příbrami nyní jezdí zhruba 260 forenzně označených dopravních prostředků Po Příbrami nyní jezdí zhruba 260 forenzně označených dopravních prostředků Projekt spustila rada města Příbrami v říjnu loňského roku, dobříšští radní forenzní značení pro tento rok neschválili 23. července 2019   (17:22) Meteorologové vydali výstrahu před tropickými teplotami Meteorologové vydali výstrahu před tropickými teplotami Výstraha platí od dnešních 12 hodin 23. července 2019   (14:02) Kvůli přemnoženým hlodavcům proběhla letos v červnu plošná deratizace města Kvůli přemnoženým hlodavcům proběhla letos v červnu plošná deratizace města Jarní průtrž mračen vyplavila u Hořejší Obory větší množství potkanů. Město ve spolupráci s rybáři rychle zasáhlo. Kvůli potkanům se přistoupilo k plošné deratizaci 23. července 2019   (11:32) Pátrání: Řidič naboural sanitku a ujel, ta převážela na majákách pacienta! Pátrání: Řidič naboural sanitku a ujel, ta převážela na majákách pacienta! Neviděli jste tento incident? Policisté by rádi s řidičem mluvili 23. července 2019   (08:09) Autobusová zastávka plná bezdomovců. Jistě víte, o které je řeč Autobusová zastávka plná bezdomovců. Jistě víte, o které je řeč „V nízkoprahovém centru je moc lidí, a to mi nevyhovuje. Proto jsem raději venku,“ říká jeden z mužů bez domova, kteří se včera v dopoledních hodinách pohybovali v blízkosti problémové autobusové zastávky 23. července 2019   (06:37) Dobříšský kruhový objezd se bude opravovat za provozu Dobříšský kruhový objezd se bude opravovat za provozu Oprava kruhového objezdu by měla být hotova do 31. července 2019, celková cena úprav byla podle projektové dokumentace vyčíslena na zhruba 130 tis. Kč 22. července 2019   (21:18) Policisté hledají svědky dopravní nehody Policisté hledají svědky dopravní nehody Řidič nákladního vozidla srazil cyklistu a ujel 22. července 2019   (17:10) Vyšší skoky, zahraniční hvězdy a spousta zážitků.  Highjump představuje kompletní program. SOUTĚŽ Vyšší skoky, zahraniční hvězdy a spousta zážitků. Highjump představuje kompletní program. SOUTĚŽ Co vše nabídne letošní ročník Highjump 2019? 22. července 2019   (15:02)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz