17. 10. svátek má Hedvika
Aukce předmětů spojených s telefonováním z veřejných automatů vynesla 130.000 Kč

27. června 2021   (17:11)
Aukce předmětů spojených s telefonováním z veřejných automatů vynesla 130.000 Kč
foto: Obec Hlubyně

Poslední budku dělníci odstranili v polovině června v Hlubyni na Příbramsku.


Charitativní aukce předmětů spojených s telefonováním z veřejných automatů vynesla přes 130.000 korun. Šlo o dřevěnou telefonní budku, několik typů telefonních automatů či sluchátka. Výtěžek půjde na výuku bezpečného používání internetu, informovala dnes ČTK mluvčí O2 Lucie Svobodová. Nadace O2 ve spolupráci s portálem Aukro aukci vyhlásila při příležitosti konce telefonních budek v ČR. Poslední budku dělníci odstranili v polovině června v Hlubyni na Příbramsku.

Hlavním lákadlem aukce byla dřevěná telefonní budka, kterou bylo možné v českých ulicích vídat od 60. do 90. let minulého století. Její cena se v posledních minutách vyšplhala téměř na 61.000 Kč. Kromě ní bylo možné získat sadu telefonních karet, několik typů mincových i kartových automatů nebo telefonní sluchátka.
Za každých sto korun Nadace O2 uspořádá pro jednoho žáka tříhodinový seminář zaměřený na rozvoj dovedností pro bezpečné používání internetu. Výtěžek z charitativní aukce tak podle Svobodové pomůže na internetu ochránit 1305 dětí.
Rada Českého telekomunikačního úřadu loni rozhodla, že stát budky přestane dotovat. Operátor O2 je v takovém případě nechce dál provozovat. Po telefonování z budek podle něj není poptávka, nahradily je mobilní telefony.

Telefonní budky sloužily na českých ulicích a návsích 110 let. Největší rozmach byl na přelomu tisíciletí, kdy jich fungovalo kolem 30.000. Od té doby jejich počet klesal. V posledních letech z řady z nich lidé volali méně než jednou za měsíc a budky se stávaly terčem vandalů. Ještě loni bylo v ČR 1150 budek. Ke konci roku přestaly fungovat přístroje a operátor je postupně demontoval. Naposled přišel na řadu veřejný automat v Hlubyni.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Žena utrpěla mnohačetná poranění. Ve vážném stavu byla letecky přepravena do … Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybník vylovili členové místní organizace Českého rybářského svazu z Rožmitálu pod … Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Podle místostarosty Martina Buršíka se ze strany občanů jedná o obstrukční … V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají …
O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz