Asistenční centra mimo Prahu odbavila doposud 17.605 uprchlíků, za pátek 292
26. března 2022 (09:28)
Středočeská centra pomoci ukrajinským uprchlíkům v Kutné Hoře, Mladé Boleslavi a Příbrami za pátek odbavila 292 lidí. Je to výrazně méně než ve stejný den před týdnem, kdy jich bylo 667. Ubytování v pátek centra zprostředkovala 26 běžencům. Počet lidí, kteří přicházejí do asistenčních center tak dál klesá, zatímco v prvních dnech fungování odbavovala v pracovní den více než 1000 lidí denně, od pondělí to bylo průměrně 430 denně. Od začátku fungování krajská centra pomoci mimo Prahu odbavila 17.605 Ukrajinců, ubytování zajistila pro 2552 z nich, informoval dnes mluvčí hejtmanství David Šíma.
Asistenční centrum v Kutné Hoře v pátek zaregistrovalo 104 uprchlíků, ubytování zajistilo pro devět z nich. Na mladoboleslavské centrum se obrátilo 92 lidí, pro čtyři z nich zprostředkovali pracovníci centra ubytování. V Příbrami to bylo 96, zajistit ubytování potřebovalo 13 lidí.
Kromě center v Kutné Hoře, Mladé Boleslavi a Příbrami má kraj společné středisko s Prahou v Kongresovém centru Praha, které se nejpozději do 14. dubna přestěhuje z dosavadních prostor do bývalého sídla Komerční banky ve Vysočanech.
Všechna asistenční centra mají nepřetržitý provoz, a kromě pomoci s registrací, ubytováním a pojištěním nabízejí i základní zdravotní ošetření, případně občerstvení pro čekající.
Pražské centrum pro Ukrajince v pátek odbavilo 1153 lidí, zájem klesá
Pražské centrum pro pomoc Ukrajincům v pátek odbavilo 1153 lidí, kteří do Česka uprchli před ruskou invazí. Je to o skoro tisíc méně než o týden dříve i méně než v předchozích dnech, zájem postupně klesá. Středisko v Kongresovém centru zajistilo za uplynulý den ubytování pro 138 zájemců, Kvůli nedostatku kapacit našlo 52 z nich zázemí v režimu nouzového přístřeší, většinou v tělocvičnách. K registraci do jiných krajů autobusy odvezly 107 občanů Ukrajiny. Za víc než měsíc od vypuknutí války na Ukrajině evidovalo centrum společné pro hlavní město a Středočeský kraj víc než 56.600 válečných uprchlíků, uvedli dnes pražští hasiči na twitteru.
Pražské centrum pro pomoc Ukrajincům v pátek odbavilo 1153 lidí, kteří do Česka uprchli před ruskou invazí. Je to o skoro tisíc méně než o týden dříve i méně než v předchozích dnech, zájem postupně klesá. Středisko v Kongresovém centru zajistilo za uplynulý den ubytování pro 138 zájemců, Kvůli nedostatku kapacit našlo 52 z nich zázemí v režimu nouzového přístřeší, většinou v tělocvičnách. K registraci do jiných krajů autobusy odvezly 107 občanů Ukrajiny. Za víc než měsíc od vypuknutí války na Ukrajině evidovalo centrum společné pro hlavní město a Středočeský kraj víc než 56.600 válečných uprchlíků, uvedli dnes pražští hasiči na twitteru.
Počet lidí, kteří vyhledávají služby pražského asistenčního střediska, postupně klesá. Zatímco 8. a 9. března odbavilo přes 3600 žadatelů o pomoc, v dalších dnech klesly jejich počty pod 3000. Maximem v tomto týdnu bylo pondělních 1937 odbavených uprchlíků. Více než 2000 lidí pomohli v Kongresovém centru naposledy minulý pátek.
Nejpozději 14. dubna se středisko přesune z Kongresového centra do bývalého sídla Komerční banky ve Vysočanech. Kapacita nového centra bude oproti KCP asi tříčtvrtinová, denně tam bude moci být odbaveno až zhruba 2700 lidí.
Magistrát poskytne jednotlivým pražským radnicím na pomoc pro ukrajinské uprchlíky zhruba 106 milionů korun. Peníze dostanou za každého uprchlíka a rovněž za každé lůžko zřízené v nouzovém ubytování v tělocvičnách a na dalších místech. Město zároveň přidá ke státnímu příspěvku 250 korun na ubytování dalších 140 korun ze svého rozpočtu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Asistenční centra mimo Prahu odbavila doposud 17.313 lidí, za čtvrtek 396 lidí
•Středočeská asistenční centra mimo Prahu za středu zaregistrovala 424 uprchlíků
•Příbramská nemocnice v areálu na Zdaboři ubytuje 40 uprchlíků
Další články
Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut
Více než dva tisíce zkontrolovaných vozidel, stovky přestupků a desítky řidičů pod …
AKTUALIZOVÁNO
Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci
Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5,3 milionu korun. Vůči …
AKTUÁLNĚ
Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu
PŘÍBRAM – Zatímco dvůr centrální hasičské stanice ve Školní ulici byl plný dětí ze …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dubánci vyrážejí mezi lidi. V Dobříši otevřou novou rodinnou stezku
Malé postavičky z přírodnin, které si získaly srdce dětí i dospělých, přicházejí s …
DOBŘÍŠ
Střet u Vranovic: Tesla srazila divočáka, silnice na Rožmitál byla průjezdná jedním pruhem
V úterý 12. května po 21. hodině večer došlo na silnici č. I/18 k nehodě. Na trase z …
AKTUALIZOVÁNO
Sto metrů příbramské historie. Na Březových Horách vzniká velkoplošná malba
V Kladenské ulici na Březových Horách začne už ve středu 13. května vznikat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek?
ČRS MO Bohutín ve spolupráci s obcí Pičín, místním SDH a dalšími partnery pořádá 4. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Mezinárodní den sester si v příbramské nemocnici připomněli poděkováním zdravotním sestrám
Oblastní nemocnice Příbram si v úterý 12. května připomněla Mezinárodní den sester. …
Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně
Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje v úterý 12. května u …
AKTUALIZOVÁNO
Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami
Jen díky duchapřítomnosti řidiče taxislužby nepřišla devětačtyřicetiletá žena o 300 …
AKTUÁLNĚ





