15. 10. svátek má Tereza

Areál sedlčanské mlékárny je zatím prázdný

5. října 2019   (06:43)
Areál sedlčanské mlékárny je zatím prázdný

Výrobní areál včetně administrativní části a pozemků se prodává za 2 miliony EUR. Součástí prodeje jsou i dva bytové domy


V neděli 24. března 2019 proběhla v sedlčanské mlékárně poslední směna. Po téměř sedmdesáti letech tak v Sedlčanech skončila tradiční výroba sýrů. Francouzská společnost Savencia Fromage & Dairy Czech Republic ji přesunula do závodu v Hesově na Havlíčkobrodsku. Na Vysočinu si s sebou odvezla i tradiční Sedlčanský hermelín. O práci přišlo několik stovek zaměstnanců, především žen.
 
Odcházejícím zaměstnancům vyplatila francouzská společnost nadstandardní odstupné a nabídla jim rekvalifikační kurzy. Zároveň jim nabídla práci v Hesově, či v dalším výrobním závodě v Hodoníně. Kromě dopravy jim byla připravena hradit  i ubytování. Pro práci na Vysočině se však přesto rozhodlo pouze několik málo jedinců.
 
Hermelín se stále vyrábí ze sedlčanského mléka
Z pultů obchodů však Sedlčanský hermelín nezmizel. Dokonce se stále vyrábí ze sedlčanského mléka. Firma Savencia Fromage zachovala vazbu s místním dodavatelem a nabídla mu desetiletou smlouvu.
 
V roce 2020 nám skončí současná smlouva s firmou Savencia Fromage a nová bude mít platnost do roku 2025. Byla nám sice nabídnuta smlouva na deset let, ale my to odmítli s tím, že nikdy nemůžeme vědět, jak se bude trh vyvíjet. Pokud však budeme spokojeni, smlouvu s nimi prodloužíme,“ uvedl František Jirota, ředitel Mlékařského hospodářského družstva Střední Čechy.
 
Nový majitel bývalé mlékárny by mohl být znám do konce roku
Realitní kancelář, která prodej zprostředkovává, v tuto chvíli jedná s několika zájemci. Vhodného kupce by chtěla najít ještě do konce tohoto roku. Výrobní areál, včetně administrativní části a pozemků, se prodává za 2 miliony EUR. Součástí prodeje jsou i dva bytové domy s celkem deseti byty.
 
„Areál je vyklizen, veškeré technologie byly převezeny do Hesova na novou výrobní lokalitu. Z výrobního zařízení tu zůstaly jen malé pozůstatky jako nádrž na vodu a základní rozvody. Pokud zde však nový majitel bude chtít znovu vybudovat mlékárnu, je to možné,“ uvedl realitní makléř Petr Mrázek.
 
Realitní makléř zároveň potvrdil, že na areálu nejsou žádná zástavní práva. Vyvrátil tím spekulace z médií, že pozemky pod závodem jsou zatíženy exekucí. Údajně mělo jít o ztrátu, která vznikla hodonínskému závodu, když se jim v Itálii ztratil kamion s máslem.
 
Sedlčanská mlékárna přišla na svět jako vůbec první mlékárna v poválečném Československu dne 1. ledna 1950. Přivedla na svět sýr Hermelín, který byl zpočátku vyráběn pouze ručně v malém množství. V roce 1981 byla uvedena na trh Lučina.

V neděli 24. března 2019 proběhla v sedlčanské …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem „V Norsku jsem potkal kluka, který dojíždí do školy devět hodin. Říkal, že když cesta trvá méně než tři hodiny, tak si ani nerozepíná bundu,“ vypráví Matěj Kratochvíl, který se právě vrátil z pěší cesty na nejservernější cíp Evropy 14. října 2019   (16:02) Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Na Příbramsku panuje podzim a melancholické babí léto. 14. října 2019   (12:31) Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Přinášíme seznam případů, které řeší příbramští policisté 14. října 2019   (10:17) Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Martin Macík po velkém dobrodružství zdolal Rallye du Maroc, nejnáročnější test před Dakarem 2020 14. října 2019   (08:59) Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz