20. 7. svátek má Ilja

Anketa skončila: 41 % hlasujících je pro zpoplatnění Nováku

11. července 2019   (06:16)
Anketa skončila: 41 % hlasujících je pro zpoplatnění Nováku

V anketě o zpoplatnění vstupu do areálu Nového rybníka hlasovalo během 24 hodin 1 900 čtenářů


V úterý jsme vás v tomto článku informovali o možnosti zpoplatnění vstupu do areálu Nového rybníka. Přinesli jsme jak pohled starosty města, tak samotného provozovatele areálu. Názor vás všech, pro které tu areál je, už také známe. Anketa je u konce a "boj" byl velice vyrovnaný. Nakonec přeci jen zvítězila varianta „nezpoplatnit“, pro kterou hlasovalo 59 % respondentů.

Toto "věčné" téma se opět setkalo s velkým ohlasem, v anketě hlasovalo 1900 čtenářů. Z více než 50 komentářů, které se pod článkem objevily, jsme pro vás vybrali ty podle nás nejzajímavější. 

Vstupné se platilo i dříve
„Když jsem byla malá, Novák zpoplatněn byl a bylo to obyčejné, teď je to krásně zrekonstruováno, tak by se za to platit mohlo. Možná by si toho lidé více vážili."

Sportovní a gastro možnosti jsou důležitější než vstupné 
"Vstupné stálo nejdříve asi 1 a pak 4,-Kčs (co si tak pamatuji). Platily ho jen maminky s kočárky a když se šlo "na slušňáka" s rodinou. S kámošema jsme v pubertě lezli přez plot. Pak se chvíli licitovalo, že kdo jde jen na minigolf a nebo do hospody, platit nemusí. Pak se postavil venkovní plavečák a nezájem lidí Novák zabil. Na vstupném se nic nevydělá a mládež to stejně přeleze, nebo půjde jinam. Zájem a zábava lidí, program, sportovní a gastro možnosti. To je důležitější než vstupné. Je lepší koupit na Novák atrakci a dotovat provoz, než za desetinásobek sanovat škody, co udělají děti v ulicích. Vždyť si nemají ani kde hrát, dvory/hřiště už nejsou."

Stačí symbolická cena
"Ano, stačí symbolická dvacka. Možnost platby kartou (ne vždy máme drobné po kapsách). Klidně permici na měsíc za pajdu, nebo stovku. Mamky, které tam chodí denně, to rády využijí. Myslím, že lidé pochopí, že každá sranda něco stojí, a když to nebude přemrštěná částka, lidé nebudou mít problém."

Až bude čistá voda, klidně zaplatím
"Nejdřív bych něco udělala s vodou. Ať se dá celé léto koupat v čisté a nesmradlavé a pak klidně vstupné. Nicméně nevím, jestli to nehapruje třeba s takovým rákosníčkovo hřištěm, na které by se měl dostat každý, město ho neplatilo."

Jsem pro dobrovolný poplatek
"Jsem pro dobrovolný poplatek. Ne každý je skrblík a věřím, že se najdou lidé, co rádi přispějí i více. Vstupné se dá také krásně aplikovat na častější akce pro veřejnost. Nicméně zaplatit vstupné jen za to, že si jde někdo sednout na lavičku, třeba protože si chce odpočinout v přírodě nebo si jít zaběhat, to je trochu hloupé. Další řešení přijatelného vstupného je kvalitní koupatelná voda, ale ta tam dle mého názoru není."

Vybírejte spíš na akcích pořádaných městem
"Pokud chcete vydělat nějaké peníze, vybírejte nějaké rozumné vstupné na četných akcích, které město pořádá zadarmo. Lidi na ně jistě rádi přijdou i tak."

Děkujeme za účast v anketě a vaše názory.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mirDalší články

Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Opět přicházíme s pravidelným přehledem víkendových akcí. 19. července 2019   (21:16) Ve městě přibude pět kamerových bodů Ve městě přibude pět kamerových bodů Městská policie Příbram ve spolupráci s Policií ČR vytipovala sedm lokalit, kde by bylo dobré umístit nové kamerové body. Pět určených míst bude kamerami osazeno do konce letošního roku. 19. července 2019   (17:16) Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří "Kluci pracují ve dne v noci, někdy ani nespí, jen aby měli čtenáři aktuální informace,“ říká Miloslava Ritschlová, redaktorka pribram.cz 19. července 2019   (14:27) Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Nadýchal přes dvě promile 19. července 2019   (11:11) Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Dopravní nehoda omezuje provoz v Rožmitále pod Třemšínem 19. července 2019   (09:26) Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Došlo k vážnému poranění nezletilé osoby 19. července 2019   (08:50) AKTUALIZOVÁNO Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice nefunguje tak, jak bychom si představovali, většinou je prázdná,“ říká Bc. Petra Zemanová, vedoucí týmu služeb sociální péče a sociální pracovnice společnosti Alka 19. července 2019   (06:23) Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Při hasení požáru došlo k výpadku dodávky vody pro obec Lhota u Příbramě a hasiči nakonec museli hledat přírodní zdroje hasební vody 18. července 2019   (20:16) Od začátku července byly v Příbrami odchyceny dvě fenky. Na své majitele čekají v psím útulku v Lazci Od začátku července byly v Příbrami odchyceny dvě fenky. Na své majitele čekají v psím útulku v Lazci Pokud si fenky do 21 dnů od nalezení jejich majitelé nevyzvednou, budou nabídnuty k adopci 18. července 2019   (17:12) Iktové centrum příbramské nemocnice získalo mezinárodní ocenění Iktové centrum příbramské nemocnice získalo mezinárodní ocenění Centrum se zabývá léčbou cévní mozkové příhody neboli mrtvice. 18. července 2019   (14:41)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz