18. 9. svátek má Kryštof

Anketa skončila: 41 % hlasujících je pro zpoplatnění Nováku

11. července 2019   (06:16)
Anketa skončila: 41 % hlasujících je pro zpoplatnění Nováku

V anketě o zpoplatnění vstupu do areálu Nového rybníka hlasovalo během 24 hodin 1 900 čtenářů


V úterý jsme vás v tomto článku informovali o možnosti zpoplatnění vstupu do areálu Nového rybníka. Přinesli jsme jak pohled starosty města, tak samotného provozovatele areálu. Názor vás všech, pro které tu areál je, už také známe. Anketa je u konce a "boj" byl velice vyrovnaný. Nakonec přeci jen zvítězila varianta „nezpoplatnit“, pro kterou hlasovalo 59 % respondentů.

Toto "věčné" téma se opět setkalo s velkým ohlasem, v anketě hlasovalo 1900 čtenářů. Z více než 50 komentářů, které se pod článkem objevily, jsme pro vás vybrali ty podle nás nejzajímavější. 

Vstupné se platilo i dříve
„Když jsem byla malá, Novák zpoplatněn byl a bylo to obyčejné, teď je to krásně zrekonstruováno, tak by se za to platit mohlo. Možná by si toho lidé více vážili."

Sportovní a gastro možnosti jsou důležitější než vstupné 
"Vstupné stálo nejdříve asi 1 a pak 4,-Kčs (co si tak pamatuji). Platily ho jen maminky s kočárky a když se šlo "na slušňáka" s rodinou. S kámošema jsme v pubertě lezli přez plot. Pak se chvíli licitovalo, že kdo jde jen na minigolf a nebo do hospody, platit nemusí. Pak se postavil venkovní plavečák a nezájem lidí Novák zabil. Na vstupném se nic nevydělá a mládež to stejně přeleze, nebo půjde jinam. Zájem a zábava lidí, program, sportovní a gastro možnosti. To je důležitější než vstupné. Je lepší koupit na Novák atrakci a dotovat provoz, než za desetinásobek sanovat škody, co udělají děti v ulicích. Vždyť si nemají ani kde hrát, dvory/hřiště už nejsou."

Stačí symbolická cena
"Ano, stačí symbolická dvacka. Možnost platby kartou (ne vždy máme drobné po kapsách). Klidně permici na měsíc za pajdu, nebo stovku. Mamky, které tam chodí denně, to rády využijí. Myslím, že lidé pochopí, že každá sranda něco stojí, a když to nebude přemrštěná částka, lidé nebudou mít problém."

Až bude čistá voda, klidně zaplatím
"Nejdřív bych něco udělala s vodou. Ať se dá celé léto koupat v čisté a nesmradlavé a pak klidně vstupné. Nicméně nevím, jestli to nehapruje třeba s takovým rákosníčkovo hřištěm, na které by se měl dostat každý, město ho neplatilo."

Jsem pro dobrovolný poplatek
"Jsem pro dobrovolný poplatek. Ne každý je skrblík a věřím, že se najdou lidé, co rádi přispějí i více. Vstupné se dá také krásně aplikovat na častější akce pro veřejnost. Nicméně zaplatit vstupné jen za to, že si jde někdo sednout na lavičku, třeba protože si chce odpočinout v přírodě nebo si jít zaběhat, to je trochu hloupé. Další řešení přijatelného vstupného je kvalitní koupatelná voda, ale ta tam dle mého názoru není."

Vybírejte spíš na akcích pořádaných městem
"Pokud chcete vydělat nějaké peníze, vybírejte nějaké rozumné vstupné na četných akcích, které město pořádá zadarmo. Lidi na ně jistě rádi přijdou i tak."

Děkujeme za účast v anketě a vaše názory.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mirDalší články

Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Jana Puklová Havelková. To je letošní Žena regionu pro Středočeský kraj 18. září 2019   (07:33) V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit Handicapovaní klienti a jejich rodiny mají v Alce vždy dveře otevřené. Dnes budete moci vstoupit i vy 18. září 2019   (06:13) Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Nejzávažnější případ sezóny byla resuscitace jednačtyřicetiletého muže, který trpěl Romano-Wandrovým syndromem. Byl podán jeden výboj pomocí AED. Při součinnosti s ZZS byl pacient přiveden do plného vědomí. 17. září 2019   (20:20) Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32) Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Ochrana fauny ČR představila dětem zvířata, žijící v minizoo na Novém rybníku. 17. září 2019   (16:35) Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Během dvou dnů řešili příbramští policisté tři vloupání do objektů. 17. září 2019   (14:03) Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Dva bratři ve věku přes 40 let prodávali na Příbramsku drogy. Při své činnosti sice nespolupracovali, ale rozhodně si nepřekáželi. Každý měl svou specializaci, jeden se zaměřoval na kokain, druhý na marihuanu a pervitin. 17. září 2019   (13:06) Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Na program včerejšího jednání Rady města byl opětovně zařazen bod týkající se placeného parkování pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P 17. září 2019   (10:21) Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku V souvislosti s cvičením bude vyhlášen trauma plán. 17. září 2019   (09:02) Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Přinášíme informace o místech, kde se budou zdržovat policisté. 17. září 2019   (07:53)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz