vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno:   24. 9. 2020
Bohutín 4
Březnice 8
Čím 3
Dobříš 20
Dolní Hbity 2
Dublovice 2
Háje 3
Hluboš 4
Jablonná 2
Jince 3
Kamýk nad Vlt. 6
Konětopy 1
Kosova Hora 4
Krásná Hora nad Vltavou 1
Lešetice 1
Lhota u Příbramě 1
Milín 5
Mokrovraty 1
Narysov 2
Nechvalice 5
Nečín 5
Nedrahovice 2
Nová Ves pod Pleší 3
Nový Knín 4
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 1
Pičín 1
Příbram 135
Příčovy 3
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 9
Sedlčany 16
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 2
Stará Huť 9
Štětkovice 1
Suchodol 1
Svaté Pole 1
Třebsko 1
Trhové Dušníky 1
Vranovice 1
Vysoký Chlumec 1
Zbenice 1

ANKETA: Lidé se koronaviru nebojí, hysterii přisuzují mediální masáži

Nepřehlédněte
30. ledna 2020   (09:23)
ANKETA: Lidé se koronaviru nebojí, hysterii přisuzují mediální masáži

Zatímco nákaza koronavirem je hlášena ze sousedních států, podle naší ankety zůstává obava z šíření nemoci mizivá.Počet nakažených lidí nebezpečným typem koronaviru se každým dnem zvyšuje. Podle posledních statistik je ve světě 8 tisíc nemocných, obětí je 170.

Onemocnění koronavirem hlásí sousední Rakousko, Německo, Francie, Finsko, ale i vzdálenější Spojené státy nebo Kanada.

Opatření z obavy rozšíření nemoci jsou hlášené napříč celou Evropou a Asií. Například švédský nábytkářský řetězec IKEA oznámil, že dočasně uzavřel všechny své prodejny v Číně. Aerolinky British Airways zrušily lety do epicentra onemocnění, pevninské Číny.

Pražské letiště zpřísnilo kvůli koronaviru bezpečnostní opatření. Vyplnění formuláře, kontrola a informační cedule čekají na cestující, kteří létají nejen ze Šanghaje. Na toaletách a v letištních halách jsou také nádoby na dezinfekci určené k mytí rukou.

Mezi Čínou a Prahou nyní létají čtyři pravidelné linky, Česká republika prozatím odbavuje veškeré lety z nakažené oblasti. Pražské letiště pro lety z rizikových destinací vyčlenilo dvě přepážky. Zaměstnanci letiště vizuálně kontrolují zdravotní stav cestujících, při podezření na nákazu jsou poté neprodleně předáni do lékařské péče. Do pozorování stavu lidí jsou zapojeni také pracovníci pasové kontroly.

V naší anketě, kterou jsme uveřejnili na sociální síti Facebook, hlasovalo během 24 hodin 1489 lidí. Z výsledku vyplývá, že obava z onemocnění není závažná. 72% tázaných odpovědělo, že se nákazy neobává, 28% pak svůj strach vyslovilo.

„Zase uměle vyvolaná kauza odvádějící pozornost od závažnějších problémů,“ zněl jeden z komentářů pod anketou. Čtenáři upozorňovali též na skutečnost, že chřipka zabije více obyvatel, než koronavirus.

Mezi častými komentáři však znělo, že je celá záležitost spíše poplašnou zprávou, kterou přinášejí denně média, napříč celým Českem. „Média vše zveličují, jinak nemají co vysílat,“ rozčílil se diskutující. V podobném duchu pokračovaly další příspěvky, ve kterých lidé upozorňovali na přehnanou publicitu ohledně onemocnění. „Hysterie, kterou udělali novináři,“ zněl další z komentářů.

Ačkoliv lékárny hlásí prázdné sklady s ochrannými rouškami a procento prodeje dezinfekčních gelů na ruce převyšuje několikanásobně obdobnou situaci v minulý letech, lidé stav připisují pouze nastávající chřipkové epidemii.

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují onemocnění u lidí a zvířat s různým stupněm závažnosti. Koronavirus může způsobit běžné nemoci, jako je nachlazení, ale také smrtící choroby, jako těžký akutní respirační syndrom. Oběti jsou zatím jen v Číně a převážně jde o starší či už dříve jinak oslabené osoby. Na vývoji vakcíny pracují mimo jiné vědci v Číně, Rusku, Hongkongu či USA.
 
Počet nakažených lidí nebezpečným typem …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pixabay

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Řidič Octavie se podruhé narodil: Po nárazu do stromu sešrotoval auto a vyvázl s lehkým zraněním Řidič Octavie se podruhé narodil: Po nárazu do stromu sešrotoval auto a vyvázl s lehkým zraněním Muže, který usmrtil svého otce, poslal soud na deset let do vězení Muže, který usmrtil svého otce, poslal soud na deset let do vězení Starosta Příbrami a ředitel nemocnice dnes darovali krev Starosta Příbrami a ředitel nemocnice dnes darovali krev Oblastní nemocnice Příbram na oddělení odběru krve přijala dva významné dárce. 24. září 2020   (17:55) Záchranná služba zřídila bezplatné volání pro lidi s podezřením na koronavirus Záchranná služba zřídila bezplatné volání pro lidi s podezřením na koronavirus Záchranná zdravotnická služba Středočeského kraje pro obyvatele zřídila bezplatnou telefonní linku, kde v souvislosti s podezřením na nákazu covid-19 mohou získat celou řadu potřebných informací. 24. září 2020   (15:43) Drn Drn, svým velkým malotraktorem už se do Příbrami řítí MIG 21 Drn Drn, svým velkým malotraktorem už se do Příbrami řítí MIG 21 Jiří Macháček společně s kapelou usedne do kabiny stíhacího letounu v sobotu v 21:30 hodin. 24. září 2020   (14:31) Volit je možné i v případě karantény nebo izolace Volit je možné i v případě karantény nebo izolace Termín voleb do zastupitelstev krajů a třetiny senátu je stanoven na začátek října. K volbám díky speciálním opatřením budou moci i voliči, kteří jsou aktuálně v karanténě či izolaci spojené s onemocněním covid-19. 24. září 2020   (12:20) Jindřich Havelka: "Prvním a největším bohatstvím je zdraví" Jindřich Havelka: "Prvním a největším bohatstvím je zdraví" PR Víkendová studená fronta odstartuje v Příbrami topnou sezonu Víkendová studená fronta odstartuje v Příbrami topnou sezonu Bible čtivě a pro všechny. Překlad pro čtenáře 21. století představí jeho autor v Březnici Bible čtivě a pro všechny. Překlad pro čtenáře 21. století představí jeho autor v Březnici V bývalé jezuitské koleji v Březnici se dnes setkáte s teologem a překladatelem Alexandrem Flekem. Projektem moderního překladu Bible strávil s kolegy patnáct let. 24. září 2020   (08:15)
Restaurace a bary mohou po 22:00 prodávat přes okénko Restaurace a bary mohou po 22:00 prodávat přes okénko Soubor novinek vrací do hry řadu opatření, která si Češi mohou pamatovat z jara. 24. září 2020   (06:33)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz