17. 7. svátek má Martina

Alkohol za volantem přibývá, na Příbramsku bylo přistiženo již 258 řidičů

30. června 2014   (16:03)
Alkohol za volantem přibývá, na Příbramsku bylo přistiženo již 258 řidičů

Oproti stejnému období loňského roku se jedná o přírůstek 60 opilých motoristů.


O tom, že alkohol za volant nepatří, slyšíme a čteme téměř na každém rohu. Toto ponaučení ale neposlouchá čím dál tím více řidičů. Jen za poslední víkend příbramští policisté zastavili 18 řidičů ve věku od 18 do 70 let, kteří řídili pod vlivem alkoholu. Rekordmanem byl muž, kterého policie zastavila v katastru obce Hřebeny, při orientační dechové zkoušce nadýchal 1,54 promile. Nejvíce opilců za volantem bylo přichyceno v sobotu, většinou jeli z rekreačních oblastí.

Jeden řidič se pokoušel hlídce ujet

"Dvaatřicetiletý muž nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem a hlídka se ho snažila zastavit v sobotu kolem poledne. Dotyčný ale začal ujíždět směrem na Milešov, při pronásledování nereagoval na výstražná zvuková či světelná znamení. I přes obec neváhal jet rychlostí přes 100 kilometrů v hodině a bezohledně ohrožoval další účastníky silničního provozu. U obce Podmoky se ho nakonec podařilo zastavit, v jeho dechu mu policisté naměřili 0,6 promile alkoholu," informovala tisková mluvčí Monika Schindlová.

Tento případ nebyl vůbec ojedinělý. Za poslední tři měsíce se jednalo již o několikátý případ. V dubnu to byl řidič, který na zadním sedadle vezl zmálceného a okradeného majitele automobilu. Při náhodné silniční kontrole a zběsilé honičce se muže podařilo dostihnout a zadržet. V květnu to pak byla žena se 4 promile alkoholu, která ujížděla po silnici I/R v protisměru a zastavila jí až havárie do svodidel. Policie eviduje ještě několik podobných případů, které mají většinou jedno společně, a to alkohol v krvi řidičů.

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Galerie Františka Drtikola představuje práce Ivana Bukovského Galerie Františka Drtikola představuje práce Ivana Bukovského Výtvarník bydlí v Podlesí u Příbrami, v minulých dnech oslavil 70. narozeniny 17. července 2019   (18:52) Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu Zimní stadion Příbram nezeje prázdnotou ani mimo zimní sezonu. 17. července 2019   (15:58) Nadýchal za volantem více než čtyři promile, před policisty se skrývá Nadýchal za volantem více než čtyři promile, před policisty se skrývá Neviděli jste muže na fotografii? Policisté by s ním potřebovali mluvit. 17. července 2019   (13:07) Měsíc uchvátil pozornost, jasná obloha umožnila vidět zatmění pouhým okem Měsíc uchvátil pozornost, jasná obloha umožnila vidět zatmění pouhým okem Došlo k zatmění přibližně 65,3 procenta Měsíce 17. července 2019   (11:49) Tragická nehoda motorkáře Tragická nehoda motorkáře Policisté vydali tiskovou zprávu k tragické nehodě, která se odehrála v pondělí 15. července u obce Drásov 17. července 2019   (09:21) Složky IZS se budou připravovat na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Složky IZS se budou připravovat na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Po úspěšném loňském nácviku krizové situace pro případ, kdy by došlo k blackoutu, se budou letos složky Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje připravovat na možný výskyt vysoce nakažlivé nemoci. 17. července 2019   (08:14) Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko Mobilní úpravnu vody si město zapůjčilo za 27 tisíc korun měsíčně. Výsledky prozatím nasvědčují tomu, že by tato technologie mohla být vyhovující. Konečný výstup bude znám na konci tohoto léta 17. července 2019   (06:15) Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně V rámci Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata se budete moci tuto sobotu v Novém Kníně naučit sami zlato rýžovat 16. července 2019   (18:26) Oleje patří do sběrného dvora Oleje patří do sběrného dvora Co děláte s olejem po smažení či fritování? 16. července 2019   (15:13) Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Uskuteční se zde 8. podnik Zóny střední Evropy v rallycrossu. V České trofeji historických automobilů budete moci fandit i zástupkyním něžného pohlaví 16. července 2019   (13:14)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz