Alka má nové vedení

25. června 2019   (09:51)
Alka má nové vedení

Novou ředitelkou je Mgr. Lenka Mottlová, která má mnohaleté zkušenosti s řízením a rozvojem sociálních služeb pro cílovou skupinu osob se zdravotním postižením.Společnost Alka, o.p.s. ukončila výběrové řízení na ředitele společnosti, které bylo vyhlášené 19.3.2019 s termínem podávání přihlášek do 19.4.2019. Do výběrového řízení se přihlásilo 18 uchazečů a kvalita uchazečů předčila veškerá očekávání. Výběr nakonec probíhal ve třech kolech a pohovorů se účastnila také dozorčí rada organizace. Na základě posouzení všech uchazečů správní i dozorčí radou a na základě konzultací se zakladateli společnosti a odborníky na neziskový sektor i na sociální služby byla nakonec vybrána na pozici ředitele Alka, o.p.s. Mgr. Lenka Mottlová, která má mnohaleté zkušenosti s řízením a rozvojem sociálních služeb pro cílovou skupinu osob se zdravotním postižením.

Mgr. Lenka Mottlová byla jmenována od 1.7.2019 do funkce ředitelky Alka, o.p.s. na schůzi správní rady konané 13.5.2019. K 30.6.2019 zároveň byla odvolána z funkce ředitelky Kateřina Tichá, DiS., kterou správní rada jmenovala od 20.3.2019 ředitelkou po dobu probíhajícího výběrového řízení. Správní rada tímto děkuje paní ředitelce, Kateřině Tiché, DiS., za zajištění chodu organizace v tomto přechodném, leč pracovně velice náročném období.

Předsedkyně správní rady, Ing. Lucie Šťovíčková, doplňuje: „Výběr nového ředitele nebyl snadný, protože se přihlásili v hojné míře profesionálové se zkušenostmi v oboru. Náš konečný výběr ovlivnily velmi dobré reference Mgr. Lenky Mottlové z předchozích projektů, má za sebou velký kus práce a zkušenosti s oblastmi, které vnímáme nyní jako klíčové pro další rozvoj společnosti.“.
„Věříme v další profesionalizaci organizace, byť se nejedná o institucionálního poskytovatele sociálních služeb, ale o ryze komunitní projekt rodičů resp. opatrovníků osob s kombinovaným zdravotním postižením a lidí z terénu, kupříkladu speciálních pedagogů.“, vysvětluje zakladatel společnosti a člen správní rady, Ing. Leopold Roule.

Petr Holánek, člen správní rady, k tomu upřesňuje: „Naším záměrem je po určité době stagnace poskytovaných služeb zajistit nyní rozšíření počtu klientů. Chceme obnovit služby, které již dříve byly v Alce poskytovány a v posledních letech se jejich utlumení neukázalo jako přínosné. Chceme také z dlouhodobého hlediska přinést nové služby a koncepty pro rodiny a jejich handicapované členy, a to i přes to, že jde o běh na dlouhou trať a bude to zřejmě znamenat i rozšíření prostor a počtu zaměstnanců v přímé péči.“.

Mgr. Lenka Mottlová, nově zvolená ředitelka Alka, o.p.s. ke svému zvolení vysvětluje: „Pro mě je stěžejní kvalita poskytovaných služeb, její zajištění na odborné úrovni a hledání dalších možností poskytování péče s důrazem na klientovy potřeby. Zásadní je pro mě rovněž aktivní zapojení klienta do rozhodování o sobě.“. Mgr. Lenka Mottlová dále vysvětluje aktuální priority neziskové společnosti na rok 2019 a 2020: „Alka bude letos vycházet z již poskytovaných zdravotních služeb, tj. rehabilitačního lékaře a fyzioterapií, a hlavně ze sociálních služeb, tj. sociální rehabilitace, denního stacionáře, odlehčovacích služeb a sociálně aktivizačních služeb pro osoby se zdravotním postižením, které ještě v roce 2019 doplní o některé vybrané terapie“.

Mgr. Lenka Mottlová ještě doplňuje:
„Alka za poslední rok zahájila poskytování odlehčovacích služeb o víkendech pobytovou formou a byly zahájeny první terénní služby pro klienty, kdy zaměstnanci Alky jezdí přímo za klientem domů či s ním vyřizují požadované úkony v terénu mimo domov i Alku. Tyto služby vyžadují klienti mnoho let a budeme se věnovat zajištění jejich rutinního provozu až bude ukončeno jejich financování z projektu Nadačního fondu Avast.“ Nadační fond Avast podpořil projekt na rozjezd výše uvedených služeb a na integraci klientů do společnosti pro roky 2018-2019 částkou 2 mil. Kč.

„Výrazně bude zapotřebí ve střednědobém horizontu rozvíjet fyzioterapie, ergoterapie a další zdravotní služby, bez kterých nemohou naši klienti dosáhnout celoživotně maximální soběstačnosti a sebeobsluhy a vést dobrý život v rámci toho, co jim jejich postižení potenciálně umožní“, zdůrazňuje Kateřina Tichá, DiS., ředitelka a ergoterapeutka, která se plánuje této oblasti poskytovaných služeb v Alce od 1.7.2019 dále věnovat.

„Z velmi dlouhodobého hlediska se budeme zamýšlet nad modelem péče o naše klienty v situacích, kdy jejich rodiny potká nečekaná událost nebo vzhledem ke změně zdravotního stavu bude nutné zajistit péči o klienta z mnohem větší míry mimo zdroje rodiny. Chceme usilovat o takový model, aby klient byl v láskyplném prostředí co nejblíže své rodině, na kterou byl po celý život zvyklý, a nebylo nutné ho umístit do dlouhodobých ústavních zařízení. Tyto modely zatím nejsou příliš rozpracované a budeme prostřednictvím nově zvolené paní ředitelky, Mgr. Lenky Mottlové, hledat inspiraci v ČR i v zahraničí.“, říká Ing. Lucie Šťovíčková, předsedkyně správní rady.


Kateřina Tichá, DiS. pracovala během studia na přírodovědném gymnáziu jako dobrovolnice v ÚSP Stráž nad Nežárkou, ústavu pro mentálně postižené ženy. Následně studovala obor diplomovaný ergoterapeut na Vyšší zdravotnické škole J. E. Purkyně v Mostu. Po ukončení školy nastoupila jako vychovatelka a po dvou letech následně i jako třídní učitelka speciální třídy (speciální pedagog) při ZŠ Kamýk nad Vltavou. V roce 2008 se stala prvním zaměstnancem Alka, o.p.s, až do roku 2015 zde působila na pozicích ergoterapeutky, terapeutky metody Therasuit a jako pracovnice v sociálních službách. V letech 2015 – 2018 – byla zaměstnána jako ergoterapeutka Oblastní nemocnice Příbram. V roce 2016 se jí narodilo druhé dítě a po mateřské dovolené byla jmenována jako ředitelka Alka, o.p.s. po dobu probíhajícího výběrového řízení na nového ředitele.

Mgr. Lenka Mottlová vystudovala na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy obor zdravotní vědy – ošetřovatelství a dále na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity obor Rehabilitační - psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory. V současné době dokončuje studium na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy v oboru Řízení a supervize v sociálních a zdravotnických organizacích. Sedm let vykonávala pozici ředitelky příspěvkové organizace Středočeského kraje- Nalžovický zámek, poskytovatel sociálních služeb. Tato organizace v současné době poskytuje pět sociálních služeb jak ambulantního, tak pobytového charakteru pro děti i dospělé osoby s postižením. Za jejího působení došlo v dané organizaci k rozvoji poskytovaných služeb, vytvoření kvalitního týmu pracovníků a iniciaci a vytvoření kapacity pobytových sociálních služeb komunitního charakteru na území města Příbram. Paní Mgr. Mottlová má ze své praxe rovněž bohaté zkušenosti s poskytováním péče v zahraničí, kde absolvovala dlouhodobé stáže v zařízení v Rakousku a Izraeli.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Kateřina Tichá DiS

autor: topNepřehlédněte

S horkými léty roste obliba klimatizací. Jak je vybírat, provozovat a jak s nimi naložit, až doslouží? S horkými léty roste obliba klimatizací. Jak je vybírat, provozovat a jak s nimi naložit, až doslouží? Dlouhodobě velmi horká léta zvyšují mezi lidmi zájem o klimatizace. 13. července 2020   (09:52) Nepřehlédněte Naučná stezka Olšina představí návštěvníkům neznámou Šumavu, k vidění bude i budka pro ptáky lidské velikosti Naučná stezka Olšina představí návštěvníkům neznámou Šumavu, k vidění bude i budka pro ptáky lidské velikosti Realizace trvala necelý rok a vyžádala si náklady přes 24 milionů korun. 10. července 2020   (20:44) Nepřehlédněte Jaroslav Starka: Když se liga nedohraje, my nepadáme, jsem nadšený Jaroslav Starka: Když se liga nedohraje, my nepadáme, jsem nadšený Pro šéfa příbramských fotbalistů nepřichází v úvahu další posunutí termínové listiny kvůli karvinské karanténě. "Už teď se to posunulo o pár dní ve druhé lize kvůli Třinci, teď i první liga. Lidi mají pak dovolené, všechno je domluvené, plánujeme nějaký start přípravy na další sezonu. Za mě to prostě nejde," prohlásil prezident 1.FK Příbram Jaroslav Starka. 3. července 2020   (08:07) Nepřehlédněte Nebudu někde zalezlý a nebudu zticha, říká jednatel Nemocnice Na Pleši Nebudu někde zalezlý a nebudu zticha, říká jednatel Nemocnice Na Pleši Jestli někdo něco udělal špatně, tak se to vyšetří a nikdo nebude lhát a podvádět, aby se to zakrylo,“ napsal na sociální síti Roman Šmucler, jednatel Nemocnice Na Pleši 2. července 2020   (10:19) Nepřehlédněte Trpíte nespavostí? Na vině je často špatná životospráva, stres, ale i některé nemoci Trpíte nespavostí? Na vině je často špatná životospráva, stres, ale i některé nemoci Nespavostí trpí podle různých odhadů 10–15 % lidí, u onkologicky nemocných je odhadováno, že až 75 %. 1. července 2020   (17:49) Nepřehlédněte


Další články

U Vojkova se čelně střetl Superb s traktorem, policisté silnici uzavřeli U Vojkova se čelně střetl Superb s traktorem, policisté silnici uzavřeli V zahraničí se nakazilo koronavirem již devět Čechů V zahraničí se nakazilo koronavirem již devět Čechů Kometa Neowise rozzářila noční oblohu Kometa Neowise rozzářila noční oblohu Z příbramské firmy Byznys software je nyní Solitea Z příbramské firmy Byznys software je nyní Solitea S horkými léty roste obliba klimatizací. Jak je vybírat, provozovat a jak s nimi naložit, až doslouží? S horkými léty roste obliba klimatizací. Jak je vybírat, provozovat a jak s nimi naložit, až doslouží? Dlouhodobě velmi horká léta zvyšují mezi lidmi zájem o klimatizace. 13. července 2020   (09:52) Nepřehlédněte Prostředky z transparentního účtu se bude pomáhat  i děkovat Prostředky z transparentního účtu se bude pomáhat i děkovat Na začátku dubna město Příbram vyhlásilo veřejnou sbírku, kam mohli a doposud mohou přispět všichni, kteří chtějí pomoci osobám postiženým koronavirem nebo poděkovat těm, kteří se o pomoc zasloužili. 13. července 2020   (09:25) Železniční zastávka na sídlišti odhaluje svou konečnou podobu. Poslouží i postiženým Železniční zastávka na sídlišti odhaluje svou konečnou podobu. Poslouží i postiženým Pivní novinky: Čím malé pivovary v okolí Příbrami ochutí léto? Pivní novinky: Čím malé pivovary v okolí Příbrami ochutí léto? Prázdniny jsou časem vstřebávání nových zážitků. Minipivovary z Příbrami a okolí zahájily sezonu a tradiční portfolio rozšiřují o letní nabídku piv. 13. července 2020   (06:22) Milovníci dobrého jídla a pití si přijdou na své. Na konci prázdnin bude Piknik na Nováku Milovníci dobrého jídla a pití si přijdou na své. Na konci prázdnin bude Piknik na Nováku Organizátoři a stánkaři, kterých bude na akci více než v minulých letech, připraví bohatou nabídku ze všech světových kuchyní. 12. července 2020   (19:52)
ANO si v průzkumech dál udržuje pozici suverénně nejsilnějšího uskupení na české politické scéně ANO si v průzkumech dál udržuje pozici suverénně nejsilnějšího uskupení na české politické scéně ANO ve volebním modelu s náskokem dál vede před Piráty a ODS. 12. července 2020   (16:49) Ministerstvo zdravotnictví eviduje první případy nákazy koronavirem na dovolených Ministerstvo zdravotnictví eviduje první případy nákazy koronavirem na dovolených Výsledek řízení k likvidaci hald u Příbrami bude během prázdnin Výsledek řízení k likvidaci hald u Příbrami bude během prázdnin Příbramské uranové ložisko se rozkládá od Kamenné po Dubenec. Rozlohu má 52 km², délku téměř 25 kilometrů a šířku až čtyři kilometry 12. července 2020   (09:56) Na českých silnicích začíná téměř čtyřměsíční sčítání intenzity dopravy Na českých silnicích začíná téměř čtyřměsíční sčítání intenzity dopravy Přes 4000 lidí, takzvaných sčítačů, bude až do konce října sledovat provoz na přibližně 6500 úsecích všech tříd silnic. 12. července 2020   (08:03) Řidič u Rožmitálu vylétl ze silnice a zdemoloval Octavii Řidič u Rožmitálu vylétl ze silnice a zdemoloval Octavii Policisté šetří příčiny dopravní nehody mezi obcemi Rožmitál pod Třemšínem a Skuhrov na Příbramsku. 11. července 2020   (21:01) Stát připravuje snížení spotřební daně za naftu, možná až o 2 Kč Stát připravuje snížení spotřební daně za naftu, možná až o 2 Kč Snížení daně by mělo být plošné pro nákladní i osobní auta. 11. července 2020   (19:16) Ochočil si krkavce, kvůli ničení nábytku ho odložil do záchranné stanice Ochočil si krkavce, kvůli ničení nábytku ho odložil do záchranné stanice „Bohužel zpět do přírody nelze vracet zvířata zvyklá na soužití s člověkem. Pamatuji si příběh straky, která utekla ze zajetí a v parku přilétala lidem na hlavu, aby jim klovala sluneční brýle. Kdyby se takto choval krkavec, hrozilo by to kvůli jeho velikosti úrazem. Musí tedy žít do smrti v zajetí,“ říká jeho ošetřovatel. 11. července 2020   (15:30) První střet husitských bitev se udál u Živohoště na Příbramsku, bitvy trvaly 15 let První střet husitských bitev se udál u Živohoště na Příbramsku, bitvy trvaly 15 let Vítězství husitů na Vítkově pod vedením Jana Žižky vedlo ke konci první křížové výpravy. 11. července 2020   (12:08) Vasilův rubáš dnes večer pobaví vtipnými texty i chytlavými melodiemi Vasilův rubáš dnes večer pobaví vtipnými texty i chytlavými melodiemi Kapela zahraje dnes večer na Nováku. Dokáže pobavit nejen příznivce folku, zcela jistě nadchne i fanoušky ostřejšího punku. 11. července 2020   (08:36) Po horkém pátku přichází ochlazení. Příští týden se tropického počasí nedočkáme Po horkém pátku přichází ochlazení. Příští týden se tropického počasí nedočkáme Naučná stezka Olšina představí návštěvníkům neznámou Šumavu, k vidění bude i budka pro ptáky lidské velikosti Naučná stezka Olšina představí návštěvníkům neznámou Šumavu, k vidění bude i budka pro ptáky lidské velikosti Nepřehlédněte Hasiči letos podruhé prověřovali spolupráci s vodními záchranáři na Slapech Hasiči letos podruhé prověřovali spolupráci s vodními záchranáři na Slapech Cvičení bylo zaměřeno na ověření akceschopnosti a komunikace s vodní záchrannou službou. 10. července 2020   (18:15) Olga Lounová a Dalibor Gondík slavnostně otevřeli nový autosalon Hyundai v Příbrami Olga Lounová a Dalibor Gondík slavnostně otevřeli nový autosalon Hyundai v Příbrami PR Re-use centra vdechnou věcem další život. Nové otevřeli v Jincích Re-use centra vdechnou věcem další život. Nové otevřeli v Jincích Místa, která schraňují nepotřebné, ale stále použitelné předměty, nejsou v českých městech novinkou. Sortiment Re-use centra v Jincích se po měsíci fungování plní rozmanitou nabídkou – sportovním náčiním, nádobím nebo hračkami. 10. července 2020   (13:20) Dohodáři zřejmě dostanou náhrady 350 korun za den Dohodáři zřejmě dostanou náhrady 350 korun za den Takzvaní dohodáři budou moci podle předlohy žádat o příspěvek zpětně za období od 12. března do 8. června. Celkem tedy dosáhnou až na 31.150 korun. 10. července 2020   (10:46) STAN: Kraj tvrdí, že je transparentní, ale z jeho účtu nekontrolovaně odtekly miliony STAN: Kraj tvrdí, že je transparentní, ale z jeho účtu nekontrolovaně odtekly miliony "Středočeský kraj tvrdí, že je transparentní, ale z jeho účtu nekontrolovaně odtekly miliony za externí právní služby," uvedli v tiskové zprávě Starostové a nezávislí. 10. července 2020   (08:10) Terénní triatlon v Podlesí se letos protáhne na dva týdny Terénní triatlon v Podlesí se letos protáhne na dva týdny I přes nepřízeň okolností se organizátorům amatérského triatlonu Brdonoš podařilo alespoň částečně zachovat letošní 12. ročník. Pro dospělé bude připravena plavecká, cyklistická i běžecká trať. Startovné je zdarma. 10. července 2020   (06:20) Velkolepá podívaná začíná: Lidé mohou na obloze spatřit kometu Neowise Velkolepá podívaná začíná: Lidé mohou na obloze spatřit kometu Neowise Čtyři procenta Čechů nejí maso, novým trendem je flexitariánství Čtyři procenta Čechů nejí maso, novým trendem je flexitariánství Češi patří k národům, které do svého jídelníčku zahrnují maso pravidelně. Alespoň jednou týdně si ho dopřeje 82 procent mužů a 77 procent žen. 9. července 2020   (19:23) Výrok o "novodobém gestapu" míří po 37 letech znovu k soudu Výrok o "novodobém gestapu" míří po 37 letech znovu k soudu Za impulzivní výrok o novodobém gestapu se hned začala žena omlouvat, přesto skončila před Okresním soudem v Příbrami s obžalobou za útok na státní orgán... 9. července 2020   (17:11) Vážná nehoda uzavřela Strakonickou. Pro zraněnou řidičku spěchal vrtulník Vážná nehoda uzavřela Strakonickou. Pro zraněnou řidičku spěchal vrtulník Meteorologové varují: V pátek budou velmi silné bouřky, které doprovodí silný vítr a kroupy Meteorologové varují: V pátek budou velmi silné bouřky, které doprovodí silný vítr a kroupy Vítr může v poryvech dosáhnout rychlosti až 70 kilometrů v hodině a může lámat větve. 9. července 2020   (13:17) Středočeské nemocnice dostanou dotace na krytí výdajů v souvislosti s COVID-19, do Příbrami míří přes 18 milionů Středočeské nemocnice dostanou dotace na krytí výdajů v souvislosti s COVID-19, do Příbrami míří přes 18 milionů Celkem 152,68 milionu korun poskytne oblastním nemocnicím ze svého rozpočtu Středočeský kraj pro krytí dodatečných výdajů nad rámec stanovených standardních výdajů oblastních nemocnic, a to na zajištění ochrany veřejného zdraví v souvislosti s pandemií COVID-19. Rozhodli o tom středočeští zastupitelé na svém mimořádném jednání 9. července 2020. 9. července 2020   (11:58) Nemocnice nespí ani v létě, letní režim je letos jiný Nemocnice nespí ani v létě, letní režim je letos jiný Zdražování pohonných hmot pokračuje, oproti minulému týdnu zhruba o dvacetník Zdražování pohonných hmot pokračuje, oproti minulému týdnu zhruba o dvacetník Na Příbramsku nakoupíte litr Naturalu v průměru za 27,89 Kč/l, naftu pak za 27,54 korun. 9. července 2020   (10:00) Žena se zákazem řízení ujížděla policejní hlídce. Neujela, nezvládla jízdu a narazila do stromu Žena se zákazem řízení ujížděla policejní hlídce. Neujela, nezvládla jízdu a narazila do stromu Česku se daří čerpat evropské peníze. Příbram je se svými žádostmi úspěšná už tři roky v řadě Česku se daří čerpat evropské peníze. Příbram je se svými žádostmi úspěšná už tři roky v řadě Úspěšnost českých projektů při získávání evropských financí se v posledních měsících zvedla o několik příček a ČR se tak dostala do horní poloviny evropské osmadvacítky. Město Příbram nemá v posledních třech letech žádnou neúspěšnou dotační žádost. 9. července 2020   (06:26) Se staršími telefony od března bez internetu. Vodafone vypne 3G sítě Se staršími telefony od března bez internetu. Vodafone vypne 3G sítě Klienti Vodafonu, kteří aktuálně v síti 3G využívají mobilní internet, si budou muset vyměnit mobil. 8. července 2020   (20:13) V Tochovicích narazil řidič Fordu do čistícího vozu, policisté silnici uzavřeli V Tochovicích narazil řidič Fordu do čistícího vozu, policisté silnici uzavřeli Letošní červen byl nejdeštivější za posledních 60 let Letošní červen byl nejdeštivější za posledních 60 let Sněmovna schválila zrušení daně z nabytí nemovitostí Sněmovna schválila zrušení daně z nabytí nemovitostí Předlohu nyní musí ještě posoudit Senát a podepsat prezident. 8. července 2020   (11:38)


Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz