2. 12. svátek má Blanka

7krát3, Berenika Kohoutová, Vypsaná fixa. Jaké další hvězdy letos dostaly pozvánku do Příbrami?

8. března 2021   (16:24)
7krát3, Berenika Kohoutová, Vypsaná fixa. Jaké další hvězdy letos dostaly pozvánku do Příbrami?
foto: pribram.cz

Program klubu Junior, Lesního divadla Skalka a letního kina v Příbrami se plní a s pozitivním očekáváním myslí na budoucí diváky. Novinkou pro organizátory příbramských akcí je sdílený kalendář, aby do sebe termíny vystoupení po rozjezdu klubů a kulturních scén „nenarážely“.


Zatím se do hudebních klubů a na divadelní scény nepodíváme, interprety a soubory mají ale kulturní instituce již alespoň předjednané pro další měsíce. O programové naplnění příbramského klubu Junior, Lesního divadla Skalka a Letního kina Příbram se z větší části stará Městské kulturní centrum Příbram (MKC). A seznam akcí letošního roku slibuje zajímavá jména.
 

Festival bude. Na podzim
„V Junior klubu se ukáží představitelé aktuální scény 7krát3, The Atavists, Berenika Kohoutová nebo Noisy Pots. Na konec září pak chystáme v letním kině závěrečný festival. Jako ochutnávku bych zmínil vystoupení kapel Vypsaná fixa, E!E nebo dj Roxtara,“ prozrazuje vedoucí MKC Vlastimil Ševr.
 
Program Lesního divadla Skalka bude mít v sezóně 2021 opět žánrově pestré rozpětí. Děti se seznámí s pohádkovými příběhy Lotrando a Zubejda, O strašidelném nádraží nebo O hloupém Honzovi. Svůj prostor dostanou také ochotnické spolky Divadlo Skalka nebo Divadlo Za vodou s hrou Mise na Mars. Stejně jako každý rok zavítá do přírodního prostoru Divadlo A. Dvořáka Příbram.
 
„Z hudební produkce se mohou diváci těšit na koncert Clarinet Factory, Příbramskou filharmonii nebo dj set legendy české taneční scény Pavla Bidla se zpěvačkou Tonyou Graves,“ přidává Vlastimil Ševr. Závěrečným bonbonkem bude v lesním divadle představení Caveman a Cavewoman.
 

Zdravá, ne dravá konkurence
Přírodnímu divadlu se v loňském dostalo pod taktovkou MKC mnohem větší programové pozornosti než dříve. Celkovou kulturní nabídku v Příbrami také rozšířil po rekonstrukci znovu otevřený klub Junior. Volnočasové vyžití v regionu roste i díky dalším aktivitám.
 
Co může na jedné straně znamenat pozitivum, přinese na druhé třeba menší divácký zájem a některé akce tak mohou zapadnout.I nad tím přemýšlíme. Před několika dny jsme dokončili webové stránky a platformu Kalendář akcí pro organizátory, který je primárně určený promotérům na území města Příbram,“ představuje variantu řešení Vlastimil Ševr. Právě nová platforma má zabránit termínovým střetům jednotlivých událostí. S nabídkou se připojit osloví MKC co nejvíce organizátorů akcí v Příbrami. „Pokud lidé pořádají zajímavou akci, mohou se ozvat ohledně detailů pro registraci i sami na e-mailové adresy MKC,“ dodává Vlastimil Ševr.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální … Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Přednáška o díle jednoho z nejznámějších českých fotografů v Galerii Františka … V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob Krizový štáb ORP Příbram byl aktivován, první schůzka, při které byla zmapována … O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout Sněžit má i na začátku příštího týdne. Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží V ostatních městech vidíme nové zajímavé projekty a můžeme jen závidět. Právě proto … Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Příbramští kriminalisté prošetřují důvod vzniku požáru řadové garáže v Březnické … Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Lidé na sociálních sítích si začali z nefunkčních semaforů v Příbrami dělat … Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Prosinec a první část ledna bude v Galerii Františka Drtikola mimo jiné patřit … Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Motocykl neměl registrační značky a muž má platný zákaz řízení.
Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Řidič osobního auta zemřel dnes poté, co na silnici mezi Vysokým Chlumcem a Týnčany …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz