Známe jména kandidátů do Senátu za Příbram, ANO nikoho nenasadí
28. července 2020 (20:10)
foto: pribram.cz, ČTK
ANO v minulosti počítalo s kandidaturou bývalého příbramského starosty Jindřicha Vařeky, už před časem ale oznámil, že se o hlasy voličů ucházet nebude.
Do senátních voleb na Příbramsku se letos hlásí osm kandidátů, o jednoho méně než před šesti lety. Lhůta pro podání přihlášek skončila dnes v 16:00, řekla ČTK vedoucí odboru práva a veřejných zakázek na příbramské radnici Radka Škubalová. Jména kandidátů nesdělila. Senátorské křeslo chce obhajovat bývalý starosta Sedlčan Jiří Burian (ODS), naopak ANO do volebního klání nakonec nezasáhne.
ANO v minulosti počítalo s kandidaturou bývalého příbramského starosty Jindřicha Vařeky, už před časem ale oznámil, že se o hlasy voličů ucházet nebude. Podle Vařeky by to vzhledem k jeho dalším životním plánům nebylo rozumné. Předsedkyně středočeské organizace ANO a hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová dnes sdělila, že ANO na Příbramsku nemá kandidáta.
Za ČSSD se bude kandidovat ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada, za KSČM záchranář Jindřich Havelka a za STAN starosta Petrovic a krajský zastupitel Petr Štěpánek.
Piráti do senátního klání nasadí středoškolskou učitelku Simonu Luftovou a TOP 09 příbramského zastupitele a někdejšího místostarostu Václava Švendu. Server Aktuálně.cz dnes uvedl, že na Příbramsku chce kandidovat i dramaturgyně Jiřina Rosáková, manželka moderátora Jana Rosáka. O hlasy voličů se bude ucházet jako společná kandidátka Strany zelených a hnutí Senátor 21. Jako priority si Rosáková vytyčila ochranu veřejnoprávních médií a tvorbu zákonů, které budou předcházet výkyvům klimatu, napsal server.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Pozor! Ve Středočeském kraji platí kvůli vedrům a suchu mimořádná opatření. Rozdělávání ohně je zakázáno
Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje upozorňuje obyvatele na mimořádně vysoké …
AKTUÁLNĚ
Proč většina lidí při ohrožení ztuhne? Pravda, o které se moc nemluví
Když se člověk ocitne v ohrožení, málokdy reaguje tak, jak si představuje. Většina …
LIFESTYLE
Záhada opuštěného sídla králů: Na Vrškamýku dodnes straší krutý rytíř
V hlubokých lesích nad řekou Vltavou se ukrývá jedno z nejvýznamnějších míst české …
TIP NA VÝLET
Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny spadly i o několik korun
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 39,90 Kč …
DOPRAVA
Chystáte se na vodu? Ne všechny řeky mají dost vody, před cestou si ověřte jejich sjízdnost
S blížícími se letními prázdninami a obdobím dovolených začínají tisíce Čechů plánovat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Čekalík Kids Vol. 1: Vodník Pěnkava připlouvá — ideální odměna za školní rok
Na poslední školní den děti v Příbrami rozhodně nezapomenou. V pátek 26. června se u …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bolest, práce a spravedlnost. Má mít Česko menstruační volno?
Menstruační volno je téma, které se v posledních měsících dostává do popředí veřejné …
ANKETA
Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí
Turistika je obrovským trendem a Češi stále častěji vyrážejí do rakouských Alp nebo …
NÁZOR
Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění
Když dítě odmítá kontakt s jedním z rodičů, žádný soud ani pokuty nedokážou změnit …
AKTUÁLNĚ
Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou
Stačí jedno odpoledne na pláži bez klobouku nebo hodina v rozpáleném autě a lidský …
NEPŘEHLÉDNĚTE




