Změny čekají Milínskou a Husovu ulici
31. srpna 2018 (17:11)
„Na Příbram myslíme i v jiných věcech než je obchvat,“ sdělil při své dnešní návštěvě našeho města ministr dopravy Dan Ťok. Dále informoval, že koncem tohoto roku se začnou projektovat úpravy Milínské ulice, která je velmi přetížená. „Doufám, že v nejbližší době po zpracování projektu a vysoutěžení zhotovitele, zde začne ŘSD pracovat,“ dodal ministr. Bude se jednat o společnou investici ŘSD a města, která by měla zajistit zklidnění dopravy, větší bezpečnost na přechodech, možná vznikne i kruhový objezd. „Nebude to závratná suma, předběžně si myslím, že půjde o částku kolem 10 milionů,“ vyjádřil se ministr k předpokládaným nákladům, které si úpravy vyžádají.
„Dále budou odstraněny koleje vlečky z Husovy ulice. Nejedná se sice o nic zásadního, přesto to pomůže plynulosti dopravy,“ potěšil ministr Ťok řidiče, kteří často projíždějí ulicí vedoucí kolem Kauflandu na Březové Hory.
Poslední změnou, je přislíbení vybudování již plánované železniční zastávky Příbram – sídliště, která by měla začít fungovat v příštím roce.
„Dále budou odstraněny koleje vlečky z Husovy ulice. Nejedná se sice o nic zásadního, přesto to pomůže plynulosti dopravy,“ potěšil ministr Ťok řidiče, kteří často projíždějí ulicí vedoucí kolem Kauflandu na Březové Hory.
Poslední změnou, je přislíbení vybudování již plánované železniční zastávky Příbram – sídliště, která by měla začít fungovat v příštím roce.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk
Další články
Do Příbrami dorazila móda z jihu Evropy. Otevřel se nový butik ALTA
Jaro letos v Příbrami nepřineslo jen teplejší počasí, ale i nový módní vítr. Na konci …
PR
Příbram ovládne v sobotu 11. ročník České Route 66
Návštěvníci této oblíbené události uvidí na čtyři stovky vystavených plechovek a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo
Nedostatek parkovacích míst v Příbram je problém, který jako místní obyvatel vnímám …
NÁZOR
Kocouři vydřeli pětisetovou bitvu. Příbram porazila Odolenu Vodu 3:2
Volejbalisté VK Trox Příbram mají za sebou mimořádně dramatické utkání. V domácím …
SPORT
TripperGo! dobývá Svatou Horu – dobrodružství pro celou rodinu
V neděli 12. dubna ožije příbramská Svatá Hora netradičním dobrodružstvím. Dorazí sem …
AKTUÁLNĚ
Zámek Březnice v pořadu Skryté skvosty. Česká televize odvysílá díl už 9. dubna
Zámek Březnice se objeví v dalším dílu dokumentárního cyklu Skryté skvosty, který …
HISTORIE
V sobotu bude Kulturní dům v Příbrami opět hostit jednu z největších českých burz minerálů
Burza pro návštěvníky začíná v 8.30 ráno a končí ve 14 hodin. Vystavovat zde bude 90 …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ranní mrazy udeřily: úroda je v ohrožení, pěstitelé mají před sebou kritické dny
Velikonoční oteplení nás příjemně naladilo na jaro, ale návrat k realitě byl nečekaně …
AKTUÁLNĚ
Policisté i tento týden budou sledovat rychlostní limity. Kde se s nimi můžete potkat?
Policisté na Příbramsku v dubnu zesílí dohled nad bezpečností silničního provozu. …
DOPRAVA
Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové
Ve čtvrtek 9. dubna od 17 hodin se v sále restaurace v Pičíně uskuteční beseda s …
HISTORIE





