21. 1. svátek má Běla

Zloději v Dobříši vyrýpávají i kytky z truhlíků

9. listopadu 2019   (18:49)
Zloději v Dobříši vyrýpávají i kytky z truhlíků

Lidem mizí kytky z truhlíků za okny, okrasné dýně a listopadky od vchodových dveří a vysazené thuje


Už dávno se nekradou jen peníze, auta, motorky a drahá kola. Zloději jsou čím dál více nenechaví, berou doslova vše, co jim přijde pod ruce. A policisté se nestačí divit. Ztrácejí se peřiny, nafukovací labutě, růžence, čokolády, rybičky v tomatě. Kuriozitami bychom mohli pokračovat. Zloději navíc nejsou jen drzí, ale často i hodně hladoví. Někteří z nich se občerství přímo na místě činu.

Ne všechny ztráty se však dostanou až do policejního spisu. Je spoustu menších krádeží, nad kterými člověk poté, co se vyzuří, jen mávne rukou. Přitom možná nenechavec, který si vezme „všude něco“, se nakonec ve výsledku obohatí daleko více, než lupič, o kterém se píše v černé kronice.

Jeden takový se v těchto dnech pohybuje po Dobříši a Staré Huti. Specializuje se výhradně na květiny a podzimní dekorace. Vyrýpává lidem kytky z truhlíků za okny, krade okrasné dýně od vchodových dveří, bere listopadky. Nepohrdl ani metr vysokou thují, kterou si majitelé vysadili před svůj rodinný dům. Když se truhlík dobře nosí, vezme ho rovnou celý. Zanechává za sebou většinou jen prázdné podmisky.

Obyvatelům tak nezbývá, než si truhlíky pevně přidělat k parapetům a pak už jen doufat, že dotyčný zloděj má zcela jiný vkus na květiny než oni. Na malebné neoplocené předzahrádky rodinných domků se budeme tedy i nadále muset jezdit dívat až na Jižní Moravu. Ve Středních Čechách by udržování takové zahrádky mohlo být vcelku dosti nákladné.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto Markéta Malcová
DobříšskoDalší články

Teplárna dokončuje přestavbu kotlů na štěpku, slibuje snížení ceny tepla Teplárna dokončuje přestavbu kotlů na štěpku, slibuje snížení ceny tepla Koncem minulého týdne proběhla úspěšná tlaková zkouška jednoho z rekonstruovaných kotlů. 21. ledna 2020   (17:25) Tma, zakalená a ledová voda. Potápěči se na Orlíku vydávají do padesátimetrové hloubky, aby lidem našli jejich rodné domy Tma, zakalená a ledová voda. Potápěči se na Orlíku vydávají do padesátimetrové hloubky, aby lidem našli jejich rodné domy „Vylovil jsem jedné starší paní cihlu z jejího domku na Radavě. Podařilo se mi ho nafilmovat. Když jsem jí video věnoval, plakala štěstím, že mohla ještě jednou v životě vidět svůj rodný dům,“ říká potápěč Jiří Soukup 21. ledna 2020   (13:55) Jan Konvalinka: Podstatné je, aby se s bazénem konečně začalo něco dělat, než ho budeme muset pro havarijní stav zavřít Jan Konvalinka: Podstatné je, aby se s bazénem konečně začalo něco dělat, než ho budeme muset pro havarijní stav zavřít Starosta města Příbrami reaguje na pondělní jednání zastupitelstva, kdy jedním z témat byla přestavba akvaparku 21. ledna 2020   (11:18) Příbram v únoru vyhlásí soutěž na rekonstrukci akvaparku Příbram v únoru vyhlásí soutěž na rekonstrukci akvaparku Stěžejní informací, která ze soutěže vyplyne, bude cena. 21. ledna 2020   (08:43) Starostka Dobříše rezignovala na svou funkci Starostka Dobříše rezignovala na svou funkci Dobříšští zastupitelé si zvolí nového starostu na svém příštím zasedání dne 27. ledna 2020 21. ledna 2020   (06:25) Příbram plánuje úpravy náměstí J. A. Alise na Březových Horách Příbram plánuje úpravy náměstí J. A. Alise na Březových Horách Vyhlášení architektonické soutěže navrhli místní lidé, radnici se nápad zamlouvá 20. ledna 2020   (19:15) Sledujte s námi dnešní zastupitelstvo, program má jen 8 bodů Sledujte s námi dnešní zastupitelstvo, program má jen 8 bodů Klidný a rychlý průběh může narušit diskuze o rekonstrukci akvaparku, která oficiálně zatím není na programu. 20. ledna 2020   (15:48) Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Nechtěl uposlechnout výzvy policie 20. ledna 2020   (14:02) V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na  -8 °C V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na -8 °C V noci na úterý se vytvoří četné mrznoucí mlhy. Během úterního dne se mohou přechodně rozpustit a v noci na středu znovu vytvořit. 20. ledna 2020   (12:08) Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji S klesajícími teplotami přibývá bezdomovců v místech, kde to ostatním lidem není příjemné. Navíc se do Příbrami vrátilo několik lidí bez domova, kteří byli mezi svátky propuštěni z psychiatrických léčeben. Teď jsou na ulici. 20. ledna 2020   (09:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz