Zloději v Dobříši vyrýpávají i kytky z truhlíků

9. listopadu 2019   (18:49)
Zloději v Dobříši vyrýpávají i kytky z truhlíků

Lidem mizí kytky z truhlíků za okny, okrasné dýně a listopadky od vchodových dveří a vysazené thujeUž dávno se nekradou jen peníze, auta, motorky a drahá kola. Zloději jsou čím dál více nenechaví, berou doslova vše, co jim přijde pod ruce. A policisté se nestačí divit. Ztrácejí se peřiny, nafukovací labutě, růžence, čokolády, rybičky v tomatě. Kuriozitami bychom mohli pokračovat. Zloději navíc nejsou jen drzí, ale často i hodně hladoví. Někteří z nich se občerství přímo na místě činu.

Ne všechny ztráty se však dostanou až do policejního spisu. Je spoustu menších krádeží, nad kterými člověk poté, co se vyzuří, jen mávne rukou. Přitom možná nenechavec, který si vezme „všude něco“, se nakonec ve výsledku obohatí daleko více, než lupič, o kterém se píše v černé kronice.

Jeden takový se v těchto dnech pohybuje po Dobříši a Staré Huti. Specializuje se výhradně na květiny a podzimní dekorace. Vyrýpává lidem kytky z truhlíků za okny, krade okrasné dýně od vchodových dveří, bere listopadky. Nepohrdl ani metr vysokou thují, kterou si majitelé vysadili před svůj rodinný dům. Když se truhlík dobře nosí, vezme ho rovnou celý. Zanechává za sebou většinou jen prázdné podmisky.

Obyvatelům tak nezbývá, než si truhlíky pevně přidělat k parapetům a pak už jen doufat, že dotyčný zloděj má zcela jiný vkus na květiny než oni. Na malebné neoplocené předzahrádky rodinných domků se budeme tedy i nadále muset jezdit dívat až na Jižní Moravu. Ve Středních Čechách by udržování takové zahrádky mohlo být vcelku dosti nákladné.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto Markéta Malcová
Dobříšsko

Další články

Strakonická zažívá další komplikace. Řidič superbu skončil za svodidly na střeše Strakonická zažívá další komplikace. Řidič superbu skončil za svodidly na střeše Nakaženou dívku zaskočily nenávistné reakce: Vyhrožovali mi, že mě pobodají nebo rozbijí hlavu Nakaženou dívku zaskočily nenávistné reakce: Vyhrožovali mi, že mě pobodají nebo rozbijí hlavu U Lazska narazil taxík do stromu, řidiče odvezli do nemocnice U Lazska narazil taxík do stromu, řidiče odvezli do nemocnice Hasiči museli zraněného muže z vozidla vyprostit. 3. srpna 2020   (08:39) Fanoušci vojenských a historických aut zbystřete: Až sto vozů se předvede v Rožmitále pod Třemšínem Fanoušci vojenských a historických aut zbystřete: Až sto vozů se předvede v Rožmitále pod Třemšínem Druhý srpnový víkend se do Rožmitálu pod Třemšínem sjedou vojenská a historická vozidla. Hlavní program se odehraje během soboty 8. srpna, kdy posádky čeká orientační závod, návštěvníky pak zábavné odpoledne s hudbou. 3. srpna 2020   (06:16) Růžička v Letech vyzval k odsouzení projevů anticikanismu Růžička v Letech vyzval k odsouzení projevů anticikanismu Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holocaustu připomněl také více než tři tisíce Romů povražděných nacisty v noci na 3. srpen 1944 při likvidaci takzvaného cikánského rodinného tábora v Osvětimi. 2. srpna 2020   (16:03) Na transparentní účet pro rodinu zemřelých ve Lhotě bylo zatím vybráno téměř 70 tisíc Na transparentní účet pro rodinu zemřelých ve Lhotě bylo zatím vybráno téměř 70 tisíc Hygienici opět zkontrolovali kvalitu vody na koupalištích. Na některých místech doporučují po vykoupání sprchu Hygienici opět zkontrolovali kvalitu vody na koupalištích. Na některých místech doporučují po vykoupání sprchu Kvalita vody na některých přírodních koupalištích se zhoršila. Nový rybník v Příbrami má vodu na nejlepším stupni. 2. srpna 2020   (10:49) Z Lázu znělo cinkání postrojů a řehtání koní Z Lázu znělo cinkání postrojů a řehtání koní Stovky lidí přilákala soutěž tažných koní nedaleko Příbrami 2. srpna 2020   (07:28) V budově léčebny dlouhodobě nemocných v příbramské nemocnici oznámil anonym bombu V budově léčebny dlouhodobě nemocných v příbramské nemocnici oznámil anonym bombu
Dvě hasičské jednotky vyjížděly k požáru bytového domu, jednalo se o grilování Dvě hasičské jednotky vyjížděly k požáru bytového domu, jednalo se o grilování Policisté byli připraveni v případě skutečného zahoření pomoci hasičům s evakuací obyvatel. 1. srpna 2020   (20:17)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz