13. 11. svátek má Tibor

Zloději v Dobříši vyrýpávají i kytky z truhlíků

9. listopadu 2019   (18:49)
Zloději v Dobříši vyrýpávají i kytky z truhlíků

Lidem mizí kytky z truhlíků za okny, okrasné dýně a listopadky od vchodových dveří a vysazené thuje


Už dávno se nekradou jen peníze, auta, motorky a drahá kola. Zloději jsou čím dál více nenechaví, berou doslova vše, co jim přijde pod ruce. A policisté se nestačí divit. Ztrácejí se peřiny, nafukovací labutě, růžence, čokolády, rybičky v tomatě. Kuriozitami bychom mohli pokračovat. Zloději navíc nejsou jen drzí, ale často i hodně hladoví. Někteří z nich se občerství přímo na místě činu.

Ne všechny ztráty se však dostanou až do policejního spisu. Je spoustu menších krádeží, nad kterými člověk poté, co se vyzuří, jen mávne rukou. Přitom možná nenechavec, který si vezme „všude něco“, se nakonec ve výsledku obohatí daleko více, než lupič, o kterém se píše v černé kronice.

Jeden takový se v těchto dnech pohybuje po Dobříši a Staré Huti. Specializuje se výhradně na květiny a podzimní dekorace. Vyrýpává lidem kytky z truhlíků za okny, krade okrasné dýně od vchodových dveří, bere listopadky. Nepohrdl ani metr vysokou thují, kterou si majitelé vysadili před svůj rodinný dům. Když se truhlík dobře nosí, vezme ho rovnou celý. Zanechává za sebou většinou jen prázdné podmisky.

Obyvatelům tak nezbývá, než si truhlíky pevně přidělat k parapetům a pak už jen doufat, že dotyčný zloděj má zcela jiný vkus na květiny než oni. Na malebné neoplocené předzahrádky rodinných domků se budeme tedy i nadále muset jezdit dívat až na Jižní Moravu. Ve Středních Čechách by udržování takové zahrádky mohlo být vcelku dosti nákladné.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto Markéta Malcová
DobříšskoDalší články

Neviditelný zabiják. Záchranáři varují před otravami CO Neviditelný zabiják. Záchranáři varují před otravami CO Oxid uhelnatý je bezbarvý neviditelný plyn bez zápachu a je přítomen prakticky u každého hoření. Má na svědomí více úmrtí než všechny ostatní intoxikace dohromady. 13. listopadu 2019   (15:00) Meteorologové vydali varování před ledovkou, hrozí problémy v dopravě Meteorologové vydali varování před ledovkou, hrozí problémy v dopravě Výstraha trvá až do čtvrtečních dopoledních hodin 13. listopadu 2019   (12:51) Historik: Revoluci v Příbrami nedělali studenti, ale dělníci Historik: Revoluci v Příbrami nedělali studenti, ale dělníci Listopadovou revoluci v Příbrami nedělali studenti, ale paradoxně dělníci. Tehdejší příbramští vysokoškoláci se podíleli na revolučních událostech v Praze, a tak se hlavními aktéry dění v Příbrami stali mladí dělníci a horníci, řekl historik a autor výstavy o listopadu 1989 na Příbramsku Josef Velfl. 13. listopadu 2019   (10:19) Na Příbramsku byl zaznamenán vzestup respiračních onemocnění Na Příbramsku byl zaznamenán vzestup respiračních onemocnění Nejvíce postiženou věkovou skupinou jsou děti do 5 let věku. 13. listopadu 2019   (08:37) Příbramská radnice chce regulovat reklamu v ulicích Příbramská radnice chce regulovat reklamu v ulicích Do boje s vizuálním smogem město vyrazí v lednu 2020 13. listopadu 2019   (06:23) Svatý Martin dorazil do Příbrami. Děti dostaly hromadu sněhu Svatý Martin dorazil do Příbrami. Děti dostaly hromadu sněhu Příbramský svatomartinský průvod je jedním z největších lampionových průvodů pod hřebeny Brd 12. listopadu 2019   (20:19) Pyrotechnická očista v Brdech: Škála nalezené munice je pestrá Pyrotechnická očista v Brdech: Škála nalezené munice je pestrá Prostor bývalého Vojenského újezdu Brdy se k vojenským účelům využíval již od roku 1926. Ještě je potřeba vyčistit zhruba 2400 hektarů lesa 12. listopadu 2019   (17:25) Dobříšský radní navrhl odejmout čestné občanství Klementu Gottwaldovi Dobříšský radní navrhl odejmout čestné občanství Klementu Gottwaldovi Čestné občanství prvnímu komunistickému prezidentovi, za jehož vlády bylo vyneseno přes 230 rozsudků smrti, odejmuli například v Úvalech, Domažlicích a Vyškově 12. listopadu 2019   (15:55) Příbram si připomene třicáté výročí Sametové revoluce Příbram si připomene třicáté výročí Sametové revoluce Součástí vzpomínkového odpoledne bude například výstava fotek, které připomenou 17. listopad 1989 v našem městě. Připraveny budou retro vozy, na pódiu vystoupí Michal Ambrož a Hudba Praha 12. listopadu 2019   (13:24) Nenapravitelný zloděj. Kradl jen pár hodin poté, co ho propustili z vězení Nenapravitelný zloděj. Kradl jen pár hodin poté, co ho propustili z vězení V letních měsících byl propuštěn z výkonu trestu ve věznici a ještě ten den zavítal na Dobříš, kde se vloupal do zaparkovaného vozidla 12. listopadu 2019   (10:22)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz