Zkuste být na chvíli někdo jiný a někde jinde
6. prosince 2020 (19:32)
Virtuální realitu si budete moci už zanedlouho vyzkoušet v Příbrami na vlastní kůži. Na co všechno se můžete těšit?
Galerie Františka Drtikola Příbram nyní dokončuje další projekt – Měkkou arénu. Vedle expozice Františka Drtikola a dvou pater výstavních ploch pro krátkodobé výstavy se galerie rozšíří už tento měsíc o čtvrtý výstavní prostor. Ředitel galerie Jan Freiberg spolu se zhotovitelem Vojtěchem Radou nám podrobně představili, jak bude projekt vypadat a co všechno díky němu návštěvníci zažijí.
Interaktivní objekt Měkká aréna navrhl a zrealizoval na zakázku architekt, sochař a digitální designer Vojtěch Rada. Částečně jako autonomní umělecké dílo a současně jako atraktivní prostředí pro prezentaci virtuální reality v současném umění. Mezi jeho větší práce patří spoluúčast na vítězném projektu Maďarského pavilonu na 17. Mezinárodní bienále architektury v Benátkách pod názvem Othernity.
V designové vestavbě o rozměrech 3 x 3 metry bude zařízení na virtuální realitu. Prostor je koncipovaný jako kohoutí aréna a zčásti jako měkký vypolstrovaný pokojík. Divák bude vnímat očima pomocí 3D brýlí, zvuk uslyší z reproduktorů a pohybovat se bude pomocí ručních ovladačů. Po obvodu arény je mantinel, přes který budou jeho počínání sledovat další diváci. Uvidí jednání hráče v reálné aréně, ale rovněž budou moci sledovat na monitoru jeho počínání uvnitř digitálního prostředí.
Ředitel galerie nám sdělil, že tato koncepce, která v širokém okolí nemá obdoby, bude otevřena veřejnosti už 15. prosince 2020 (pokud to epidemiologická situace dovolí).
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jan Freiberg
autor: Jana Fedorová
Další články
Policisté zadrželi podezřelého z Příbramska, který poškodil kancelář poslance Bartoše
Policisté v pátek večer zadrželi muže, který je podezřelý, že poškodil sekyrou výlohu …
Plesová sezóna je v plném proudu. Na co si dát pozor, aby nepřišlo faux pas?
Plesová sezóna je v plném proudu a s ní i otázka, co si obléct, aby večer proběhl bez …
Kriminalita v Česku v roce 2025: Podvody a kyberútoky na vzestupu i na Příbramsku
Celková kriminalita v České republice v roce 2025 opět klesla, zároveň se ale výrazně …
Firma zmizela, dluh zůstal. Město Příbram řeší 145 tisíc po provozovateli herny
Zastupitelé na lednovém jednání projednají návrh na odpis nedobytné pohledávky ve výši …
Politika
Péče o zachování brdské krajiny vyšla loni na skoro osm milionů korun
Ani v roce 2025 nezůstala Chráněná krajinná oblast Brdy bez pozornosti. Péče o zdejší …
Sociálních pohřbů přibylo. Výrazný nárůst je v Příbrami
Počet sociálních pohřbů v některých větších městech Středočeského kraje v posledních …
Nejdelší tunel středočeské D3 roste rychleji, než čekali. První čtvrtina je hotová
Průzkumná štola pro tunel Kamenná Vrata na budoucí středočeské D3 — v úseku mezi …
AKTUÁLNĚ
Masopust: Nejbarevnější česká tradice, která přežila staletí
Tři králové symbolicky uzavřeli vánoční čas a začalo období, kdy se svět obrací vzhůru …
Masopust
/VIDEO/ Obránci zvířat protestovali před prodejnou COOP proti prodeji vajec z klecových chovů
Organizace OBRAZ – obránci zvířat uspořádala v pátek 23. ledna ráno protestní akci …
FOTO
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete stále na čerpačkách OMV a MOL
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 30,90 Kč do 33,90 …
AKTUÁLNĚ




