17. 9. svátek má Naděžda
Životní scénáře mnohdy ovlivňují celý náš život

26. listopadu 2020   (06:27)

Opakují se vám v životě stále stejné situace? Možná je problém zakotven hluboko ve vašem podvědomí. Nejdůležitější je věk do 6 let. „Na změnu ale není nikdy pozdě,“ říká lektorka Zborníková.


S lektorkou, trenérkou a koučkou z Čimelic Alenou Zborníkovou jsme se podívali na téma životních scénářů. Ve videu nám odpovídá, jak souvisí věk malého dítěte s jeho životem v dospělosti, jaké podněty nám do života přichází a říkají, že něco možná není v pořádku a jak ze svého života negativní životní scénáře odstranit.

Věk do šesti let v mnoha ohledech určuje náš budoucí život. Primárně do tohoto věku si vybíráme životní scénáře podle prožitků a situací. Většinou o nich ani nevíme, jsou zakotveny v podvědomí a ovlivňují naše chování a prožívání v dospělosti.
Pokud člověk svůj negativní životní scénář objeví, může s ním začít pracovat a změnit ho. Podvědomě si přivozujeme takové situace a přitahujeme do života lidi, kteří nám mají ukázat, že něco možná není v pořádku. Například pokud několikrát měníme zaměstnání kvůli jednomu a tomu samému problému (třeba špatných vztahů s kolegy), možná není problém v nich, ale v našem přístupu k nim.
Stává-li se určitá situace opakovaně, je nutné ptát se: „Proč?“. Nezabřednout však do role oběti a ptát se: „Proč se to stalo zrovna mě,“ ale položit si otázku: „Co je za tím, co mi to ukazuje?“.

Prožitky, nevyřešené události a situace se často objevují i jiný způsobem – na těle. Můžou se vyskytnout nejrůznější signály, jako například ekzém, opakované záněty, bolesti určitých partií atd. Prioritně, než začneme obcházet všechny možné doktory, bychom se ale měli vrátit dovnitř, ke svým pocitům, své psychice.
Je jasné, že vy, kteří tento článek čtete, už dávno nespadáte do kategorie „do šesti let“. A změnu, kterou ve svém životě potřebujete uskutečnit, už jste měli zřejmě udělat před dávným časem. Nikdy ale není pozdě. Se životními scénáři se dá pracovat kdykoli. Hlavní je uvědomit si, pracovat na sobě, na vztazích a změnit tak svůj život k lepšímu.
Velmi důležité je také mít na paměti, že vše, co předáváme svým a dalším dětem v okolí do jejich 6 let, do sebe nasakují jako houby. Proto buďme opatrní a zbytečně jim podobné negativní scénáře do života nepřinášejme.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jana Fedorová

Další články

Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Na místo byl přivolán i zdravotnický vůz pro evakuace a mimořádné situace. Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Podle znaleckého posudku mají pozemky hodnotu 5 milionů korun. Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Ulice Příbrami zaplní již tuto sobotu překážky a jezdci na kolech. Již popáté se … Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Událost se stala v noci na neděli 1. srpna kolem 2:00. Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 O rekonstrukci aquaparku budou ještě jednou rozhodovat zastupitelé. V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko Do vítězné trojky mezi většími městy se dostala i Příbram Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Do celorepublikové výzvy Ukliďme Česko se na Příbramsku zapojí Višňová, Jince, Lazsko … Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Řidič měl za nedodržení vzdálenosti podle prvotní sněmovní verze dostat pokutu až … Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Ve středu 22. září představí svou novou knihu v příbramském Junior klubu také …
Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Od začátku září probíhá postupná realizace opatření na nové cyklotrase vedoucí z …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz